Сторінка
8

Сучасні методи і засоби інформаційних технологій

Останніми роками різко розширилася практика програмування в середовищі електронних таблиць. У основі реалізації програмування завдань за допомогою електронних таблиць (ЕТ) лежить ідея комп'ютеризації роботи користувачів з "пустограф-кой" як специфічною формою представлення документа, з яким зазвичай доводиться мати справу фахівцям управління. Розробники електронних таблиць (згодом названих табличними процесорами) втілили цю ідею шляхом надання користувачам можливості запису в будь-яку клітку електронної таблиці цифрової, символьної (текстовою) інформації або формули, що забезпечує здобуття шуканого результату за різними вихідними даними.

Користувач ЕТ отримав зручний інструментальний засіб, що дозволяє: вводити вихідні дані, необхідні для вирішення завдань; вказувати формули здобуття результатних даних; оформляти рішення задачі у вигляді звичних для нього табличних документів. При цьому спосіб опису розрахункових формул майже нічим не відрізняється від прийнятих правил їх вистави в математиці (за винятком вимоги лінійної структури запису). Порядок реалізації арифметичних дій у формулах збігається з прийнятим пріоритетом виконання операцій в математиці, а для зміни такого порядку використовується система круглих дужок.

Єдиною спадщиною, користувачам ЕТ, що дісталися, від програмування на високорівневих мовах, залишилося правило побудови логічних виразів, що реалізовується за стандартною для мов програмування схемою побудови умовних операторів: IF - THEN - ELSE (якщо умова дотримується, то виконується дія-1, інакше здійснюється дія-2).

Швидкому і широкому поширенню ЕТ як інструментальному засобу вирішення економічних завдань, окрім простоти і зручності підготовки вирішення з їх допомогою завдань, сприяли також:

• наявність великого числа вбудованих функцій (математичних, статистичних, фінансових і тому подібне);

• можливість "програвання" різних варіантів вирішення завдань і вибору кращого з них (за рахунок швидкого автоматичного перерахунку кінцевих результатів при будь-якій зміні

вихідних даних);

• підтримка ЕТ засобами графічної інтерпретації, наочне представлення результатній інформації.

Крім того, робота з сучасними електронними таблицями може бути автоматизована завдяки використанню макросів.

Використана література

Экономическая информатика: Учебник Под ред. В.П. Косарева. -2-е изд., перероб. и доп. – М.: Финансы и статистика, 2005. – 330-353 с.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8 


Інші реферати на тему «Фінанси»: