Сторінка
4

Івано-Франківська область – економічний потенціал району

На території Прикарпаття налічується понад 20 туристичних маршрутів: гірських, водних, пішохідних, велосипедних, автобусних.

Найцікавішими з них є: ▪ гірські – на г. Говерла і г. Піп-Іван, по Чорногірському хребту (від озера Несамовите до озера Марічейка), по Горганах та інші; ▪ водні – по Дністровському каньйону і річках Білий і Чорний Черемош, Прут, Лімниця; ▪ пішохідні – по полонинах Карпат, до Манявського водоспаду; ▪ лижний – на г. Кукул та інші. ▪ автомобільні та велосипедні маршрути, найвідомішим з яких є маршрут “Прикарпатське кільце”.

Туристи мають змогу покататися на гірських лижах в Яблуниці, Ворохті, Косові. Діє сучасний гірськолижний комплекс в с. Поляниця. Досвідчені інструктори за 2-3 години навчать новачка впевнено триматись на лижах на снігових схилах.

Біля річки Дністер є прекрасні місця для польотів на дельтапланах та парапланах (села Одаї та Ісаків Тлумацького району). Для любителів подорожувати на гірських велосипедах та на гуцульських конях створені відповідні маршрути та розвивається матеріальна база.

Існуюча база рекреаційних закладів усіх форм власності (119 одиниць на 12,5 тисячі місць) дає можливість нарощувати лікувально-оздоровчі, туристичні, спортивні послуги, в тому числі й для іноземних туристів.

Усе більш популярним в області стає сільський зелений туризм. Понад 200 сільських господарів вже готові прийняти гостей у своїх садибах. Туристів приваблює зручна система поселення, сучасне обладнання приватних пансіонатів, близькість до природи, співвідношення „цінаякість послуг”, гостинність та домашня атмосфера, чудові страви національної кухні. Найпопулярнішими районами є Косівський, Верховинський, Рожнятівський та Яремчанська міська рада.

Інтернет-ресурси Інформація про область, в т.ч. про туристичний потенціал, розміщена на веб-сторінках: облдержадміністрації www.gov.if.ua, Ради з туризму Карпатського регіону www.tourism-carpathian.com.ua, головного управління зовнішніх зв’язків, туризму і торгівлі облдержадміністрації www.frtt.gov.if.ua.

Інвестиційна політика області Стратегічна мета розвитку області – досягнення високих і стабільних соціально-економічних показників. Реалізуються зазначені завдання за допомогою інвестиційної політики, що здійснюється в регіоні. Інтенсивність інвестиційного процесу в області підтримується на рівні, за якого реальною є структурна перебудова економіки.

В області реалізується Програма реконструкції міст та їх історико-архітектурних і культурних пам’яток. Реконструйовано та оновлено міста Галич, Надвірна, Рогатин, Коломия, Івано-Франківськ та Косів.

Завдяки високим темпам роздержавлення в області приватизовано майже всі підприємства, що підлягали приватизації. Нині функціонує 305 акціонерних товариств, які є основою економіки області. Недержавним сектором нині виробляється 95% промислової продукції.

Важливий напрямок реформування економіки полягає у реструктуризації підприємств. В області приділяється підвищена увага здійсненню організаційно-економічних, правових, технічних заходів, спрямованих на зміну структури управління підприємств, здатних привести підприємство до фінансового оздоровлення, збільшення обсягів випуску продукції, підвищення ефективності виробництва. У складі великих промислових підприємств створено десятки мобільних структурних підрозділів – дочірніх підприємств, здатних швидко адаптуватись в нових економічних умовах.

Завершено реформування колективних сільськогосподарських підприємств. На їх базі утворено нові ринкові формування. Це в повній мірі забезпечує підтримування оптимального рівня концентрації виробництва, створення нових земельних і майнових виробничих відносин виключно на приватній основі.

На очах змінюється на краще інфраструктура придорожнього сервісу в області. Приватизація автозаправних станцій дала потужний поштовх активізації роботи підприємств нафтового бізнесу, що інвестували капітал в господарство регіону, зокрема, для модернізації діючих і спорудження нових АЗС. Існуюча нині в області мережа автозаправних станцій забезпечує високий рівень надання послуг.

Уживаються заходи щодо активізації інноваційної діяльності. Сприяння надається таким науково-технологічним структурам, які були б більш гнучкими в нинішніх умовах, могли б організувати ефективне виробництво нових виробів для забезпечення суттєвого збільшення обсягів експорту товарів та послуг. Створений за участю провідних наукових та виробничих структур області “Нафтогазовий науково-технологічний парк” має стати активною ланкою залучення інвестицій, розробки та впровадження у виробництво нової техніки та технологій.

Здійснюється робота для того, щоб зберегти позитивні тенденції до збільшення обсягів залучених в економіку області прямих іноземних інвестицій. Завдяки тісній співпраці з інвесторами реалізовано вагомий для економіки регіону інвестиційний проект по виробництву лінолеуму в м. Калуші. Як позитивний розцінюємо той факт, що понад 85% від загального обсягу прямих іноземних інвестицій залучено у промислові підприємства.

Регіональна промислова політика спрямована на створення сучасного, інтегрованого у світове виробництво промислово-технологічного комплексу, що забезпечуватиме внутрішні потреби, конкурентноспроможний експорт, збільшення обсягів наукомісткої продукції як основи для інноваційного розвитку інших секторів економіки. РИНОК ЗЕМЛІ ТА НЕРУХОМОСТІ

Землі несільськогосподарського призначення продаються: ▪ на конкурентних засадах (аукціон, конкурс); ▪ шляхом викупу земельних ділянок, де розташовані об’єкти нерухомого майна, що є власністю покупців цих ділянок (ст.127 п.2 Земельного кодексу України).

Підготовка матеріалів до продажу визначена Порядком продажу земельних ділянок (ст.128 Земельного кодексу України).

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6 


Інші реферати на тему «Розміщення продуктивних сил»: