Сторінка
5

Івано-Франківська область – економічний потенціал району

Даний порядок стосується продажу земельних ділянок, на яких розміщене нерухоме майно та оформлено право на користування землею.

Договір купівлі-продажу земельної ділянки підлягає нотаріальному посвідченню. Документ про оплату є підставою для видачі державного акта на право власності на земельну ділянку та її державній реєстрації.

Для розгляду питання продажу земельної ділянки підприємець замовляє за власні кошти виготовлення технічної документації про експертну грошову оцінку земельної ділянки (земельна ділянка, на якій знаходиться нерухоме майно).

На ринку нерухомості функціонує понад 500 суб’єктів господарювання. Ними здійснюється оцінювання, підготовка до продажу, купівля та продаж нерухомості виробничого та невиробничого призначення, здавання в оренду, надаються посередницькі послуги. ТРАНСПОРТНІ КОМУНІКАЦІЇ ТА ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНІ СИСТЕМИ

Відстань від Івано-Франківська до пунктів перетину кордонів України становить від 140 до 180 км.

Загальна протяжність залізничної мережі області складає 1,1 тис. км. В обласному центрі сходяться залізничні маршрути шести напрямків. Курсують міжнародні потяги: Чернівці-Перемишль, Санкт-Петербург-Софія, Москва-Київ-Софія.

Протяжність мережі автомобільних доріг загального користування – 4169 км., в т. ч. 373км доріг державного значення. Автобусний транспорт обслуговує 442 маршрути, в тому числі 54 міські, 253 приміські, 116 міжміських і 19 міжнародних. Область має автобусне сполучення з низкою міст Молдови, Польщі, Словаччини, Чехії.

Міжнародний аеропорт в обласному центрі виконує міжнародні рейси до Росії, США, чартерні рейси майже в усі країни світу.

В області діють 68 автоматичних телефонних станцій у містах і 324 – у сільській місцевості. Їх загальна монтована ємність становить понад 180 тис.номерів. Функціонують всі сучасні види комунікацій: електронна пошта, мобільний, пейджинговий і транкінговий зв’язок, мережа Іnternet, тощо. КУЛЬТУРА ТА ДОЗВІЛЛЯ

На Прикарпатті функціонують 736 закладів культури клубного типу, з них 320 Народних домів, 781 бібліотека, 3 парки культури і відпочинку.

У галузі працює близько п’яти тисяч спеціалістів. При закладах культури клубного типу діють чотири тисячі колективів художньої самодіяльності, в яких беруть участь майже 60 тисяч чоловік, 295 колективів носять високе звання “народний аматорський”, 27 дитячих аматорських колективів удостоєні звання “зразковий”.

В області функціонують 12 державних і понад 60 громадських музеїв, Національний заповідник “Давній Галич”. На збереженні у їх фондах знаходиться понад 162 тисячі експонатів.

Івано-Франківський краєзнавчий музей знаходиться в історичній ратуші – колишньому будинку міського самоврядування (побудованому у 1666 році), який є своєрідною візиткою обласного центру. Експозиції музею багаті на цікаві експонати, особливу увагу привертає саркофаг галицького князя Ярослава Осмомисла.

Івано-Франківський художній музей розташований у ренесансному костьолі ХVІІІ століття, де зібрані унікальні пам’ятки галицького іконопису й скульптури в стилі барокко, роботи українських художників другої половини ХХ ст., а також твори польських, австрійських та італійських майстрів ХVІІІ-ХХ століть.

Коломийський музей народного мистецтва Гуцульщини і Покуття ім. Й.Кобринського – одне із найстаріших сховищ декоративно-прикладного мистецтва Прикарпаття. Підтвердженням цього є занесення його до Королівської Енциклопедії Великої Британії як музею світових шедеврів.

Народне мистецтво Івано-Франківщини найвиразніше характеризує етнокультуру західного регіону України. Особливим колоритом і розмаїттям видів і жанрів народної творчості відзначається Гуцульщина. Саме тут знаходяться осередки різьби по дереву, гончарства, ткацтва, вишивки, художньої обробки металу та шкіри, писанкарства. СИСТЕМА ОСВІТИ У регіоні функціонує 7 вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації, в яких навчається біля 34 тис. студентів та 23 вищі навчальні заклади І-ІІ рівнів акредитації, де здобувають фахову підготовку 19 тис. осіб.

На 15 факультетах Прикарпатського університету ім. В.Стефаника навчаються близько 15 тис. студентів. Кожен восьмий викладач Прикарпатського університету – доктор наук, а 75% працівників мають вчені ступені та звання. До послуг викладачів та студентів – наукова бібліотека, де зібрано значний фонд видань української діаспори (15 тис. примірників).

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу – єдиний в Україні вищий навчально-науковий багатопрофільний заклад IV (найвищого) рівня акредитації, що готує фахівців для нафтогазової галузі, транспорту, електроніки та електропостачання. Вчені університету є співавторами Національної програми "Нафта і газ України до 2010 року" і програми "Освоєння вуглеводневих ресурсів українського сектора Чорного і Азовського морів".

Лідером серед медичних вузів України за кількістю захищених кандидатських і докторських дисертацій з розрахунку на одного працівника є Івано-Франківська державна медична академія. Заклад має ліцензію на навчання іноземців. Академії притаманний постійний пошук новітніх технологій лікування, активна дослідницька робота з нових актуальних напрямків, максимальна наближеність до практики лікування.

У Бурштинському енергетичному технікумі навчаються спеціалісти для підприємств електроенергетики України, в тому числі для атомних електростанцій.

Вищі навчальні заклади всіх рівнів акредитації готують спеціалістів для промисловості, будівництва, сільського господарства, транспорту і зв’язку, охорони здоров’я, фізичної культури і спорту, освіти, мистецтва, економіки і права.

У 20 професійно-технічних училищах понад 12 тисяч учнів здобувають професії за більш як 100 спеціальностями для роботи у таких галузях економіки, як промисловість (зокрема, деревообробна), сільське господарство, будівництво, торгівля, надання послуг та інших.

В області функціонує 765 денних загальноосвітніх навчальних закладів, у тому числі: ▪ І ступеня – 111; ▪ І-ІІ ступеня – 265; ▪ І-ІІІ ступеня – 311; ▪ гімназій – 11; ▪ ліцеїв – 7; ▪ навчально-виховних комплексів – 43; ▪ спеціальних шкіл – 12; ▪ санаторних шкіл – 5.

У загальноосвітніх навчальних закладах навчається понад 215 тис. осіб., ведуть заняття понад 21 тис. учителів. В області функціонує 275 дошкільних закладів загальною місткістю18,3 тис. місць, з них у міських поселеннях – 116, сільській місцевості – 159.

Окрім державних, функціонують новостворені приватні загальноосвітні та дошкільні заклади. МЕДИЧНІ УСТАНОВИ

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6 


Інші реферати на тему «Розміщення продуктивних сил»: