Сторінка
2

Запровадження нової системи публічного менеджменту в місцевому самоврядуванні

Комплексний підхід до нового публічного менеджменту, як зазначено в схемі 1, складається з наступних елементів:

§ Вступає в силу нова філософія контролю (оцінка виконання, командна робота);

§ Успішні інструменти управління (наприклад, децентралізована відповідальність за професійну діяльність та ресурси, угоди, підрахунки затрат і результатів) також використовуються в державному секторі;

§ Нові принципи організації (такі, як більша відкритість, реагування на тенденції в суспільстві та технічний розвиток, визнання конкуренції);

§ Зміна в управлінській культурі (що включає нове визначення лідерства, зміну підходу щодо припущених помилок тощо).

Схема 1: Нова система публічного менеджменту – концепція комплексної модернізації

Нова система публічного менеджменту тісно пов’язана з концепцією “Доброго врядування”. Відповідно до Білої Книги “Європейське врядування”[3] визначаються наступні принципи європейського Доброго врядування:

Таблиця 2: Принципи Європейського врядування

Відкритість  

Інституції та процеси прийняття рішень мають бути більш доступними та зрозумілими

Участь  

Широка участь через комплекс заходів, націлених на створення більшої довіри в організаціях

Відповідальність  

Чіткі ролі інституцій в законодавчому та виконавчому процесах

Ефективність  

Задоволення потреб споживачів за допомогою чіткого формулювання завдань та застосування методів оцінки

Послідовність

Узгодженість між політикою та діяльністю

Нова система публічного менеджменту, перш за все, призводить не до зменшення витрат з бюджету, а скоріше до “якісного” зростання та появи більш ефективних процесів планування та контролю виконання державних повноважень. Нова система публічного менеджменту та Добре врядування разом можуть зміцнити систему державного управління через:

§ надання громадянам більших можливостей щодо участі та розвитку “громадянського суспільства”;

§ встановлення тісних зв’язків між політичною діяльністю та адміністративним управлінням, сприяння визначенню головної цілі та інших стратегічних рішень;

§ формування основ дружньої до службовців системи державного управління.

Нову систему публічного менеджменту в державному секторі можна проаналізувати за допомогою системи, розробленої Європейським Союзом у 2001-2002 роках і викладеної у документі “Загальні рамки оцінки” (CAF). CAF представляє значний крок уперед в питаннях визначення якості державного управління. Існує загальне розуміння того, що система CAF та різні форми оцінки, що використовують критерії CAF, мають бути запроваджені в усіх кранах Європи.

Схема 2: Елементи та сфери сучасного менеджменту в державному секторі (CAF)

1.1.3 Нова система державного управління та місцеве управління.

Інтернаціональна група дослідників[4] намагалася застосувати підхід нової системи публічного менеджменту до місцевого управління і запропонувала наступне визначення:

“Місцеве управління може визначатися як набір формальних та неформальних норм, структур і процесів, через які зацікавлені сторони на місцях колективно вирішують свої проблеми та задовольняють соціальні потреби. Цей процес є неподільним, оскільки кожна зацікавлена сторона привносить до нього важливі якості, можливості та ресурси. У цьому процесі важливо створювати та підтримувати довіру, виконувати зобов’язання та вести переговори”.

Це спричинило розвиток по всій Європі руху, націленого на створення на місцях структур та механізмів управління, які включають стару систему місцевої влади, але в той самий час вже виходять за її межі. Основними особливостями цього нового світу місцевого управління є:

§ “Відродження” політичного виміру органів місцевої влади.

§ Нове ставлення до старих цінностей, таких як справедливість, мораль, прозорість та довіра, які відповідають принципу трьох основних “Е” (в англійській транскрипції – прим. редактора) нової системи публічного менеджменту (економічність, результативність, ефективність).

§ Багатофакторний підхід до державної служби (її структури, діяльності та оцінки), проблем в територіальних громадах (встановлення пріоритетів стосовно проблем та діяльність по їх вирішенню) та механізмів прийняття рішень, згідно з якими повинні розроблятися стратегії (де вони впливають на якість життя широких груп населення та майбутніх поколінь).

§ Використання засобів координації для вирішення проблемних питань, наприклад, стратегічні плани, різні види формального і неформального співробітництва та домовленості.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9 


Інші реферати на тему «Самоврядування»: