Сторінка
10

Квіти лотоса (Ікебана)

Існує безліч варіантів весільних букетів. Приведемо деякі з них:

• однобічний, легкий, ажурний, зі спадаючою зеленню, зібраний з одного виду квітів, наприклад із семи-дев'яти рожевих троянд або білих або рожевих гвоздик у перехідних тонах від темно- до ясно-рожевих. Більші й більше темні квіти розташовуються ближче до середини, бутони - до країв. До букета додають три-п'ять гілочок аспарагуса або краще - листи нефролеписа. Використають квіти й зелень тільки на власних квітоносах і стеблах. Закінчують букет бантом з подовженими кінцями стрічок;

• круглий або зі спадаючими квітами в обрамленні мереживної манжети зі стрічками;

. букет з невеликої кількості зелені й квітів, оброблених дротом для додання їм необхідних ліній, з умовно виконаними «листами» із дроту, обтягнутої білими стрічками.

В оформлення деяких букетів для нареченої додають рюші зі смужок нейлонових сітчастих тканин, мереживних стрічок, бусинок, нанизаних на дріт. З них можна створювати всілякі лінії, овали, завитки, «листи».

Під кінці стебел для збереження свіжості букета варто класти зволожена грудочка паперу, вати; стягши стебла в цьому місці смужкою поліетиленової плівки, її потім закривають білою стрічкою.

Букет, призначений нареченій, у целофан не загортають. Нареченому готовлять невелику бутоньєрку з однієї великої білої гвоздики, щоМ полураспустились троянд або інш квіт, які повинні відповіда квіт у букет наречен Бутоньєрку з коротко підтятими квітоносами, з листиком аспарагуса підколюють шпилькою на лівий лацкан піджака.

Традиційний букет можна зробити ажурним підвісним або помістити його в невеликий елегантний кошичок, що закінчується непомітним зручним кільцем, що надівається на палець.

Квіти, з яких складається букет для нареченої, неодмінно повинні гармоніювати з убранням. Самі підходящі - троянди або гвоздики білих і ніжно-рожевих тонів, білі калли, лілії, хризантеми, ніжні конвалії, витончені фреезии або герберы пастельних тонів, а також білі й рожеві тюльпани, блакитні або кремові гіацинти.

Підвісним букетам особливу елегантність надають ажурні гілки аспарагуса. Можна використати й невеликі листи нефролеписа або адиантума, а також гілочки гипсофилы. Квіти повинні розташовуватися вільно, у витонченому й гнучкому нахилі.

Не потрібно прагнути до того, щоб квіти для нареченої були тільки білих і рожевих тонів. Можна вибирати й інші фарбування, але при цьому неухильно додержуватися правила: припустиме все те, що не порушує гармонії.

Композиції із квітів у плоских вазах і у вазах-підставках

Аранжування на площині залучають своєю простотою, природністю й художньою виразністю. У ній особливо чітко проявляються природна краса, добірність матеріалу, квітів, що часто залишаються непоміченими в повсякденному житті.

Композиції на площині можуть бути однобічними, лінійними й масовими, стрункими, графічними, легенями, ажурними. Головне - у створенні їх повинна відчуватися гармонія, сміливість, фантазія, знання правил, випливати яким треба творчо.

Будувати композицію починають із вибору матеріалу, вази, власників. Квіти й гілки повинні зберігати природні якості - стрункість, вигин, поникність. Перед аранжуванням їм корисно «відпочити» у воді. На робочому столі варто підготувати плоску вазу й необхідний інструмент. Важливо спочатку встановити місце власника й прикріпити його пластиліном до сухого дна вази. Для симетричних аранжувань місце наколки - у центрі вази, для асиметричних - збоку. Вазу беруть простої форми, нейтральних кольорів. Вона може повторювати тональність квітів або бути в гармонічному контрасті з ними. Для зручності в роботі й економії часу перед аранжуванням на спеціальне підношення розкладають окремо гілки, листи й квіти. Перш ніж установити квітка на власника, треба прикласти його до вази й перевірити, виходячи із правила «золотого перетину» , чи відповідає його висота формі й розмірам вази; зайве треба зрізати. При створенні композицій на площині квіти й гілки повинні виходити з одного центра (власника, наколки), як би дотримуючись природного виростання. Важливо, щоб перша квітка (або лінія) у букеті був укріплений дуже міцно. Наступні квіти, гілки не повинні перехрещуватися. У країв вази встановлюють великі квіти (фокусну крапку), але так, щоб вони не випадали з масштабу всього букета, і вже після цього аранжування остаточно обробляють. Переглядати все треба на нейтральному тлі, на рівні очей. Зверху вниз на аранжування дивитися не можна, від цього порушиться подання про пропорції. Закріплюють стебла в плоских вазах у голчастому власнику. Гілки ріжуть навскіс, стебла - прямо. Трав'янисті стебла або гілки можна подовжувати, прив'язуючи до них дротиком шматочки інших стебел, які й будуть установлені на наколку. Кінці коротких стебел, не стосуючись голок, повинні перебувати у воді, що покриває наколку.

Занадто м'які, слабкі, тонкі стебла підв'язують дротом до декількох більшим або затягують їхні кінці смужкою паперу й так ставлять на наколку. Короткі стебла рослин, колосся зв'язують дротом у пучки.

Якщо плоска ваза має ніжку, на дно встановлюють наколку. У широку верхню частину вази закладають грудка м'ятою або петельним дротом. Центральні вертикальні

високі стебла, гілки закріплюють на наколці, крайні нахилені - на м'ятому дроту.

Мохова подушечка - зручний власник для квітів у плоскій вазі. Подушечку укладають у плоску вазу або вазу-підставку для квітів, закріплюють вставленими в сторони подушечки металевими шпильками, зовнішні кінці яких згинають і захоплюють ними краю вази. Гострою паличкою в подушечці роблять поглиблення, у які вставляють стебла рослин, призначені для букета, потім у вазу наливають воду.

Коли необхідно скласти в плоскій вазі велику композицію на голчастому власнику або моховій подушечці, наколку, подушечку покривають зверху м'ятим дротом для більше міцного втримання стебел у потрібному напрямку.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 


Інші реферати на тему «Образотворче мистецтво»: