Сторінка
8

Одеська область – економічний потенціал району

Централізованим водовідведенням (каналізацією) охоплено 51% населення області, у тому числі:

· 72% населення міст та селищ міського типу;

· 10,5% сільського населення.

Централізовані системи каналізації існують лише у 15 містах і селищах міського типу з 52 в області.

Сучасний стан водопровідно-каналізаційного господарства області характеризується дефіцитом фінансових ресурсів, необхідних для належної експлуатації та обслуговування систем водопостачання та водовідведення, незавдовільним технічним станом споруд і обладнання, зносом основних фондів до 60% і білше, недосконалістю структури управління та неефектівністю функціонування.

СОЦІАЛЬНІ ПИТАННЯ

Середня освіта З метою розвитку освіти в області розроблена та реалізується регіональна програма розвитку освіти Одещини на 1999-2010 роки, проводиться робота з обдарованою молоддю, приділяється увага розвитку сільських шкіл, комп’ютерно-інформаційному забезпеченню. Оптимізовано мережу освітніх закладів відповідно до потреб населення та бюджетних можливостей.

В Одеській області функціонує 926 загальноосвітніх шкіл, в яких навчається 315,6 тисяч учнів. У 2002 році 11-й клас закінчили 23,8 тисяч випускників, 9-й клас – 35,9 тисяч випускників. Розвиток економіки в ринкових умовах зумовили вихід на ринок мережі установ освіти нового типу: працюють 10 гімназій, 10 ліцеїв, 19 навчально-виховних комплексів “школа-ліцей”, “школа-гімназія”, 29 приватних шкіл.

У закладах освіти створені умови для забезпечення конституційного права громадян щодо навчання рідною мовою: функціонують 536 шкіл з українською мовою навчання та 230 з українсько-російською мовами навчання. У 18 школах області учні 318 класів навчаються молдовською (румунською) мовою, також забезпечено вивчення болгарської мови як предмету.

У навчальних закладах міст та районів області забезпечено необхідну матеріально-технічну та навчально-методичну базу щодо запровадження 4-річного терміну навчання дітей 6-річного віку у початковій школі.

В області функціонують 38 інтернатних закладів, у тому числі 4 школи-інтернати та 2 дитячих будинків для дітей-сиріт і дітей, які позбавлені батьківського піклування, 21 школа-інтернат для дітей з розумовими або фізичними вадами. У зазначених закладах виховується 8830 дітей, для них створюються сприятливі умови для навчання, виховання, утримання та корекційно-відновлювальної роботи.

Дитячі садки Дошкільна освіта є обов’язковою складовою неперервної освіти в Україні, реформування якої вимагає переходу від навчально-дисциплінарної до особистісно-орієнтованої моделі навчання та виховання.

В Одеській області функціонують 705 дошкільних навчальних закладів, у яких виховуються 42,2 тисячі дітей. 445 дитячих садків знаходяться у комунальній власності, 36 – державній, 224 – приватній.

В області створено мережу навчально-виховних об’єднань “Дошкільний навчальний заклад – школа”. Сьогодні їх функціонує 65. Існує 53 дошкільних навчальних закладів гуманітарного, валеологічного, інтелектуального, художньо-естетичного, оздоровчого профілю.

Професійна освітаВ області створено мережу навчально-виховних об’єднань “Дошкільний навчальний заклад – школа”. Сьогодні їх функціонує 65. Існує 53 дошкільних навчальних закладів гуманітарного, валеологічного, інтелектуального, художньо-естетичного, оздоровчого профілю.

В області приділяється значна увага розвитку професійної освіти. У системі професійно-технічної освіти області функціонують 40 професійно-технічних навчальних закладів та 4 філії, з яких 19 – сільськогосподарського профілю, 8 – промислового, 7 – будівельного, 6 – побутового. У 2002 році випущено 7657 кваліфікованих працівників.

На території Одеської області розташовано 47 державних вищих навчальних закладів I–IV рівнів акредитації, у тому числі 19 вищих навчальних закладів ІІІ-IV рівнів акредитації та 28 – І-ІІ рівнів акредитації. Навчається 124,3 тисячі студентів, у тому числі іноземних громадян – 3,1 тисяча. Медичні установи На території області діє 124 лікарняних заклади на 19640 ліжок, з яких з місцевого бюджету фінансується 121 заклад на 19005 місць. З метою охоплення та лікування різних захворювань діють лікарняні заклади для дітей, інвалідів та ветеранів війни, спеціалізовані, пологові, психіатричні лікарні. З метою лікування протитуберкульозних, онкологічних, венерологічних, психоневрологічних, наркологічних та кардіологічних захворювань в області діють 19 диспансерів на 2270 ліжок. Працюють також дві станції з переливання крові, 47 відділень швидкої медичної допомоги,152 амбулаторно-поліклінічних заклади, 19 стоматологічних поліклінік, 5 центрів здоров’я, 4 будинки дитини тощо. У лікарняних закладах працюють більше 23,5 тисяч працівників медичного персоналу, з яких 11,7 тисяч – лікарі.

З метою надання кваліфікованої медичної освіти в області діють один медичний університет, 3 медичних училища та 4 науково-дослідних інститути.

Фізична культура та спорт На території області діють спортивно-концертний комплекс “Одеський палац спорту”, спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву з фігурного катання на ковзанах “Крижинка”, обласна школа вищої спортивної майстерності “Олімпієць”, обласний центр з фізичної культури і спорту інвалідів “Інваспорт”, Котовська дитячо-юнацька спортивна школа для дітей-сиріт, обласна дитячо-юнацька спортивна школа стрільби. АДМІНІСТРАЦІЯ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Поштові реквізити: 65032, м.Одеса, пр-т Шевченка, 4 Телефони: (380482) 280-300, 251-547 Факс: (380482) 280-300 E-mail: odsadm@paco.net WWW: www.odessa.gov.ua

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8 


Інші реферати на тему «Розміщення продуктивних сил»: