Сторінка
11

Методика та організація обліку фінансових результатів у системі фінансового обліку та відображення їх у звітності (на прикладі спиртзаводу)

У рядку 090 “Інші операційні витрати” відображаються витрати на дослідження та розробки, собівартість реалізованої іноземної валюти, собівартість реалізованих виробничих запасів, сума безнадійної дебіторської заборгованості, втрати від знецінення запасів, нестачі й втрати від псування цінностей, штрафи, пеня, неустойка, втрати на утримання об'єктів соціально-культурного призначення, інші витрати операційної діяльності.

У рядках 100, 105 відображається прибуток (збиток) від операційної діяльності, що обчислюється як алгебраїчна сума валового прибутку (збитку). Іншого операційного доходу, адміністративних витрат, витрат на збут та інших операційних витрат (ряд. 050 - ряд. ,060 - ряд; 070 -ряд. 080 - ряд. 090).

У рядку 110 “Доход від участі в капіталі” відображається доход, отриманий від інвестицій в асоційовані, дочірні або спільні підприємства, облік яких ведеться методом участі в капіталі.

У рядку 120 “Інші фінансові доходи” показуються дивіденди, відсотки та інші доходи, утримані від фінансових інвестицій (крім дохоів, які обліковуються за методом участі в капіталі).

У рядку 130 “Інші доходи” показується доход від реалізації фінансових інвестицій необоротних активів і майнових комплексів; доход від' не операційних курсових різниць та інші доходи, які виникають у процесі звичайної діяльності, але не пов'язані з операційною діяльністю підприємства.

У рядку 140 “Фінансові витрати” показуються проценти (за користування кредитами отриманими, за облігаціями випущеними, за фінансовою орендою тощо).

У рядку 150 “Витрати від участі в капіталі” відображається збиток, спричинений інвестиціями в асоційовані, дочірні або спільні підприємства, облік яких провадиться методом участі в капіталі.

У рядку 160 “Інші витрати” відображаються: собівартість (реалізації фінансових інвестицій, необоротних активів, майнових комплексів; втрати від не операційних курсових різниць (наприклад, курсова різниця з заборгованості за придбані основні засоби); втрати від оцінки фінансових інвестицій та необоротних активів; інші витрати які виникають в процесі звичайної діяльності (крім фінансових витрат), але не пов'язані з операційною діяльністю підприємства.

У рядках 170, 175 відображається прибуток (збиток) від звичайної діяльності до оподаткування, що визначається як алгебраїчна сума прибутку (збитку) від операційної діяльності, фінансових та інших доходів (прибутків), фінансових та інших втрат збитків) (ряд 100 + ряд. 120 = ряд. 130 - ряд. 140 - ряд. 160).

У рядку 180 “Податок на прибуток від звичайної діяльності” показуємо податок на прибуток, визначений за податковим законодавством відповідно до даних Декларації про прибуток підприємства).

У рядку 190 показуємо прибуток від звичайної діяльності, визначений як різниця між прибутком від звичайної діяльності до оподаткування та сумою податку на прибуток (ряд. 170 - ряд. 180). У рядку 195 показуємо збиток від звичайної діяльності. У рядках 200, 205 “Надзвичайні доходи” та “Надзвичайні витрати” відображаються відповідно: невідшкодовані втрати від надзвичайних подій (стихійного лиха, пожеж, техногенних аварій тощо), включаючи витрати на запобігання виникненню втрат від стихійного лиха та техногенних аварій, які визначені за вирахування суми страхового відшкодування та покриття втрат від надзвичайних ситуацій за рахунок інших джерел; доходи і втрати від інших подій і операцій, які відповідають визначенню надзвичайних подій. Втрати від надзвичайних {подій відображаються за вирахуванням суми, на яку зменшується податок на прибуток від звичайної діяльності внаслідок втрат.

У рядку 210 “Податки з надзвичайного прибутку” вражається сума податків, що підлягає сплаті з прибутку від звичайних подій.

У рядках 220, 225 показується чистий прибуток (збиток), розрахований як алгебраїчна сума прибутку (збитку від звичайної діяльності та надзвичайного прибутку, надзвичайного збитку та податків з надзвичайного прибутку.

У рядках 230 - 270 наводяться відповідні елементи операційних тграт, яких зазнало підприємство в процесі своєї діяльності протягом завітного періоду.

У рядку 230 показується елемент операційних витрат “Матеріальні витрати”, яких зазнало підприємство в процесі своєї діяльності протягом звітного періоду.

У рядку 240 відображається елемент “Витрати на оплату праці”, вкладу якого включаються заробітна плата за окладами й тарифами, премії та заохочення, матеріальна допомога, компенсаційні виплати, оплата відпусток та іншого невідпрацьованого часу, інші витрати на оплату праці.

У рядку 250 відображається елемент операційних витрат “Відрахування на соціальні заходи”, до якого включаються: відрахування на пенсійне забезпечення; відрахування на соціальне страхування; страхові внески на випадок безробіття, відрахування індивідуальне страхування персоналу підприємства, відрахування на інші соціальні заходи.

У рядку 260 показується елемент операційних витрат “Амортизація”, до складу якого включається сума нарахованої амортизації основних засобів, нематеріальних активів та інші, необоротних матеріальних активів.

У рядку 270 у складі інших операційних витрат включаються витрати операційної діяльності, які не ввійшли до перехованих вище елементів, зокрема витрати на відрядження, на послуги зв'язку тощо.

Розділ ІІІ Звіту про фінансові результати “Розрахунок показників прибутковості акцій” заповнюватиметься акціонерними товариствами, прості або потенційно прості акції яких відкрито продаються і купуються на фондових біржах, а також товариствами, які перебувають у процесі випуску таких акцій.

Розділ 3. Аудит фінансових результатів

3.1. Методи аналізу фінансового стану підприємства

В умовах ринкової економіки підприємство здійснює свою виробничу діяльність самостійно, але конкуренція, що полягає в змаганні підприємств за споживача їх продукції, змушує продавця (виробника) враховувати їх інтереси і запити і виробляти ту продукцію,яка потрібна покупцеві. Підприємство, що програло в цій боротьбі, звичайно стає банкрутом, а відтак не може оплатити вартість товарів, робіт, послуг, розрахуватися з бюджетом по обов'язкових платежах та платежах до позабюджетних фондів, якщо зобов'язання по платежах перевищують вартість його майна. Отже, щоб не стати банкрутом, підприємство мусить постійно стежити за ситуацією на ринку і забезпечити високу конкурентноздатність своєї продукції.

Одним з інструментів з'ясування конкурентноздатності є аналіз фінансового стану підприємства.

Фінансовий стан підприємства - це економічна категорія, яка відображає фінансове відношення суб'єкта ринку і його здатність фінансувати свою діяльність станом на відповідну дату. Фінансовий стан може бути стійким, нестійким (перед кризовим) і кризовим.

Розпочинаючи аналіз фінансового стану підприємства насамперед аналізують динаміку валюти балансу та його структуру. Зростання валюти балансу порівняно з попереднім періодом - добрий і знак, але слід звернути увагу на те, за рахунок чого вона зросла. Позитивним є, якщо це сталося за рахунок збільшення власного капіталу або хоча б його частки разом зі збільшенням суми позикових коштів. Разом з тим, негативним є збільшення кредиторської заборгованості при низькій ліквідності активів.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18  19  20 


Інші реферати на тему «Фінанси»: