Сторінка
2

Ефективна економічна політика місцевої влади. формула успіху

У Славутичі зростає перше покоління бізнесменів. Тут діють дві програми – Програма створення компенсаційних робочих місць (до 2008 року нам потрібно створити ще 3700 робочих місць) і Програма соціальних гарантій.

На сьогодні в місті провадять свою діяльність понад 320 підприємств-суб'єктів підприємницької діяльності ( 59 – промислових; 35- будівельних; 178- у сфері торгівлі та послуг). Із загальної кількості підприємств 288 є малими (2000 рік – 174), де зайнято 1800 працівників.

За 2004 рік промислові підприємства основного кола, за даними статистичної звітності, виробили продукції та надали послуг на суму 35600,9 тис. грн., що на 36,9 відсотків більше, ніж торік.

Поступово Славутич опановує нові інформаційні технології, які стануть вирішальними для розвитку міста. Тут створюється багатогалузева система виробництва товарів і послуг. Уже працює чимало нових суб'єктів економічної діяльності. Серед них – "Відродження Полісся", "Кронпак", "Єврофлекс", "Гобелен", підприємство атомної енергетики "Атомремонтсервіс" (750 працюючих), яке перебуває на шляху динамічного розвитку й використовує нові технології в ремонті атомних станцій; діє автопарк, деревообробне та швейне підприємства, розгорнуто виробництво канцелярських товарів. Головне - не просто робочі місця, а впевненість кожного жителя Славутича, що місто після закриття ЧАЕС живе і розвивається.

ГРОМАДСЬКІСТЬ зацікавлена в можливості брати участь в управлінні, впливати на стратегічні рішення як на рівні міста, так і держави, контролі влади, в реалізації права доступу до інформації.

Шлях, що його обрав Славутич, аби вийти з кризового становища, для України багато в чому унікальний. Зокрема, тому що до участі в розв'язанні місцевих проблем активно долучилась громадськість. Наприклад, 8 років тому в Славутичі почала працювати Громадська рада з розвитку міста.

Вона об'єднує соціально активних славутчан: підприємців, працівників ЧАЕС та інших установ міста, пенсіонерів, молодь, представників громадських організацій. Щопонеділка о 18-й вони збираються на засідання ради. Тут обговорюють питання, які згодом виносять на засідання виконкому чи на розгляд міської ради, повсякденні та стратегічні проблеми міста. Йде жвавий, і головне вільний, обмін думками, на основі якого роблять висновки й приймають управлінські рішення щодо різноманітних сторін життєдіяльності Славутича. Це й шляхи створення нових робочих місць та зменшення безробіття, і реформування житлово-комунальної сфери та медицини, й питання ремонту житла, і проблеми поліпшення якості товарів та послуг. Будь-який славутичанин має право прийти на засідання Громадської ради зі своєю ідеєю, пропозицією, проектом. Обговорюють на засіданнях і програми, що їх розроблюють органи місцевого самоврядування. Власне, в Славутичі вдалося створити унікальну модель двостороннього зв'язку між владою та громадою. Чимало з ухвалених Громадською радою проектів успішно втілюють.

Підсумовуючи вищевикладене, можна стверджувати, що інноваційна діяльність «Громадської ради з розвитку міста Славутича» є однією із вдалих форм удосконалення організації управління містом, залучення громадської ініціативи до реалізації подальшого розвитку економіки міста через її реструктуризацію, розширення виробництва, сфери послуг, створення нових робочих місць і в кінцевому результаті - зростання добробуту міської громади.

ДОБРОБУТ КОЖНОГО полягає в тому, щоб мати робочі місця, гідну заробітну плату, піднімати рівень задоволення соціальних потреб, рівень життя.

Інтереси збігаються, а це необхідна й достатня робота для досягнення результатів у соціально-економічному розвитку.

Середньомісячна заробітна плата в місті порівняно з 2003 роком (в розрахунку на 1 штатного працівника) збільшилась на 7,0% і становить 1195,2 грн.; а без урахування ДСП "ЧАЕС" та відособленого підрозділу "Атомремонтсервіс" НАЕК "Енергоатом" – 520,7 грн.

Сьогодні Славутич став конкурентним містом

Порівняно з минулим роком збільшилась кількість суб'єктів підприємницької діяльності з утворенням юридичної особи, які провадять свою роботу в сфері торгівельно-посередницької діяльності, будівельно-ремонтних робіт, транспортних послуг та інші.

У місті створено унікальний комплекс соціальної інфраструктури.

Знакова деталь: у тих, кому довелося тут побувати, виникає стійке враження: Славутич будували спеціально для дітей. Статистика констатує: на 25 тис. жителів – 8 тис. дітей і підлітків. Середній вік славутичан – 30 років. Щорічно тут народжується понад 200 дітей. З розрахунку на 1000 жителів показник природного приросту населення по м.Славутичу в 2004 році склав 2,75. Дошкільна система налічує шість дитячих садків. Юні славутичани виховуються в атмосфері любові до української мови, національної культури, в кожному закладі є групи народознавства, музичні й спортивні зали, а то й басейн з кабінетом лікувальної фізкультури. У місті впроваджується програма ЮНІСЕФ "Славутич – територія, дружня для дитини".

Осередком культурного життя є Дитяча школа мистецтв. На п'яти відділеннях тут навчається близько 800 дітей.

В місті чотири загальноосвітні школи, Центр захисту дітей, Палац дитячої творчості, Бібліотечно-інформаційний центр, фізкультурно-оздоровчі комплекси загальною площею три з половиною тисячі квадратних метрів, юнацька спортивна школа, загальноміський стадіон, яхт-клуб . Серед тутешніх юних спортсменів є переможці, призери кубків світу, Європи, України в багатьох видах спорту.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Самоврядування»: