Сторінка
4

Аналіз виконання місцевого бюджету

Формування місцевих бюджетів у непростих соціально-економічних умовах і при недосконалому законодавстві – досить непростий процес.

Виконання місцевих бюджетів.

Під виконанням бюджетів слід розуміти забезпечення своєчасного і повного надходження запланованих доходів у цілому і за кожним джерелом, а також своєчасного, повного і безперервного фінансування передбачених бюджетом заходів.

Місцеві державні адміністрації, виконавчі органи відповідних рад або міські, селищні чи сільські голови ( в разі, якщо відповідні виконавчі органи не створені) забезпечують виконання відповідних місцевих бюджетів. Місцеві фінансові органи здійснюють загальну організацію та управління виконанням відповідного місцевого бюджету, координують діяльність учасників бюджетного процесу з питань виконання бюджету.

Казначейське обслуговування місцевих бюджетів здійснюється територіальними органами Державного казначейства України.

Місцевий бюджет виконується за розписом, який затверджується керівником місцевого фінансового органу (дод. 5). До затвердження розпису керівником місцевого фінансового органу затверджується тимчасовий розпис на відповідний період. Керівник місцевого фінансового органу протягом бюджетного періоду забезпечує відповідність розпису місцевого бюджету встановленим бюджетним призначенням.

Місцевий фінансовий орган у процесі виконання місцевого бюджету за доходами здійснює прогнозування та аналіз доходів відповідного бюджету.

Податки, збори (обов’язкові платежі) та інші доходи місцевого бюджету зараховуються безпосередньо на рахунок відповідного бюджету, відкритий в територіальному органі Державного казначейства України, і не можуть акумулюватися на рахунках органів стягнення. Податки, збори ( обов’язкові платежі) та інші доходи визначаються визначаються зарахованими в доход місцевого бюджету з моменту зарахування на рахунок відповідного бюджету, який відкритий в територіальному органі Державного казначейства України.

Після введення в дію закону про Державний бюджет України органам державної влади та їх посадовим особам забороняється приймати рішення, що призводять до виникнення нових бюджетних зобов’язань місцевих бюджетів, які не забезпечені бюджетними асигнуваннями, без визначення джерел коштів, виділених державою для виконання цих зобов’язань.

Періодичність, структура та терміни подання звітності про виконання місцевих бюджетів визначаються Державним казначейством України.

Територіальні органи державного казначейства України складають та подають відповідним місцевим фінансовим органам баланси, звіти про виконання місцевих бюджетів (дод. 6) та інші фінансові звіти за правилами та формами, встановленими Державним казначейством України за погодженням з Міністерством фінансів України. Зведені показники звітів про виконання бюджетів одночасно подаються територіальними органами Державного казначейств України відповідно Міністерству фінансів Автономної Республіки Крим, фінансовим органам місцевих державних адміністрацій та виконавчих органів відповідних рад.

Квартальний та річний звіти про виконання місцевого бюджету подаються до Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної ради Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевою державною адміністрацією, виконавчим органом відповідної ради чи міським, селищним, сільським головою ( у разі, якщо відповідні виконавчі органи не створені) у двомісячний строк після завершення відповідного бюджетного періоду. Перевірка звіту здійснюється Рахунковою палатою Верховної Ради Автономної Республіки Крим (щодо використання органами виконавчої влади коштів бюджету Автономної Республіки Крим) чи комісією з питань бюджету відповідної ради, після чого відповідні ради затверджують звіт про виконання бюджету або приймають інше рішення з цього приводу.

На прикладі Монастириського району проаналізуємо районний бюджет за 1999-2001 роки (табл. 3).

Дохідна частина бюджету Монастириського району за 1999 рік виконана на 81,4 відсотки (табл. 4). Найбільшу питому вагу у складі районного бюджету займає селищний бюджет (139,2%). План не виконано в основному по таких платежах: акцизний збір (49%), плата за торговий патент (60%), штрафи за порушення податкового законодавства (44%), єдиний податок (1,9%).

Виконання плану по доходах за 2000 рік становить 7639,2 тис. Грн. Або 99%, недопоступило до плану 71,3 тис. Грн.

Перевиконання плану доходів відбулося по платі за землю (126,4%), податку на промисел (112%), платі за державну реєстрацію (195%), єдиному податку (324,4%), державному миту (130.9%).

Крім того, міською радою безпідставно заплановано надходження коштів від приватизації майна в сумі 55,0 тис. грн. По яких поступлень зовсім не було.

Дотація з обласного бюджету поступила в сумі 5582,0 тис. Грн. При річному бюджетному призначенні 5582,0 тис. грн., що становить 100%. Крім того одержано позику з обласного бюджету в сумі 435,0 тис. грн. Із загальної суми позики одержаної із державного бюджету направлено: 1) на погашення заборгованості по З/П – 315 тис. грн.; 2) по допомогах сім’ям з дітьми – 120 тис. грн.

Бюджет району 2001 року складено і затверджено по доходах і видатках в сумі 10170,1 тис. грн., в тому числі: загальний фонд 8661 тис. грн. І спеціальний фонд 2174,4 тис. грн.

Доходи заплановані виходячи із виробничої програми господарських організацій та підприємств.

В районний бюджет поступила дотація з обласного бюджету в сумі 4945,7 тис. грн. Субвенція на фінансування пільг та субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу та житлово-комунальних послуг становить 2015,0 тис. грн.

До зведеного бюджету району включені слідуючі дотаційні бюджети (табл. 6).

Табл. 6. Дотаційні бюджети, включені до зведеного бюджету Монастириського району.

Назва бюджетів

Кількість

Сума дотацій

Коропецький селищний бюджет

Сільські бюджети

1

28

71,0

887,3

Разом

29

958,3

Бюджетів затверджених місцевими радами з перевищенням видатків над доходами немає.

План доходів до бюджету Монастириського району власних надходжень виконано на 72,7%. Дотація з державного бюджету виконана на 100%. В загальному план доході виконано на 93,2%. Недопоступило до плану 688 тис. грн.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8 


Інші реферати на тему «Фінанси»: