Сторінка
2

Чернівецька область економічний потенціал району

Вищу освіту пропонують Чернівецький національний університет імені Ю.Федьковича, Буковинська державна медична академія, Чернівецький факультет Київського торговельно-економічного університету, Буковинський фінансово-економічний інститут, Економіко-правовий інститут, Чернівецький факультет Харківського державного політехнічного університету.

На Буковині розвинуті художні промисли по виготовленню килимів, виробів з дерева, вишиванню.

Чернівецька область – це благодатний район багатопрофільного літнього і зимового гірничо-спортивного туризму, масового пізнавально-оздоровчого відпочинку, а також бальнеологічного лікування.

За своїм географічним розташуванням, багатими рекреаційними ресурсами, економічним потенціалом Чернівецька область є привабливим регіоном для розвитку міжрегіональної та міжнародної співпраці.

У зовнішніх економічних зв’язках переважають експортно-імпортні операції суб’єктів підприємництва області з країнами далекого зарубіжжя. Основними торговими партнерами з цієї групи країн залишаються Німеччина, Італія, Болгарія, Польща. Активізувався товарообіг також з Австрією, Бельгією, Грецією, Іспанією, Португалією, Румунією, Сан-Маріно, Словенією, Угорщиною, Францією, Швецією, Югославією, Ізраїлем, Китаєм, Республікою Корея, Туреччиною, Канадою та США. Зовнішня торгівля здійснюється з такими партнерами, як Республіка Білорусь, Російська Федерація, Казахстан, Республіка Молдова, Таджикистан, Туркменістан.

Структура експорту та імпорту товарів впливає на рівень та ефективність зовнішньоторговельних зв’язків. У загальній структурі експорту товарів переважають: текстиль та текстильні вироби, деревина та вироби з неї, машини та устаткування, продукти рослинного походження, недорогоцінні метали та вироби з них, м’ясо і субпродукти харчові. У структурі імпорту товарів переважають: текстиль та текстильні вироби, машини та устаткування, мінеральні продукти, полімерні матеріали, пластмаси, недорогоцінні метали та вироби з них.

Прямі іноземні інвестиції з початку інвестування вкладено у 107 підприємств різних форм власності загальною вартістю 15,04 млн. дол. США, у т.ч. у 92 СП – 11,12 млн. дол. США. Провідне місце за обсягами інвестицій належить м. Чернівці – 11,0 млн. дол. або 72,2% загального обсягу.

Привабливими галузями для іноземних інвесторів є: операції з нерухомим майном, деревообробна промисловість, охорона здоров’я, фізична культура та соціальне забезпечення, торгівля і громадське харчування, матеріально-технічне постачання і збут, транспорт і зв’язок.

Найбільша частка іноземних інвестицій (94,6%) надходить в економіку області з країн далекого зарубіжжя, а 5,4% – з країн СНД .

Серед держав світу за обсягами інвестування до економіки області лідерами є США, Ізраїль, Італія, Німеччина, Великобританія, Кіпр, Віргінські Острови.

Запрошуємо ділові кола закордонних країн до взаємовигідного співробітництва та активної інвестиційної діяльності.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Розміщення продуктивних сил»: