Сторінка
2

Особливості фізичного виховання студентів спецмедгруп при захворюваннях органів травлення та печінки

Заняття фізичними вправами повинні впливати на хворих студентів, у яких підвищена моторна функція, заспокійливо. А інтенсивність занять повинна бути такою, щоб трохи затормозити прискорену перестальтику. Тому не бажані здригування тулуба (стрибки, підскоки) і вплив на черевний прес доцільно зменшити.

Методика використання фізичних вправ повинна здійснювати загальний благодійний тонізуючий і спеціальний вплив на організм. Вправи використовуються лише при відсутності у хворих болю. Особливу увагу потрібно звертати на дихальні вправи (особливо діафрагмальне дихання), які чергуються з загальнорозвиваючими вправами для верхніх і нижніх кінцівок. Фізичні вправи для м’язів тулуба слід виконувати з невеликою амплітудою, щоб захистити область виразкового процесу. Рекомендується дозована ходьба, біг підтюпцем, рухливі і спортивні ігри без різких рухів тулубом. При загальному хорошому стані і відсутності болю дозволяється гра в волейбол, бадмінтон, теніс. Навантаження збільшується поступово, загальне напруження не повинно бути великим.

Отже, використання розроблених диференційованих методик занять з фізичного виховання і використання комплексів спеціальних фізичних вправ при захворюванні гепатобіліарної системи і шлунково-кишкового тракту з студентами спецмедгруп сприяє покращенню суб’єктивного стану і об’єктивних даних, збільшенню рухової активності, підвищенню працездатності, покращенню антропометричних показників і функціонального стану організму.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Фізкультура, туризм»: