Сторінка
4

Квіти лотоса (Ікебана)

У наші дні мистецтво квіткових аранжувань дуже популярно - будь те площинні картини, виконані із квітів і природних матеріалів або букети. Прийнято виділяти чотири стилі флористики: вегетативний, декоративний, форм-лінійний і паралельний.

Вегетативний стиль припускає аранжування, виконані зі зрізаних квітів і зелені, підібраних з обліком їхніх індивідуальних особливостей, середовища перебування, форми росту. Такі композиції виглядають дуже гармонійно, природно й вражають природним зачаруванням використовуваних компонентів і майстерністю флориста, що зумів уловити й передати це зачарування.

Декоративний стиль спрямований на створення з великої кількості різних квітів, єдиної композиції, що буде дивитися як ціле, увібравши в себе індивідуальність компонентів і виявивши миру щось нове, незвичайне.

Форм-лінійний стиль проповідує, як правило, асиметричне розміщення. На відміну від декоративного стилю, форм-лінійний ставить в основу особливості всіх використовуваних матеріалів, причому їхня кількість мінімально. Що стосується форм, використовуваних при створенні форм-лінійних композицій, то тут має місце й площина аркуша, і різні геометричні фігури (куля, куб).

Паралельний стиль припускає створення композицій зі зрізаних квітів і трав, розташованих рядами (горизонтально або вертикально). Кожний з рядів складається з рослин певного виду й кольори. Композиції, виконані в паралельному стилі, дуже ефектно виглядають у високих декоративних вазонах або плошках.

Виділяють також такі напрямки як бізнес-, весільна, ритуальна флористика. Квіти супроводжують все життя людини - і так буде доти, поки вони ростуть на Землі.

ФЛОРИСТИКА - ДЛЯ ТИХ, ХТО ЛЮБИТЬ ПРЕКРАСНЕ!

Ви обожнюєте квіти й жадаєте навчитися управляти їх тендітною й неповторною красою? Тоді ласкаво просимо в професію флориста!

Як і більшість сфер діяльності, де головна мета - створення прекрасного, флористику можна по праву назвати мистецтвом. А професія флориста, безумовно, творча. Складання букетів, рослинних композицій і декорацій, прикраса стола або приміщення - все це вимагає багатої фантазії, бездоганного смаку й, звичайно, любові до квітів. У повсякденному житті ніщо краще квітів не може створити святкового настрою. Грамотно підібраний букет сам по собі вважається прекрасним подарунком, а будь-який самий скромний інтер'єр перетворює завдяки квітам. Навіть сучасні офісні приміщення важко представити без квіткових композицій.

Спеціалізації й навчання

Розмаїтість сфер діяльності флориста привело до того, що в цій професії виділяють трохи спеціалізацій: флориста-декоратора, фітодизайнера, дизайнера квіткових композицій, флориста-дизайнера, художника-оформителя в області флористики. Ці напрямки користуються великою популярністю. Правда, зараз, коли професія флориста вже вважається дизайнерською (а флористика і є квітковий дизайн), до кандидатів пред'являють усе більше широкі вимоги. Флорист повинен уміти не тільки становити букети, але й створювати концепції оформлення приміщень під час різних заходів (банкетів, свят, презентацій, показів і т.д.), робити ескізи квіткових композицій, працювати над проектом разом із клієнтом.

У Росії подання про флористику сформовано в основному завдяки різним європейським флористичним школам, у кожної з яких є своє вчення про стилі й принципи складання квіткових композицій. Більшість навчальних допомога із флористики також написано європейськими авторами. Однак останнім часом з'явився величезний інтерес до ікебани - японському мистецтву, у якого дуже довга історія й особливі традиції.

Навчатися флористиці можна в спеціалізованих школах, студіях, багатопрофільних навчальних центрах. Стандартні вступні курси тривають від 20 до 64 годин, половина з них - теорія, а інша половина - практика - самостійне складання букетів і композицій. Як правило, це інтенсивні курси, займатися потрібно три-чотири разу в тиждень по четверта година. Бувають різні групи: ранкові, вечірні, денні. Багато шкіл організують групи вихідного дня. І хоча на якийсь час повністю прийде присвятити себе флористиці, результат порадує: усього за кілька тижнів ви придбаєте повноцінну професію й довідаєтеся багато цікавого про світ квітів.

У теоретичному курсі слухачам розповідають про те, що таке квітковий дизайн і аранжування квітів, які стилі бувають у флористиці, як вибирати рослинний матеріал і які потрібні інструменти для створення композиції. Ви навчитеся розбиратися у квіткових аксесуарах (мохи, камені, шишки й т.д.) і вазах. Більша частина теоретичного курсу спрямована на те, щоб ви потім змогли застосувати отримані знання на практиці. Крім складання традиційного букета

(а це всього лише невелика частина роботи флориста) ви навчитеся створювати композиції із сухоцвітів, настільки популярні зараз зимові сади, зможете займатися квітковим оформленням весіль і прикрашати інтер'єри різних приміщень. На курсах вам також

відкриють професійні секрети: наприклад, як продовжити життя зрізаним рослинам. Звичайно, особливу увагу приділяють сполученню квітів рослин і їхніх форм. Крім того, багато курсів навчають і японському аранжуванню (школи Согэцу, Охара, Корго). Дуже часто окремо вивчають весільну флористику як напрямок у квітковому мистецтві, що користується великою популярністю, і як бізнес, що приносить гарний дохід. Як залік по закінченні курсів вам має бути самостійно зібрати букет.

Багато шкіл флористики мають кілька програм, розрахованих на ту або іншу спеціалізацію. На окремих курсах учать складанню різних видів букетів і композицій, флористичних колажів, витринистике, упакуванню й квітковому оформленню подарунків, ікебані й бвгвтому іншому. Ці програми можуть тривати від 20 до 120 годин залежно від складності. Для іногородніх слухачів особливий інтерес представляють курси підготовки продавців-флористів.

Курси за рубежем

Міжнародні школи флористики не тільки навчають професії, але й організують конференції, семінари й поїздки в країни, де найбільш розвинене мистецтво флористики: у Францію, Голландію, Швейцарію, Німеччину . Закордонні викладачі також дають майстрів-класи й проводять заняття в міжнародних школах флористики, які є й у Москві, і в Петербурзі. У великих шкіл існують і виїзні курси, які дозволяють організовувати заняття в інших містах Росії.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 


Інші реферати на тему «Образотворче мистецтво»: