Сторінка
5

Розміщення продуктивних сил Великобританії

Висновки

Можна зробити наступні висновки:

Великобританія на сьогоднішній день являє собою країну з високо розвинутою, сильною і незалежною економікою.

Працездатне населення складає майже половину всього населення Великобританії. Усередині цієї групи невелика частка людина зайнята власною справою, інші зайняті у військовому секторі й уряді. Більше двох третин найманих робітників зайнято в сфері послуг, причому найбільша їхня кількість працює у фінансовому секторі. Виробництво, хоча і зменшилося за останні піввіку, займає одну п'яту всіх працівників. Менші частки найманих робітників зайняті в будівництві, енергодобуваючих галузях, сільському господарстві. Значно збільшилася кількість працівників, зайнятих неповний робітник день.

Найбільш важливими секторами промисловості є машинобудування, харчова промисловість (включаючи виробництво безалкогольних і спиртних напоїв), тютюнова і хімічна промисловості, паперова і друкована промисловості, легка промисловості. Найбільше швидко розвиваються такі сектори промисловості як хімічна, лісова, меблева, гумова промисловості і виробництво пластиків.

Великобританія виділяється в сільському господарстві серед європейських країн тим, що в цьому секторі економіки в неї зайняте менш двох відсотків населення. При комерційній інтенсифікації врожаїв і високому рівні механізації по деяких позиціях обсяги агропромислового виробництва перевершили рівень попиту в країні. Поступово знижується рівень зайнятості в цій області. Щоб створити альтернативну роботу для людей у сільській місцевості, уряд починає спроби перекинути робочу силу в інші галузі. Площа землі, використовуваної в сільському господарстві (біля трьох чвертей усієї площі), теж зменшується, при цьому землі, придатні для вирощування злаків віддають під пасовища.

Найбільш примітним феноменом, що характеризує економіку Великобританії, став ріст сфери послуг. Даний ріст відбиває підвищення реальних доходів населення, а також співвідношення між витратами на товари і послуги. Особливо виграли представники фінансового сектора і сектора розваг і туризму. Хоча деякі послуги, наприклад, суспільний транспорт, пральні і кінотеатри знизили питомий рівень доходів через переміщення убік власних товарів, таких, як автомобілі, пральні машини і телевізори, це допомогло розвитися обслуговуючим секторам, що продають і ремонтують ці товари. Інші сектори сфери послуг, на які підвищився попит, включають готелі, туризм, роздрібну торгівлю, фінанси і відпочинок.

Використана література

1. Соціальна та економічна географія світу. – К., 2001.

2. Розміщення продуктивних сил / За ред. Ковалевського. – К., 2002.

3. Економіка зарубіжних країн. – К., 2002.

4. Словник-довідник з економічної географії. – К., 2000.

5. Країни світу. Довідник. – К., 2003.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5 


Інші реферати на тему «Розміщення продуктивних сил»: