Сторінка
2

Місто Київ – економічний потенціал району

Формування інноваційної моделі розвитку. Пріоритетні напрями інноваційної діяльності інновації можна вважати ключем до конкурентоспроможної переваги. Міська влада приділяє значну увагу вибору пріоритетних напрямів науково-технічного та інноваційного розвитку в столиці. Інноваційні процеси особливу увагу заслуговують у галузях, розвиток яких має базуватись на сучасних технологіях виробництва, це насамперед:

· ресурсозберігаюче устаткування та технологічні процеси для базових галузей економіки (новітні технології для зварювання, лазерна та електронна техніка, економічні джерела світла, обладнання для очищення води);

· авіаційна техніка;

· електронні інформаційні технології (інтелектуальні комп’ютерні засоби високої продуктивності, сучасні комп’ютерні технології для навчальних і наукових процесів);

· функціональні та конструкційні матеріали (напівпровідникові матеріали, кераміка та надтверді інструментальні матеріали);

· медичні діагностичні системи та лікувальні засоби й препарати;

· техніка й технології для агропромислового комплексу, в тому числі харчові продукти з високими оздоровчими властивостями з овочевих та зернових культур.

Переходу Києва на інноваційну модель розвитку значною мірою сприяє діяльність наукових установ міста, які мають велику кількість новітніх науково-технологічних розробок, придатних для впровадження у виробництво на київських підприємствах.

Найбільших успіхів досягнуто на підприємствах, які являють собою потужні науково-виробничі комплекси:

Авіаційний науково-технічний комплекс ім.О.К.Антонова разом з підприємствами України та Росії виконує проектування і проводить маркетингові дослідження щодо створення нових типів літаків АН-74-68, АН-148, АН-70, АН-140 та ін.

Київський державний авіаційний завод “Авіант” займається підготовкою виробництва та виготовленням нових типів літаків; виробляє тролейбус К12 за авіаційними технологіями.

ВАТ “Будшляхмашина” – єдине в Україні підприємство з випуску землерийної техніки. Новою продукцією є вітроенергетичні установки 105 кВт, контейнери для Чорнобильської АЕС, форми для заливки тюбінгів.

ВАТ “Фармак” добре відоме на українському фармацевтичному ринку, в країнах СНД та Балтії. В 2001 році підприємство отримало сертифікат EFQM “Визначення досконалості” системи управління. Торгова марка “Фармак” удостоєна звання “Бренд року-2001”.

ВАТ “Меридіан” розробляє нові вимірювальні прилади та впроваджує їх у виробництво. Підприємство є головним виконавцем Комплексної програми створення і впровадження у виробництво радіо- та електровимірювальної техніки.

ВАТ “УкрНДІпродмаш” – у співдружності із заводами-виробниками створено низку нового цукрового, хлібопекарського і кондитерського обладнання з поліпшеними техніко-економічними показниками.

ВАТ “Завод “Ленінська кузня” продовжує будівництво траулерів для Російської Федерації, будує корпуси суховантажних суден на замовлення Нідерландів та Німеччини.

ВАТ “Київхімволокно” в 2001 році розпочало освоєння промислового випуску синтетичних наповнених полімерів на основі поліетилену низького тиску та поліпропілену. Розпочато освоєння виробництва грануляту з промислових відходів термопластичних полімерів.

Зазначені підприємства мають дуже високий рейтинг в Україні.

Інвестування інноваційних проектів

Із вересня 2001 року почала діяти спільна кредитна програма Комерційного банку “Хрещатик” та Київської міської державної адміністрації – середньострокова регіональна кредитна лінія для фінансування вітчизняного виробника та малого підприємництва міста Києва. В межах цієї програми кредитуються проекти, що передбачають: фінансування виробництва; впровадження нових видів продукції, послуг, технологій; розвиток експортно орієнтованих видів виробництва й послуг; модернізацію, оновлення та придбання енергозберігаючих та екологічно чистих технологій; створення нових робочих місць.

Привабливість для позичальника цієї кредитної лінії визначається насамперед низьким рівнем кінцевих витрат на сплату відсотків за кредитом у національній валюті за рахунок використання механізму часткової компенсації позичальникам витрат на сплату відсотків із спеціально виділених коштів міського бюджету – Фонду підтримки підприємництва.

Кредити надаються в безготівковій формі у національній валюті переважно на реалізацію інноваційних проектів, а також на поповнення обігового капіталу.

ВАТ КБ “Хрещатик” – міський фінансово-кредитний центр, забезпечує кредитування корпоративних клієнтів, комунальних підприємств столиці, сільгоспвиробників і переробних підприємств, інвестиційних проектів у галузі будівництва, реконструкції, транспорту та зв’язку, що сприяють розвитку інфраструктури Києва, а також зовнішньоекономічних проектів.

Розвиток мережі інноваційних структур

Економіка міста Києва має сприятливу для інноваційного розвитку соціально-економічну структуру. Тут є наукоємні галузі виробництва, міцний науковий і освітній потенціал, розвинена банківська система. Столиця має сприятливий інвестиційний клімат, налагоджені зв’язки із зарубіжними партнерами.

На сьогодні в м. Києві зареєстровано шість технологічних парків: “Напівпровідникові технології і матеріали, оптоелектроніка та сенсорна техніка”, “Інститут електрозварювання імені Є.О.Патона”, “Інститут технічної теплофізики”, “Інтелектуальні інформаційні технології”, “Укрінфотех”, “Київська політехніка”, які функціонують на умовах, передбачених Законом України “Про спеціальний режим інноваційної діяльності технологічних парків”.

Головною метою створення технопарків є розробка та впровадження у виробництво наукоємної, конкурентоспроможної продукції. Технопарки організовано на базі провідних інститутів Національної академії наук України та потужних науково-промислових комплексів.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5 


Інші реферати на тему «Розміщення продуктивних сил»: