Сторінка
2

Черкаська область – економічний потенціал району

РЕЛІГІЯ

На Черкащині діє 932 релігійні організації 48 конфесій, толків, напрямків. Вони складаються з 7 обласних релігійних управлінь, 4 монастирів, 4 духовних місій, 1 братства, 1 біблійного інституту (заочна форма навчання), 913 релігійних громад, з яких 582 – православні, 317 – протестантські, 33 – інші.

При релігійних громадах діють недільні школи. У релігійних громадах служать близько 600 священнослужителів.

Найчисельніша в регіоні – Українська православна церква, під юрисдикцією якої перебуває 443 релігійні громади.

З початку проголошення незалежності України, за рахунок добровільних пожертвувань громадян, активної допомоги місцевих органів влади в регіоні збудовано 162 культові споруди та ще 55 будується. КУЛЬТУРА

В області діє широка мережа установ культури і мистецтва. Це обласний український музично-драматичний театр ім. Т.Г. Шевченка, обласний театр ляльок, обласна філармонія, Канівське училище культури і мистецтв, Уманське музичне училище ім. П.Д. Демуцького, Черкаське музичне училище ім. С.С. Гулака-Артемовського, 40 шкіл естетичного виховання, 738 Будинків культури і клубів, 766 бібліотек, 2 Національних та 5 державних історико-культурних заповідників, у складі яких функціонує 17 музеїв, 14 музеїв комунальної власності, 288 музеїв і музейних кімнат на громадських засадах.

Черкащина була і залишається історико-культурним центром України. Вона стала нащадком і хранителем духовної спадщини провісника незалежності нашої держави, генія людства – Тараса Григоровича Шевченка, який народився в мальовничому селі Моринці Звенигородського району і похований на Чернечій горі у Каневі. Шевченків край уславив себе великими історичними подіями, немеркнучими іменами. Саме із цієї землі зароджувалося славне козацьке лицарство і його демократична республіка Запорізька Січ, саме на цій землі розгорнулась під проводом Богдана Хмельницького найбільша національно-визвольна війна українського народу.

Черкаська земля подарувала світовій культурі таких визначних письменників, художників, вчених як І. Нечуй-Левицький, М. Старицький, С. Гулак-Артемовський, М. Драй-Хмара, Т. Осьмачка, М. Максимович, А. Кримський, П. Юркевич, В. Авраменко, І. Падалка та багатьох інших.

Неповторна природа краю, пісенні, фольклорні традиції давали творчу наснагу закоханим у цю землю О. Пушкіну, П. Чайковському, М. Лисенку, М. Вовчку, М. Гоголю, І. Котляревському, Г. Сковороді, А. Міцкевичу. ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я

Система охорони здоров'я регіону включає 259 лікувально-профілактичних установ усіх типів, у яких працюють 4467 лікарів і 12765 середніх медичних працівників.

Центром спеціалізованої медичної допомоги населенню області є обласна лікарня – багатопрофільний лікувально-профілактичний заклад, де працюють висококваліфіковані фахівці.

Впродовж багатьох років лікарня успішно співпрацює з Оксфордською дитячою клінікою в рамках програми «Допомога дітям з вродженими вадами щелепно-лицьової ділянки».

На базі обласного онкологічного диспансеру створений дитячий онкогематологічний центр, у якому разом з аналогічним Німецьким гематологічним центром вивчаються питання лікування лейкозів. Проводяться широкі дослідження в рамках реалізації проекту США з проблем природи лейкемії серед дорослого населення області.

Обласним онкологічним диспансером налагоджені тісні зв'язки з Українським НДІ кардіології ім. М.Д. Стражеска, розвивається міжнародне співробітництво з французькими колегами, тут працює навчально-діагностичний центр з питань ехокардіографії в рамках Європейського співробітництва TACIS. СПОРТ

Черкаська земля пишається своєю спортивною історією і спортивним сьогоденням. Серед спортсменів, які збагатили спортивну скарбницю України, – А. Хіміч (веслування на каное), О. Мотузенко (веслування на байдарках), О. Крикун (легка атлетика).

На Олімпійських іграх 2000 року в Сіднеї Черкащину представляли 6 спортсменів. Срібними призерами Олімпіади стали О. Феденко (велоспорт), В. Перешкура (спортивна гімнастика). Дві срібні нагороди на Параолімпійських іграх здобув А. Скачков (легка атлетика, інваспорт).

19 спортсменів області включено до складу спортсменів – кандидатів для підготовки до Олімпійських і Параолімпійських ігор, що відбудуться у 2004 році в Афінах (Греція).

Спортсмени Черкащини – серед переможців і призерів чемпіонату і Кубку світу з фехтування, чемпіонатів Європи і світу з самбо, Кубку Європи і чемпіонату світу з кікбоксингу, чемпіонату Європи зі спортивної гімнастики, міжнародних змагань з академічного веслування, чемпіонату світу з пожежно-прикладного спорту.

Волейбольна команда «Азот» посіла почесне 4 місце в розіграші Кубку топ-команд Європи. Сьогодні шість команд з ігрових видів спорту беруть участь в чемпіонатах України, представляючи Черкащину. ЖИТЛО

Загальна площа житлового фонду області складає 33800 тис. м2. Середня забезпеченість одного мешканця області житлом складає 24,2 кв. м. загальної площі.

У середньому в регіоні будується 118,6 тис. кв. м. житла за рік (79 тис. кв. м. складає індивідуальне будівництво). ПОЛІТИЧНА СФЕРА

В Черкаській області продовжує активізуватися участь усіх суб'єктів політичного процесу в забезпеченні стабільності конституційного ладу, громадянської згоди в суспільстві, захисту прав людини. Зареєстровано і діє 80 обласних організацій політичних партій, 461 громадська організація і благодійний фонд.

ПрофспілкиЧеркаську обласну організацію профспілок складають 45 міжгалузевих організацій. ЗАСОБИ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ

В інформаційному просторі друковані засоби масової інформації представлені 232 виданнями. Найчисельніша група видань – 60 (26%) – належить комерційно-бізнесовим структурам.

Засновниками засобів масової інформації виступають окремі громадяни. Таких видань в області налічується 46, або 20%. Значна кількість видань (12) припадає на обласні осередки політичних партій та громадських організацій. Органи влади випускають 26 газет, питома вага яких становить 14%.

Нове явище в інформаційному просторі області – поява періодичних видань, засновниками яких є релігійні конфесії різного спрямування. На даний час їх зареєстровано 13.

Потужним блоком виступають інформаційно-рекламні видання, частка яких у регіональній пресі становить 23%.

Три загальнонаціональні телекомпанії (УТ-1, УТ-2, «Інтер») охоплюють ефіром населені пункти усіх 20 районів області. Програми каналів СТБ, ТЕТ і ICTV транслюються з м. Черкаси та м. Умані. Телестудія «Рось», засновником якої є Держтелерадіо України, веде мовлення на двох каналах. Всього в інформаційному просторі області діє 47 електронних телерадіоорганізацій, загальний час мовлення – 1074 години на тиждень.

Державна мова є пріоритетною в електронних ЗМІ області всіх форм власності. ПРОМИСЛОВИЙ ПОТЕНЦІАЛ

За структурою господарства область індустріально-аграрна. У сукупному випуску товарів і послуг питома вага промисловості становить 42%.

Структура промислового виробництва області характеризується такими показниками:

  • добувна промисловість становить 2,2% загальнообласного обсягу. В неї входять дві підгалузі: видобування енергетичних матеріалів (торфу) та видобування неенергетичних матеріалів (нерудної сировини для промисловості та будівництва);
  • обробна промисловість – 86,9% загальнообласного обсягу;
  • виробництво та розподілення електроенергії, газу, тепла, води – 10,9% загальнообласного обсягу.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4 


Інші реферати на тему «Розміщення продуктивних сил»: