Сторінка
2

Методика виведення зонального типу м’ясної худоби в західному регіоні

1. Визначення генеалогічної структури стада — за методикою М. Кравченка, Д. Вінничука.

2. Оцінка тварин за походженням — за методикою М. Кравченка.

3. Оцінка екстер’єру і конституції — візуально, відповідно до “Інструкції по бонітуванню великої рогатої худоби м’ясних порід”, молодняку — за 5-бальною шкалою, дорослих тварин — за 100-бальною шкалою (екстер’єр), а конституцію тварин — за методичним підходом Ю.Рубана, І.Дюрста, Кулешова-Іванова.

4. Оцінка за ростом і розвитком — шляхом зіставлення з вимогами стандартів.

5. Оцінка молочності корів — за живою вагою молодняку під час відлучення у 8-місячному віці.

6. Оцінка за власною продуктивністю та якістю нащадків за методикою ВІТ.

7. Оцінка м’ясних якостей — шляхом обліку отриманих результатів за даними контрольного забою.

8. Облік затрат кормів — шляхом проведення щоденної контрольної годівлі протягом двох суміжних днів за методикою В. Недави.

9. Визначення типів крові бугаїв-плідників і корів при виведенні замовних парувань.

10. Визначення генотипу за В-системою групи крові отриманого потомства.

11. Оцінка відтворної здатності корів за строками прояву першої охоти після родів, результатами першого штучного запліднення, тривалістю сервіс- і міжотельного періоду, великоплідністю та іншими показниками. Показники, що вираховуються

1. Енергія росту.

2. Забійна маса та забійний вихід.

3. Оплата корму.

4. Селекційні індекси племінної цінності бугаїв.

5. Селекційні індекси племінної цінності молодняку (телиці, бички).

6. Селекційні індекси племінної цінності корів і нетелів.

7. Частота факторів, алелей груп крові.

8. Коефіцієнт гомозиготності.

9. Коефіцієнт відтворної здатності. Відпрацьовується автоматизована система інформаційного забезпечення селекційного процесу при розведенні м’ясної худоби в Західному регіоні України, що дає змогу провести обробку первинних даних за допомогою персональних комп’ютерів типу IBM. Вихідну інформацію використовують для оперативного управління в племінних стадах, автоматизується обробка даних з бонітування за допомогою персональних комп’ютерів. За допомогою комп’ютера проводитимуться перспективні розрахунки, які будуть використані для розробки селекційних програм. Комп’ютер є місцем накопичення і зберігання пожиттєвої інформації про кожну тварину активної популяції. Результати проведених робіт

На першому етапі досліджень проводитиметься схрещування молочних і комбінованих порід з м’ясними плідниками. Отриманий помісний молодняк оцінюватиметься за енергією росту, особини класів еліта-рекорд та частково еліта, що відповідатимуть бажаному типові, за живою вагою відбиратимуться для селекційного процесу. Проводиться оцінка плідників за якістю нащадків. У корів бажаного типу проводиться оцінка молочності, відтворної здатності, великоплідності тощо. Аналогічні операції проводитимуться на другому і третьому етапах схрещування помісних корів з м’ясними плідниками згідно зі схемаЗахідному регіоні планується формувати м’ясні стада. Дослідження зі створення зонального типу м’ясної худоби в Західному регіоні планується проводити в базових господарствах. На завершальному етапі досліджень зі створення зонального типу м’ясної худоби в Західному регіоні планується розводити три- і чотирипорідні помісі бажаного типу “в собі”. На другому етапі проводитимуться роботи з отримання тварин бажаного типу як щодо кількості, так і щодо якості.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Організація виробництва»: