Сторінка
5

Вишивка – багатогранне явище Української культури

Для Гуцульських вишивок характерні різноманітність геометричних та рослинник візерунків, розмаїття композицій, багатство кольорових поєднань, здебільшого червоно із жовтим та зеленим, при чому колір домінує.

Вишивки Закарпаття визначає мотив “кривулька”, а також техніка заволікання і вишивання хрестиком. Тут часто також використовується гаптування (бісером, золотом, сріблом).

Висновок

Із написаної курсової роботи на тему: “Вишивка – багатогранне явище Української культури”, можна зробити висновок про те, що народна українська вишивка відіграє велику роль в житі людини. З вишивкою пов’язане все життя людини, в ній вона пізнає світ чистої фантазії ,мистецтво високої естетичної наснаги, простору і водночас мудрого декоративного відчуття і мислення.

Розвиток сучасного народного мистецтва зумовлюється характером і вимогами науково-технічного прогресу. Промисловість вже давно задовольняє потреби людей в одязі. Домашнє ткацтво та вишивання відіграють допоміжну роль і обмежується художньо-декоративною функцією. Прискорений ритм сьогодення, поява нових видів і форм дозвілля, народження нових культурних традицій впливають і на характер вишивки, на використання підбіру матеріалу і кольору, техніки а також орнаменту виробу.

Також ми побачили відмінність між регіонами у виконанні вишитих виробів. Кожен регіон України має свою чарівність в мистецтві художньої вишивки, хоча кожна із них чарівно по своєму.

Отже, декоративно-ужиткове мистецтво народної вишивки кожного із регіонів України – складова єдиної культури нашої Батьківщини, перед якою стоїть висока мета сформувати громадянина, як частку великого національного “Я”.

Література

1. “Знаки 155 стародавніх українських вишивок”. Київ, 1992.

2. В.О. Тацкевич “Технологія вишивки” - Київ: Вища школа, 1997 р.

3. Л.В. Луткова “Обслуговуюча праця” – Київ: Радянська школа, 1974. – 175 с.

4. Л.М. Сорокіна “Вишиванки” – Київ: Веселка, 1989. – 16 с.

5. Л. Репіленко, М.Цепенюк “Обслуговуюча праця” – Тернопіль: Підручники і посібники, 2005. – 256 с.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5 


Інші реферати на тему «Образотворче мистецтво»: