Сторінка
2

Літнє висівання огірка на соломі

До обробки під час плодоношення плоди вибирають повністю. Після обробки препаратом Квадрис збирати огірки дозволяється лише на шостий день.

Застереження. В разі наростання огудини не можна вносити добрива способом механічного розкидання, бо гранули добрив пробиватимуть наскрізь листки, спричинюючи в рослин стрес та загальне ослаблення. Дощування на посівах огірка теж невиправдане, оскільки не завжди приділяється увага розміру краплі, швидкості падіння останньої на листки, що також призводить до травмування листя й сприяє розвитку слизистого бактеріозу, який за тиждень може знищити всі посіви. Але особливу увагу слід звернути на боротьбу з бур’янами, які конкурують із рослинами огірка і ховають збудників хвороб та комах (клопів, попелиць, кліщів). А ті, особливо кліщі, завдають значної шкоди. В цьому разі листки деформуються та закручуються краями донизу, набуваючи неправильної форми, а плоди в місці проколу випускають сік, що коркує тканину там, де є пошкодження. При цьому сам плід теж деформується і стає схожий на літеру С. Часто такі ознаки сприймають як нестачу елементів живлення або як хворобу. Тому для правильної оцінки стану рослин треба проводити постійні огляди й розуміти, що в польових умовах існує чимало факторів, які можуть призводити до таких симптомів. Тож, перш ніж планувати хімічні обробки, переконайтеся, що першопричину знайдено правильно.

Довідка. Практично доведено, що за постійного догляду, своєчасного захисту та оптимального балансу елементів живлення природна норма деформованих плодів, внаслідок різних чинників, не перевищує 5%.

Плодоношення

У період плодоношення рослини другого висівання огірка (на відміну від першого) вступають не на 44–46 день, а на 39–41 після фази сім’ядоль. Це пов’язано зі скороченням тривалості світлового дня, яке рослини відчувають і намагаються якомога скоріше віддати плоди. Іншими словами, початок плодоношення другого висіву припадає на 13–15 липня, а пік починається з 27–29 липня. Отже, коли перший посів закінчує пікову віддачу плодів, другий максимально її нарощує і за сприятливих температурних умов (вище за 15°С) вегетує до 5–10 вересня, маючи стійке плодоношення. Хоча такі погодні умови швидше виняток, ніж правило. Тому слід знати, що у другого посіву, як водиться, період активного плодоношення на сім-дев’ять днів менший, ніж у першого. Та вихід на ринок із меншою кількістю огірка (але з кращою ціною) компенсує цей ризик. Лімітуючим фактором у серпні для рослин огірка є нічні температури. Тому, щоб зменшити погодні ризики, окрім бджолозапилюваних гібридів, треба підібрати партенокарпічні, які стійкіше плодоносять під час різких змін температурних умов.

Збирання

Збираючи врожай, потрібно щоразу максимально вибирати плоди (табл.1). Якщо огірки виросли завдовжки понад 9 см, а їх не зібрали, зав’язування плодів на рослині уповільнюється, може погіршитися товарна якість та зменшитись врожай. За щоденного вибирання плоди, що лишаються на огудинні, зазнають постійних механічних ушкоджень, через які в рослину можуть проникати збудники хвороб. Тож, відкриваючи сезон збирання, потрібно обов’язково провести інструктаж із тими, хто працюватиме в полі.

Таким чином, висівання огірків улітку з використанням соломи дає можливість одержати товарний огірок другої хвилі. Правильно застосована технологія, що базується на інтенсивних гібридах з відповідними господарськими ознаками, сприяє зменшенню ризиків погодних умов і захворюваності та виходу на ринок у сезон високих цін.

*— В Україні цей метод використання препарату не зареєстровано, але перевірено на практиці (Полтавська обл., Глобинський р-н, с. В. Кринки).

** — Бакові суміші з різних речовин потрібно готувати відповідно до визначених науково обгрунтованих правил, а також дотримуючись техніки безпеки в роботі з пестицидами та добривами.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Організація виробництва»: