Сторінка
2

Машини для переробки м’яса: відновлення працездатності їх елементів

Механічну дію на м’ясну сировину для надання їй потрібної форми та розмірів називають формуванням продукції. Ця технологічна операція є однією з основних для харчової промисловості, оскільки значно впливає на вихід і якість готової продукції. Для наповнення ковбасної оболонки фаршем можна використати шприци — машини періодичної та безперервної дії, відкритого й закритого (вакуумного) виконання. Промисловість випускає гідравлічні, механічні та вакуумні шприци. Наповнення ковбас відбувається з допомогою трубок-цівок, діаметр яких, залежно від виду ковбас, змінюється в межах від 10 до 100 мм. Найпростіший шприц виконує функцію насоса, а досконаліший — дозувального механізму. На переробних підприємствах малої потужності використовують ручні шприци. Гідравлічні шприци мають просту конструкцію, вони зручні у використанні. Шприц-дозувальник Е8-ФНА-01 використовують для виробництва копчених і напівкопчених ковбас, сосисок і сардельок. Ця машина складається із станини, фаршевого циліндра, силового гідроциліндра, поршнів, дозувального пристрою й гідроциліндра, механізму керування. Розглянемо роботу шприца-дозувальника. Після завантаження фаршу в бункер, умикається насос, і олива надходить через клапан і золотник до штокової порожнини силового гідроциліндра. Поршень фаршевого циліндра переміщується вниз, а в поршневій порожнині циліндра утворюється вакуум. Конусний клапан опускається, а фарш через кільцеву щілину надходить у фаршевий циліндр. Для роботи в режимі безперервної подачі дозувальний стакан із поршнями міняють на гільзу.

Гідравлічний шприц ГШУ-2 періодичної дії працює аналогічно шприцу Е8-ФНА-01. Для прискорення надівання оболонки на цівку шприц оснащено пристосуванням із двома паралельними виводами.

Для наповнення штучних і натуральних ковбасних оболонок фаршем із одночасним його вакуумуванням використовують вакуумні шприци. Вакуумний шприц ФШ2-ЛМ складається із зварної станини з бункером, приводу, вакуумної системи. У верхній частині шприца розміщено корпус робочих шнеків. З одного боку його торця вмонтовано редуктори приводу шнеків, а з іншого — корпус кріплення двох цівок. Над шнеками встановлено бункер для фаршу і вакуумні головки. Шнеки — це одноходові гвинти, через клинописові передачі та редуктори їм надає дії асинхронний електродвигун. Вакуумна система шприца має: два масляних насоси, яким надають руху електродвигуни; дві вакуумні головки; масляний бачок; відстійник; з’єднувальні гумові трубопроводи. Фарш завантажується у бункер, потім шнеками подається в трубопровід і далі в цівки. Перед умиканням приводу шнеків на цівку одягають оболонку, яка з іншого боку закріплена шпагатом.

Окремі шприци (В3-ФКА) мають ручний, напівавтоматичний та автоматичний режими. Слід зазначити, що у шприців, які випускають зарубіжні фірми, висока точність дозування та широкий діапазон регулювання доз — від 15 г до 10 кг. Більшість із них комплектують кліпсаторами, дозаторами, піднімачами-завантажувачами.

Описане обладнання можна використовувати як окремо, так і в складі комплексів і поточних ліній на підприємствах з малими та середніми обсягами робіт із переробки м’яса. Вибір тих чи інших машин для подрібнення й змішування сировини та формування готової продукції визначають, виходячи з асортименту й обсягів виробництва, технології переробки та фінансових можливостей підприємства.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Організація виробництва»: