Сторінка
2

Управління фінансовим забезпеченням туристичного підприємства (на прикладі готелю “Дружба”)

Обсяг виручки від реалізації послуг є основним валовим показником діяльності готельного підприємства, який характеризує результат його діяльності щодо залучення купівельних фондів споживачів. Саме реалізація певних послуг, товарів створює економічне підґрунтя для отримання певного обсягу доходів та прибутку, тобто формує передумови для реалізації стратегічних цілей діяльності готельного підприємства.

Значення показника "обсяг виручки від реалізації послуг" на рівні окремого готельного підприємства залежить від типу економічної системи.

В умовах ринкової економіки обсяг виручки від реалізації послуг залишається одним з головних показників діяльності готельного підприємства. Обсяг виручки від реалізації продукції формується на рівні самого підприємства та визначається, виходячи з необхідного обсягу прибутку та ринкової позиції готельного підприємства. Розроблений таким чином план виручки від реалізації продукції є основним регулюючим фактором формування ресурсного потенціалу готельного підприємства. Обсяг та структура виручки від реалізації послуг визначає вимоги щодо обсягу, складу та ефективності використання матеріальних, трудових та фінансових ресурсів готельного підприємства.

Тотальне планування обсягу виручки від реалізації послуг в умовах командно-адміністративної економіки змінилося економічним регулюванням в ринковій економіці на основі проведення багатоваріантних, оптимізаційних та імітаційних розрахунків, з врахуванням впливу внутрішнього та зовнішнього середовища на обсяг та структуру виручки від реалізації послуг.

Аналіз виручки від реалізації послуг та контроль за досягненням розроблених планів виступають не тільки в якості інструмента оцінки діяльності персоналу готельного підприємства, а насамперед використовується для прийняття необхідних заходів щодо формування стратегії підприємства, його асортиментної, цінової, маркетингової політики.

Сума обсягу виручки від реалізації послуг і сума обсягу від реалізації покупних товарів та продукції власного виробництва утворюють загальну суму доходу готельного підприємства, тобто валовий доход. Валова реалізація характеризує повний обсяг наданих послуг та торговельної діяльності ресторану та інших торгових підрозділів готельного підприємства. Відносно до валової реалізації планують і враховують інші показники: комерційні витрати, витрати на оплату праці, прибуток та інші. Виручку від реалізації послуг, продукції та товарів планують і враховують у роздрібних цінах, включаючи націнку готельного підприємства.

Основною метою управління виручкою від реалізації послуг, продукції та товарів є забезпечення високих темпів розвитку готельного підприємства та задоволення попиту клієнтів готелю.

Відповідно до цієї основної мети перед управлінням виручкою від реалізації послуг постають такі найважливіші завдання:

• Ув'язка темпів росту розвитку виручки від реалізації послуг з розвитком ринку послуг та змінами його кон'юнктури.

• Планування обсягу обслуговування і надання необхідних послуг та реалізації товарів власної продукції, які забезпечують отримання підприємством необхідної суми прибутку.

• Забезпечення у процесі планування виручки від реалізації послуг ефективного використання ресурсного потенціалу, що є на підприємстві.

• Зв'язок планування структури виручки від реалізації послуг та товарів зі структурою попиту обслуговуючих контингентів, що проживають у готельному підприємстві.

• Планування обсягу та структури постачання сировини та товарів, які забезпечують ритмічну роботу готельного підприємства та його підрозділів.

З урахуванням основної мети та завдань будується система управління виручкою від реалізації послуг на підприємстві, визначається конкретний зміст цього управління і послідовність його здійснення.

Стратегічною метою управління підприємством готельного господарства є забезпечення максимально ефективного використання ресурсів при мінімальних витратах на їх утримування та обслуговування.

Розділ 2. Аналіз фінансового забезпечення діяльності готельного комплексу “Дружба”

2.1. Загальна характеристика діяльності готельного комплексу

У 2000 – 2001 роках стан матеріально-технічної бази готелю “Дружба” характеризувався наступними даними.

Таблиця 2.1

Аналіз якісного стану матеріально-технічної бази готельного комплексу «Дружба» за минулий та звітний рік

Показники

Кількість номерів

2000 рік

2001 рік

Відхилення

(+, -)

1

2

3

4

5=4-3

1

люкси трикімнатні двомісні

15

15

-

2

люкси двокімнатні одномісні  

-

3

+3

3

напівлюкси двокімнатні двомісні  

13

11

-2

4

напівлюкси півторакімнат. двомісні  

20

20

-

5

напівлюкси однокім. поліпш. одномісні  

6

6

_

6

напівлюкси однокімнатні одномісні  

14

12

-2

7

однокімнатні 1 класу одномісні  

30

24

-6

8

однокімнатні 2 класу одномісні  

82

84

+2

9

однокімнатні 3 класу одномісні  

23

24

+ 1

10

двомісні однокімнатні 1 класу  

-

15

+15

11

двомісні однокімнатні 2 класу  

151

123

-28

12

Разом:  

352

352

.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 


Інші реферати на тему «Фінанси»: