Сторінка
2

Клейові матеріали для ремонту й технічного обслуговування автотракторної техніки

Усунення підтікання в системі охолодження. Під час експлуатації автотракторної техніки багато неприємностей завдають підтікання в системі охолодження двигуна, які призводять до втрати холодильної рідини.

Якщо вдалося визначити місце підтікання, і воно доступне для нанесення компаунда, то, незалежно від того, де виявлено підтікання (в блоці циліндрів, головці блока, патрубках або з’єднаннях), можна застосувати полімерні адгезивні матеріали у вигляді пластиліну, наприклад “Швидка сталь”. Технологія застосування проста: відокремлюють потрібну кількість матеріалу, розминають у руках і наносять на місце підтікання. Щоб компоненти краще змішувались (особливо актуально за низьких температур), матеріал краще підігріти, для цього можна використати переносну лампу, вона також прискорить процес затвердіння, якщо закріпити її поряд із нанесеним матеріалом. Однак ще раз нагадуємо, що такі сполуки мають невисоку силу прилипання до поверхні та міцність. Тому по закінченні поїздки потрібно ще раз звернути увагу на несправність і вжити заходів для її повного усунення.

Для усунення підтікання можна використати інші адгезивні матеріали, які менш в’язкі, але рідкі (в’язкість зубної пасти), наприклад, той самий “Десан”.

Кришкою герметично зачиняють горловину радіатора та очищають місце підтікання. Запускають двигун, прогрівають його до робочої температури (85…95°С) і готують компаунд згідно з рекомендаціями інструкції. Зупиняють двигун. Якщо кришка радіатора щільно зачинена, то за охолодження двигуна в системі охолодження утворюється розрідження, й витікання рідини з тріщини припиниться. Тріщину вдруге очищають, за можливості, знежирюють її (ацетоном, розчинником) і наносять компаунд. Завдяки тому, що поверхня тріщини має температуру близько 80°С, знижується в’язкість компаунда, а внаслідок розрідження в системі охолодження він добре заповнює тріщину. Оскільки температура прогрітого двигуна доволі висока, то час затвердіння компаунда значно скорочується. Практично після охолодження двигуна (близько години) досягається потрібна міцність герметизації, а затверділий зверху шар компаунда забезпечує додаткову міцність і герметичність.

Клеї-розплави поки що не набули поширення для ремонту автотракторної техніки, але в майбутньому можуть стати одним із основних ремонтних матеріалів.

Клеями-розплавами називають клеї, які під час нагрівання переходять із твердого стану в пластичний, а охолоджуючись, склеюють між собою різні матеріали. Під час формування клейового шару хімічна структура клею-розплаву не змінюється. Адгезивні властивості клею-розплаву зберігаються протягом тривалого часу. Час затвердіння може становити від часток секунди до кількох секунд.

Клеї-розплави мають переваги порівняно з іншими клеями:

- велика швидкість процесу склеювання;

- не потрібно готувати клей, простота у використанні;

- відсутність розчинників робить клей-розплав не шкідливим для здоров’я людей;

- не леткі й не витікають з клейового шва;

- доволі еластичні.

Клей-розплав, незалежно від марки, підігрівають за допомогою будь-якого нагрівального приладу до тих пір, поки він не стане рідким і не заповнить тріщину. Після охолодження утворюється міцне клейове з’єднання, і подальше затвердіння не потрібно.

Діапазон температур, залежно від марки клею, становить від мінус 2 до плюс 80 .230°С. Що вища температура плавлення клею-розплаву, то вищий інтервал робочих температур такого клейового з’єднання. Найбільшу теплостійкість (близько 200°С) має клей-розплав марки “КР-16-20”.

Найбільшу еластичність має клей-розплав марки “КРУС-2” — однорідний гранульований матеріал. Клей має температуру плавлення не менше 85°С, час відкритого затвердіння — 3–5 с — забезпечує міцність клейового з’єднання в разі зсуву не менше 2,5 МПа.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Організація виробництва»: