Сторінка
2

Змінення вегетативної стійкості організму студентів під впливом швідкісно-силового тренування Донецького інституту автомобільного транспорту

Як видно з таблиці 2, достовірне збільшення показників PWC170 спостерігалося у студентів обох статей експериментальної групи; у контрольній групі зріст РWС170 порівняно з початковими показниками відзначався лише у студенток. По показникам КІГ к кінцю учбового року спостерігалось покращання адаптивних процесів і вегетативної регуляції, яке було більш вираженим у студентів експериментальної групи. На це показувало значне зниження у них ІН (на 67%), в той час як у контрольній групі він зменшувався на 36% у зрівнянні з початковим значенням.

Частота появлення напруження і незадовільної адаптації по даним КІГ в експериментальній групі студентів знизилася до 23,2% у зрівнянні з 47% у початковому стані. У студентів які займаються фізичною культурою по звичайній програмі, напруження і незадовільна адаптація до кінця учбового року були зареєстровані у 28% випадків.

Після проведення комплексу тренувань відзначалось достовірне покращання показників парасимпатичного відділу нервової системи, у той час як показники симпатичного відділу не змінилися.

Таблиця №3

Порівняльна характеристика показників вегетативних проб на прикінці учбового року (М±х).

проби

ЧСС в хвилину

Р

 

Експериментальна група

Контрольна група

 

До проби

Після проби

До проби

Після проби

До проби

Після проби

Ортостатична

72,4±1,4

92,6±2,6

72,3±1,6

92,7±1,7

0,1

0,1

Кліникостатична

82,6±2

72,8±1,9

80,7±1,8

71,3±1,4

0,05

0,1

Таким чином розроблена нами методика колового тренування з акцентом на швидкісно-силову витривалість є адекватною по навантаженням студентам 1,3 курсів і сприяють підвищенню фізичної здібності, зменшенню дисфункції вегетативної нервової системи і може бути рекомендована для проведення занять фізичної культури у вузі.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Фізкультура, туризм»: