Сторінка
3

Передумови розвитку туризму в Україні

Історія першого в Україні заповідника – Асканії-Нова починається з останньої чверті XIX століття, коли тут у 1898 році Фрідріх Едуардович Фальц-Фейн заклав заповідну ділянку площею 520 десятин. У 1919 році був організований Народний заповідник, реорганізований у 1921 році в Державний степовий заповідник України.

У 1956 році Асканія-Нова одержала статус Українського науково-дослідного інституту тваринництва степових районів ім. М.Ф. Іванова.

Якщо Ви любите птахів і тварин, запах полів і квітів, відвідаєте заповідник, Вас очікують там незабутні хвилини злиття з природою.

Карпатський біосферний заповідник

Заснований у 1968 р. Загальна площа складає 57880 га. Заповідник складається з 6 окремих масивів: Угольско-Широколужанського, Кузивського, Мармаровського, Свидовецького, Чорногорського і "Доліни нарцисів" (біля г. Хуст), а також 2 ботанічних заказників державного значення – "Чорна гора" і "Юлівська гора". На території заповідника знаходяться най великі вершини в Україні, серед яких г. Говерла (2061 м).

Це один із найбільших наукових і еколого-освітніх центрів Карпатського регіону. Отут працює єдиний в Україні Музей екології гір і історії природокористування Карпат.

Карадагський природний заповідник

Гірський масив Кара-Даг (Чорна гора) знаходиться в південно-східній частині Кримського півострова. Це древній вулкан, що діяв близько 150 млн. років тому, незвичайної краси пам'ятник природи, мабуть, одне з найгарніших місць на планеті.

Дане унікальне геологічне утворення з рідким рослинним і тваринним світом більш 20-ти років тому оголошене Державним природним заповідником. Площа його невелика – всього 8,7 кв. км, включаючи прилягаючу акваторію Чорного моря. Висота Святої гори, що вінчає центральний масив – 576 м. Береговий хребет Кара-Дага обривається до моря надзвичайного виду скелями і стрімчаками, між якими знаходяться затишні, дивні по красі бухточки Сердолікова, Розбійницька, Прикордонна й інші.

У вигадливих накопиченнях природних статуй вгадуються кам'яні істукани, замки зі шпилями, вежі фортець і інших фантастичних споруджень, істукани, і навіть царствені особи. Побачать туристи і знамениті Золоті або Карадагські ворота, знайомі по фотографіях і картинам.

Усі ці фантастичні витвори природи, що утворилися в результаті вивітрювання гірських порід можна побачити, якщо зробити тур у Карадагський державний заповідник НАН України. Учені Карадагської біостанції, вони ж екскурсоводи, проводять екскурсії по так називаній Еколого-пізнавальній стежці.

У програму туру входить і відвідування чудового дельфінарію, у якому "артисти"-дельфіни і морські котики не перестають дивувати глядачем своєю майстерністю.

Якщо буде можливість, зробите морську прогулянку уздовж Кара-Дага – Ви не пошкодуєте! З моря Кара-Даг з його суворою величчю ще більш грандіозний і прекрасний. Повз вас пропливуть кам'яні статуї величних замків, Сфінкса, Лева, скелі Слон, Маяк, царствені особи Карагача. І, звичайно, знайомі багатьом по фотографіях і картинам Карадагські ворота – своєрідна візитка Кара-Дага.

Екскурсії до Кара-Дагу й у дельфінарій організують багато турфірм.

Національний природний парк "Подільські Товтри"

Найбільший природний парк у Європі заснований у 1996 р., охоплює площу 261316 га

До складу парку ввійшло 15 заказників загальнодержавного значення (у тому числі гіпсова печера "Атлантида" і каньйон річки Смотрич), а також 25 заповідних урочищ – в основному геологічних пам'ятників.

Серед історико-культурних пам'ятників на території парку розміщений комплекс Національного заповідника "Кам'янець", Бакотського печерного монастиря, ряд пам'ятників садово-паркового мистецтва.

По території парку проходять численні туристичні маршрути.

Шацький національний природний парк

Неповторність ландшафтів південно-західної частини Волинського Полісся, їх біорізноманітність стала основною причиною створення парку в грудні 1983 р. на площі 32830 га. На його території знаходиться 22 прісноводні озера, найбільші серед них – Свитязь, Полумецьке, Піскове. Поверхня парку плоска, рівнинна з незначним схилом до півночі. Зустрічаються соснові, вільхові і березові ліси. Багато боліт, найбільшим є “Князь Багон”, що виконує велику екологічну роль. Район Шацьких озер – одна із зупинок для відпочинку перелітних водоплавних і болотних птахів. На берегах озер розташовані бази відпочинку, спортивні й дитячі табори, санаторії.

Великий каньйон Криму

Найбільший каньйон України, одне з природних чудес півострова, ландшафтний пам'ятник. Він знаходиться в глибині північного схилу Ай-Петринського масиву, у п'ятьох кілометрах від села Соколиного Бахчисарайського району.

У гірському Криму каньйонів, або глибоких ущелин можна нарахувати більш десятка. Однак жодне з них не може йти в порівняння з Великим каньйоном. Це унікальне природне утворення вражає своєю суворою величчю. Уявіть собі: висота стрімких стін каньйону досягає 300-320 метрів, тоді, як ширина його в дна часом звужується до З-5 метрів! Ніж далі в глиб Великого каньйону (довжина його близько 3 км), тим суворіше краса тіснини, але разом з тим і важче шлях.

По вузькому днищу каньйону протікає гірська річка Аузун-Узень. На її шляху кілька десятків безіменних водоспадів. Найвражаючі з них – у нижній частині каньйону.

У водоспадів у ложі дна утворилося чимало "купалень" – своєрідних водяних казанів, "висвердлених" брилами, що обертаються водою, і валунами. Є серед них і "Ванна молодості" (приблизно в напівкілометрі нагору по каньйоні). Деякі туристи запевняють, що якщо викупатися в ній, то знайдеш другу молодість і красу. Хочете переконатися – спробуйте. Вода в "ванні" чистого, прозорого, блакитного кольору, от тільки температура навіть у жаркі дні всього 9-11° С.

Тут у "Ванни молодості", звичайно, закінчуються планові екскурсії.

Створення інфраструктури туристичної індустрії для забезпечення потреб внутрішнього та міжнародного туризму

Туристичну індустрію можна розглянути як сукупність готелів чи інших засобів розміщення, засобів транспорту, об’єктів громадського харчування, об’єктів і засобів розваги, об’єктів освітнього, ділового, оздоровчого, спортивного та іншого значення, організацій, які здійснюють туристичну діяльність, організацій, які представляють послуги гідів-перекладачів. В силу ряду причин індустрія туризму, що розглядається в якості галузі, рідко удостоюється такої уваги зі сторони суспільства, яке відповідало б її ролі в економічній діяльності. Одна з головних причин - відсутність правильно організованого статистичного обліку туристичної діяльності, коли економічні показники туризму «розчиняються» у даних других галузях народного господарства.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7 


Інші реферати на тему «Розміщення продуктивних сил»: