Сторінка
3

Управління фінансовим забезпеченням туристичного підприємства (на прикладі готелю “Дружба”)

Дані табл. 2.1 свідчать про те, що за два роки змінився якісний стан матеріально-технічної бази, хоча кількість номерів залишилась незмінна - 352 номерів. Так, проведений аналіз в готелі показав, що напівлюкси двокімнатні двомісні - не завжди були зайняті клієнтами. Були вимоги на люкси двокімнатні одномісні, яких не було у готелі у минулому році. Переобладнання дозволило з напівлюксів двомісних зробити люкси одномісні. Переобладнано також однокімнатні одномісні номери першого класу, їх кількість зменшилась. Також зроблено реконструкцію інших видів номерів. Така реконструкція відповідає попиту клієнтів і була направлена на збільшення коефіцієнту завантаження. Хоча за звітний рік завантаженість готелю становила 71,6 відсотків, що на 5,2 відсотків нижче рівня минулого року.

У звітному році в готелі встановлені ціни на номери, інформація про які наведена в таблиці 2.2.

Таблиця 2.2

Інформація про ціни за користування номерним фондом готелю «Дружба» за минулий рік

№ п/п

Категорії

Для громадян України (грн.)

Для іноземних громадян (дол. США)

1

2

3

4

1  

люкси 3-кімнат.  

260

260

2  

напівлюкси 2-кімнатні  

170

170

3  

напівлюкси 1,5-кімнаші

152

152

4  

напівлюкси 1 -кімнатні  

108

128

5

напівлюкси 1 -кімнатні

190

190

6  

Поліпшені 2-кімнатні  

92

118

7  

одномісні поліпшені

68

88

8  

комфортні, одномісні  

98

144

Середня вартість одного номеру, без врахування ПДВ і готельного збору, для громадян України складає 91,6 грн., для іноземців – 98 дол. США.

Крім основних послуг які пов'язані з проживанням гостей у номерах, готельний комплекс «Дружба» надає також інші послуги. Так, готель «Дружба» мас ресторан в якому: три зали на 200 посадочних місць, бар, 2 буфети, кондитерський цех. Крім того готель має платну автомобільну стоянку на 86 місць, сауну, перукарню з жіночим та чоловічим залами, манікюрними і педикюрними місцями, майстерню з ремонту одягу і взуття, медпункт, пральню, стоматологічний кабінет, пункт обміну валюти, приймальний пункт хімчистки, зал гральних автоматів, кіоски: аптечний, сувенірний та преси, конференц-зал, тренажерний зал. На підставі укладених договорів окремі нежитлові і житлові приміщення надавалися в орендне користування. В звітному році 791,2 кв.м. площі було здано в оренду, або 4,2 відсотка від загальної площі готелю, в тому числі 5 номерів, площа яких складає 104,9 кв.м. Приміщення номерів надавалися в орендне користування для організації офісів за цінами, встановленими для вільного поселення громадян України.

За звітний рік завантаженість готелю становила 71,6 відсотка, що на 5,2 відсотка нижче рівня минулого року. На зниження коефіцієнта завантаження вплинуло зменшення кількості іноземних громадян та громадян країн СНД, які проживали у готелі. Крім цього, з метою підвищення рівня сервісу, деякі двомісні номери, після проведення в них ремонтних робіт, переведенні в одномісні, що теж вплинуло на зменшення завантаження готелю в звітному році, хоча дохідність таких номерів зросла, так як вони користуються підвищеним попитом у клієнтів.

2.2. Аналіз доходів готельного комплексу

Як правило, для досконалого вивчення фінансового забезпечення на підприємстві застосовується така модель економічного аналізу, що базується на даних фінансової звітності.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 


Інші реферати на тему «Фінанси»: