Сторінка
2

Харківська область – економічний потенціал району

Культура

Харківщина – осереддя культури Слобожанщини. На її території працюють 6 державних театрів (із них 3 академічних), обласна філармонія, будинок органної і камерної музики, цирк, 33 музеїв, 800 клубів і будинків культури, діють біля 1000 бібліотек (державна наукова бібліотека ім. В. Короленка має світове значення і містить у своїх фондах десь біля 6,5 млн. книг), парки відпочинку, найстаріший в Україні зоопарк, що відзначив 100-літній ювілей. Під охороною держави знаходяться 2250 пам'ятників історії і культури.

Культурні традиції регіону мають глибокі історичні корені. Тут жили і працювали такі усесвітньо відомі діячі, як філософ Сковорода, художник Рєпін, режисер Лесь Курбас, архітектор Бекетов, письменник Квітка-Основ'яненко.

Харківщина – місце заснування і проведення багатьох національних і міжнародних конкурсів – В. Крайнєва, на честь Горовіца; фестивалів органної і камерної музики; Міжнародного фестивалю фольклору "Покуть".

Основна мета розвитку культури в регіоні – збереження, освоєння і збагачення української національної культури як оригінальної, самобутньої частини світової культури; подолання відчуження людини від культури, прилучення до загальнолюдських духовних цінностей та ідеалів.

Релігія

Релігія і церква – вагомі складові демократизації суспільства, зростання його духовності.

У Харківському регіоні простежується динамічний розвиток мережі релігійних організацій та їхнє конфесійне розмаїття відповідно до етноконфесійних і культурних потреб населення.

На Харківщині діють 435 релігійних організацій 27 конфесій. У їхньому складі 6 духовних управлінь, 5 монастирів, 4 місії, 2 братства, 2 духовні семінарії, 418 релігійних общин. При релігійних організаціях діють 184 недільні школи. У парафіях області працюють 502 священнослужителя.

Найчисельніша та найвпливовіша в регіоні Українська православна церква, яка відзначила в 1999 році 200-річчя заснування Харківського єпархіального управління.

З моменту проголошення України самостійною державою в області за підтримки місцевої влади побудовано 23 храми, будуються ще 30, реставруються 20.

Охорона здоров'я

Система охорони здоров'я регіону включає 423 лікувальних установи, у яких працюють 13776 лікарів і 29315 чол. медичного персоналу.

Науковими дослідженнями в області медицини займаються Центр лікарських засобів і 12 науково-дослідних інститутів (дослідження в областях кріомедицини, медичної радіології, нейрохірургії, мікробіології, ортопедії і травматології, неврології і психіатрії, фармакотерапії і загальної терапії).

Медичних працівників готують Харківський державний медуніверситет, Українська фармацевтична академія, Харківський інститут удосконалення лікарів, 8 середніх спеціальних навчальних закладів.

Спорт

Регіон має розвинуту спортивну базу. Працюють 57 стадіонів, 952 спортивних зали, 28 плавальних басейнів.

Наймасовіші та найпопулярніші види спорту – футбол, волейбол, баскетбол, теніс, легка атлетика, плавання, гімнастика. Останнім часом усе більшу популярність набувають нетрадиційні та екстремальні види спорту – скелелазіння, дельтапланеризм, авто- і мотоспорт.

Харківські спортсмени дебютували на Олімпійських іграх у 1952 р. у Хельсінкі, тоді гімнастка М.Гороховська здобула 1 золоту і 5 срібних медалей. Дворазовими олімпійськими чемпіонами ставали Ю.Поярков (волейбол), Р.Шаріпов (спортивна гімнастика), Л.Джигалова (легка атлетика), Я.Клочкова (плавання), олімпійськими чемпіонами – І.Рибак (важка атлетика), В.Матушевас і Ю.Венгеровський (волейбол), А.Баркалов (водне поло), І.Целовальников і В.Мовчан (велоспорт на треку), Є.Куришко (веслування на байдарках і каное). Також із харківського спорту вийшли багато чемпіонів світу і Європи.

Житло

Загальна площа житлового фонду області складає 59030,5 тис. м2. Середня забезпеченість одного мешканця області житлом складає 19,8 м2 загальної площі.

У середньому в регіоні будується 300 тис. м2 житла на рік (150 тис. м2 – індивідуальне будівництво).

Політична сфера

Харківській області продовжує активізуватися участь усіх суб'єктів політичного процесу в забезпеченні стабільності конституційного ладу, громадянської згоди в суспільстві, захисту прав людини. Зареєстрована і діє 51 обласна організація політичних партій із 105, що діють в Україні.

Профспілки

Харківську обласну організацію профспілок складають 35 міжгалузевих організацій загальною чисельністю 1,12 млн. членів.

Засоби масової інформації

У регіоні здобули розвиток усі відомі види засобів масової інформації: телебачення, радіо, газети, журнали, INTERNET.

У інформаційному полі регіону сформована телетрансляційна інфраструктура, що відрізняється впливом і динамічністю. Населення Харківської області має можливість приймати телевізійні програми 4 загальнодержавних каналів, 2 програми обласної державної телерадіокомпанії і 7 програм комерційних телерадіокомпаній. Активно розвивається супутникове телебачення.

Регіональні друкарські засоби масової інформації формують суспільну думку і спроможні відігравати важливу роль у системі загальнонаціональних заходів. У регіоні друкуються 211 видань (25 журналів, 186 газет) загальним тиражем 1,7 млн. примірників. ЕКОНОМІКА ТА ІНФРАСТРУКТУРА

Промисловий потенціал

У сфері промислового виробництва Харківщина займає 5 місце в країні. У регіоні сконцентровано 667 промислових підприємств, на яких працює 234 тис. чол.

Харківська область – лідер машинобудування України. Тут сформовано потужний тракторобудівний комплекс. Значне місце займають випуск енергетичного устаткування, літакобудування, верстатобудування, паливна, радіоелектронна, хімічна, фармацевтична, харчова і легка промисловість.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5 


Інші реферати на тему «Розміщення продуктивних сил»: