Сторінка
7

Одеська область – економічний потенціал району

Щорічно в Одеських театрах відбувається до 20 прем’єр. За останні роки поновлюється та поширюється театральний репертуар. На цей час театральна афіша українського музично-драматичного театру ім.В.Василька налічує понад 30 вистав, театру опери та балету – 35, чільне місце серед яких займає українська та зарубіжна класика, а також твори сучасних авторів.

Широкої відомості набули такі традиційні мистецькі акції, як міжнародний фестиваль оперного мистецтва “Золота корона”, фестиваль української театральної класики пам’яті Василя Василька, фестиваль джазового мистецтва пам’яті Леоніда Утьосова.

Велика увага приділяється розвитку та популяризації української культури і мови. Традиційними на Одещині стали: літературно-мистецьке Шевченківське свято, фестиваль української книги пам’яті М.Грушевського, фестиваль народного мистецтва “Тобі, Україно!”, Олійниківські читання, Всеукраїнський фестиваль гумору пам’яті А.Сови.

Одещина є найбільш багатонаціональною серед областей України. Тому робота щодо створення сприятливих умов для розвитку етнічної, мовної і культурної самобутності народів є одним із пріоритетних напрямків регіональної культурної політики.

Велика увага приділяється інформаційному збагаченню населення області. Основою цієї роботи є книжкові фонди масових універсальних бібліотек, які налічують 1640 тис. примірників. Послугами бібліотек користуються більше 760 тис. чол.

Також в області діють спеціалізовані національні бібліотеки, створено понад 500 національних колективів художньої самодіяльності (болгарські, молдавські, гагаузькі, ромські, албанські, німецькі, грецькі тощо), традиційно проводяться обласні свята національних культур: болгарські “Пролетні празниці”, “Георгієв ден”, молдавські “Флоріле далбе”, “Мерцішор”, гагаузьке “Хедерлез”, ромське “Габарде іле” тощо.

Всесвітньо відомі музейні скарбниці Одещини: музей західного та східного мистецтв, художній та літературний музеї тощо. Сьогодні музейні колекції краю налічують 350 тис. експонатів. Щорічно музеї міста та області відвідують 700 тис. чоловік. На протязі 10-річчя в музеях області реалізується творчий проект “Художники Одещини – незалежній Україні”.

Наша область багата на молоді таланти. Саме тому однією з головних цілей культурної політики регіону є духовне та естетичне виховання юнацтва, підтримка обдарованої молоді. Встановлено спеціальну творчу стипендію голови обласної державної адміністрації для обдарованих дітей.

Поширюється інтеграція культури і мистецтва Одещини у культурно-мистецький простір дальнього та ближнього зарубіжжя. Триває творчий обмін та культурне співробітництво нашого краю з такими країнами як Росія, Болгарія, Німеччина, Румунія, Молдова.

Майстри мистецтв та художні колективи Одещини гідно представляють наш край на міжнародних та Всеукраїнських культурно-мистецьких акціях, таких як міжнародний конкурс імені П.І.Чайковського, міжнародний конкурс артистів балету імені С.Лифаря, конкурс вокального мистецтва в м.Тулузі (Франція), міжнародний вокальний конкурс “Бельведер” (м.Відень, Австрія), конкурс виконавської майстерності скрипалів в Швейцарії, міжнародні фольклорні фестивалі та інші.

Сьогодні культуру і мистецтво Одещини представляють такі відомі імена, як народні артисти України Анатолій Дуда, Людмила Ширіна, Євгенія Дембська, Семен Крупнік, Анатолій Дриженко; заслужені артисти України Олег Школьнік, Василь Яковець, Микола Свидюк, Сергій Лукашенко; заслужені діячі мистецтв України Василь Василенко, Володимир Туманов; заслужені художники України Микола Вилкун, Наталія Бевзенко-Зінкіна, Адольф Лоза.

Водопостачання та каналізаціяЗагальний обсяг споживання води на господарські та питні потреби в області становить 1,2 млн. м2 на добу, яких 995,0 тис. м2 на добу подається з поверхневих джерел і 205,0 тис. м2 – підземних.

Централізованим водопостачанням охоплено лише 57% населення області, у тому числі: 76% населення міст та селищ міського типу; 21,5% сільського населення, а майже 170 сіл частково або повністю користуються привізною водою. Дефіцит потужностей питного водопостачання в області становить 628,0 тис. м2 на добу.

Поверхневими джерелами водопостачання є ріки Дунай, Дністер та озеро Ялпуг, вода в яких має значне хімічне, мікробіологічне та вірусне забруднення.

Розвідані підземні запаси води питної якості розташовані на території області вкрай нерівномірно і найбільша їх нестача у центральному та південному регіонах.

Північний регіон, до складу якого входять 13 північних районів, є найбільш забезпеченим розвіданими запасами підземних вод питної якості, які на сьогодні складають більше 70% від потреби.

Центральний регіон, до складу якого входять міста обласного підпорядкування - Одеса, Іллічівськ, Южне, Теплодар, Білгород-Дністровський та три райони, і в його межах зосереджено більше 60% населення та 80% промислового потенціалу області, - забезпечується водою в обсязі 910,0 тис. м2 на добу з ріки Дністер через систему Одеського водопроводу. Розвіданими запасами якісних підземних вод окремі райони регіону забезпечені від 10 до 60% від потреби.

Південний регіон, до складу якого входять 9 районів, має найменшу забезпеченість розвіданими запасами якісних підземних вод, яка становить по окремим районам від 0 до 60% від потреби. Основні запаси підземних вод в регіоні зосереджені на його заході в долині ріки Дунай на території між містами Ізмаїл та Рені, де їх прогнозні ресурси визначено в обсязі 1190,0 тис. м2 на добу і частково до 50,0 тис. м2 на добу використовуються для водопостачання цих міст. Інші населені пункти регіону використовуються воду з ріки Дунай, озера Ялпуг та з підземних місцевих джерел, вода в яких в основному високомінералізована, має надмірний вміст різних домішок і обмежені запаси.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8 


Інші реферати на тему «Розміщення продуктивних сил»: