Сторінка
3

Акрилове нарощування нігтів у технологічній послідовності

Наступний етап фарбування — це нанесення шару прозорого лаку білого, рожевого, персикового або натурального відтінку від основи до вільного краю нігтьової пластинки. На завершальному етапі верхній шар наносять на всю нігтьову пластинку, а також по вільному краю для надання лаку міцності та захисту білого кінчика нігтя.

За останні роки набув популярності напрям натурального догляду за нігтями. Розроблено декілька спеціальних програм манікюру:

— манікюр включає ванночки для рук, обробку кутикули, формування вільного краю нігтьової пластинки та нанесення покриття;

— базисний манікюр поєднує всі етапи міні-манікюру та процедури з догляду за шкірою рук (масаж кистей, обгортання тощо);

— манікюр «де люкс», або SPA-манікюр — не комплекс процедур, які супроводжуються відлущуванням, регенерацією, зволоженням та захистом. Цей манікюр є базовим у поєднанні з парафіновими ванночками, масляними обгортаннями, масками, масажем передпліччя, апаратними методами тощо. Процедура SPA-манікюру найбезпечніша та найефективніша. Це новий рівень розвитку нігтьового сервісу.

Штучні нігті з’явилися у 20-х роках ХХ ст. і швидко увійшли в моду. Перші штучні нігті були паперовими і оскільки вони були не міцними той носити їх можна було зовсім не довго. На зміну паперовим прийшли пластикові нігті – надійніші, зручніші та красивіші, і відтоді відбувається постійне вдосконалення штучних нігтів.

Безпечних для натуральних нігтів, а згодом і найпопулярнішим визнано метод, презентація якого відбулося в 1956 р. У Німеччині, в основі цього методу є подовження нігтів за допомогою типсів (накладні нігті) або ж спеціального гелю. Після цього на поверхню нарощених нігтів наносять спеціальний еластичний шар, який застигає під дією спеціальної лампи.

Друга дуже популярна технологія – це використання акрилового порошку, який почали використовувати у 1981 році. для створення штучних, нарощених нігтів. Найкращий – це ніготь штучно подовжений за допомогою спеціального матеріалу, який дозволяє моделювати будь-яку форму та розмір нігтя. Для цього використовують гелієву або акрилову системи, які забезпечують професійне моделювання нігтів. Відрізняються системи тим, що полімеризація (або ж процес твердіння матеріалу) відбувається різними способами. У більшості випадків гель твердіє під впливом ультрафіолетового проміння; окрил твердіє у результаті хімічної реакції мономеру та пудри. Тому ці системи потребують різних технологій нарощування нігтів.

РОЗДІЛ ІІІ

Приміщення та обладнання для манік’юрниці

Репутація будь-якого салону визначають рівень сервісу, якість пропонованих послуг і кваліфікація майстрів. Імідж перукарні створюють насамперед дизайн інтер’єру та робочих місць, сучасне обладнання та інструменти.

Ступінь оснащення, комфортність умов обслуговування, широта переліку послуг забезпечують відповідно до вимог кабінету Міністрів України від 23ю08 1995 року “ 67 присвоєння категорії кожному підприємству побутового обслуговування населення. Незалежно від категорії, специфіки підпорядкування та тривалості і існування закладу, робота кожної перукарні має відповідати державним санітарним правилам і нормам, встановленим Міністерством Охорони Здоров’я України. Перукарні, салони краси розташовують в окремих будівлях або в громадських приміщеннях і торговельних центрів, будинках побутових послуг, вокзалах, на перших поверхах житлових будинків.

При облаштуванні перукарні необхідно керуватися Державними санітарними правилами і нормами для перукарень різних типів. Перукарні бувають: чоловічі, жіночі, дитячі, змішані.

Площа основних робочих і допоміжних приміщень визначена згідно з вимагання санітарної епідеміологічної служби.

Перукарні на одне – два робочих місця дозволяється влаштовувати в одному приміщенні площею не менше 15 м2. Площа манікюрного кабінету на одне робоче місце має мати не менше як 6м2 і так само має мати площа педик’юрного кабінету на одне робоче місце.

Робочі місця майстра манікюру обладнують різними за конструкцією туалетними столиками або навісних полиць, кріслами. Для розміщення інструментів, препаратів, матеріалів, білизни використовуються тумбочки, візки, шухлядки в столиках. У робочих майстернях встановлюють крісла з ручками,

вони мають вільно обертатися та регулюватися по висоті. Розміщення робочих місць має узгоджуватись з загальним дизайнерським рішенням, крісла можуть розташовуватися по одинці чи групуватися вздовж стін або в центрі залу.

Вважається, що відстань від стіни до крісла має бути не менше 70 сантиметрів, відстань між осями крісел сусідніх робочих місць – 1,8 м., а між паралельними рядами місць не менше 3 м. Загальна норма на робоче місце – від 4,5 м2.

Робоче місце завжди повинне бути підготовлене до роботи, інструменти продезинфіковані, акуратно складені на рушнику чи одноразовій серветці і накриті зверху, щоб не осідав пил, можуть зберігатися в ультрафіолетовому стерилізаторі.

Майстер манікюру працює з людьми і для людей. Естетичність поведінки, комунікативність, вихованість, привабливий зовнішній вигляд майстра разом із майстерністю, освіченістю, акуратністю встановлення професійної культури формують імідж працівника та репутацію салону. Якість наданої послуги, манери в спілкуванні організація робочого місця, естетичні рухи та прийоми роботи, дотримання санітарних та гігієнічних норм.

Робоче місце майстра манікюру:

ü стіл для манікюру;

ü стіл для майстра манікюру;

ü стіл для клієнта;

ü шафа або тумбочка для чистої білизни, інструментів, засобів;

ü відро падальне для брудної білизни;

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7 


Інші реферати на тему «Технічні науки»: