Сторінка
1

Ліплення дітьми грибків з пластиліну

СЕРЕД УРОЧИЩА ГРИБНОГО

Мета. Навчити дітей розкочувати пластилін коловими рухами, вдавлювати його пальцями і утворювати грибки різних форм.

Розвивати уяву і фантазію дітей. Виховувати любов та бережливе ставлення до природи.

Обладнання. Пластилін, підкладні дощечки, стеки, воло­га гумка, малюнки, таблиці.

Хід уроку

I. Організація класу до уроку.

II. Мотивація художньо-трудової діяльності.

1. Вчитель. Любі діти! Сьогодні на наш урок завітав Лісовичок. Він запрошує нас відвідати лісову галявину. Але спочатку, щоб вирушити, нам необхідно відгадати за­гадку, яку пропонує Лісовичок, щоб довідатись, про що піде розмова на нашому уроці.

В теплий дощик народився,

Парасолькою накрився.

Може б, з лісу пострибав,

Якби другу ногу мав.

— Коли ідуть теплі дощі?

— Що народжується в теплий дощик?

— Так, дітки, саме в травні місяці, після теплих дощів з'являються в садах, на лісових галявинах перші гриби, ще їх називають майські гриби.

Ви гарно справились з завданням і Лісовичок веде нас на чарівну галявину, але що це таке?

2. Інсценізація О.Підсухи «Сперечалися гриби». (Діти в масках грибів розігрують сценку).

Я — гриб боровик,

Маскуватись звик.

Мусиш ліс обійти,

Щоб мене знайти.

А кому знайти удасться,

Знай, тому всміхнулось щастя.

Бо смачнішого нема

Між грибами усіма.

Хто не вміє нас шукати,

Тим адресу можу дати.

Ми і в лісі, й на галяві,

Корінь білий, верх смаглявий.

* * *

По-нашому я печериця,

А по-французьки — шампіньйон.

Хоч куцохвоста, блідолиця,

Але витримую фасон.

Засмажте мене в сметані,

Й куди тому боровику.

Мене шукайте на світанні

У лісі, в полі, у садку.

* * *

Я — сироїжка, біла ніжка.

У різний колір чепурюсь.

Така тендітна, така я ніжна.

Хоча кришусь, хоча тендітна.

А кажуть дуже апетитна.

Хто куштував хоч раз мене,

Забачить в лісі й не мине.

* * *

Ми лисички, жовті личка,

Ростом зовсім невеличкі.

Не червиві, дуже чисті.

Не ховаємося в листі.

Хто на слід наш натрапляє,

Повен кошик назбирає.

Ростемо ж не поодинці,

Нас шукайте у низинці.

* * *

Я — рижик, сурмлю в ріжок,

Корінець дірчастий.

На мені капелюшок

Червоно-смугастий.

Не боюся я дощу,

Кожну крапелиночку

Через себе пропущу,

Ніби через лієчку.

Обійдіть все царство грибне,

Хто ще здатний на подібне?

* * *

Ми опеньки, ніжки тоненькі,

Шиї мов цівки, круглі голівки.

А як більші підростаєм,

Парасольки розкриваєм.

* * *

Я — мухомор, я людомор,

Червоний, наче помідор.

Кашкет цяцькований, розлогий,

А сам стрункий і довгоногий.

Серед урочища грибного

Не знайдеш красеня такого.

Та я отруйний, пам'ятай,

Мене побачиш — обминай!

Отже, діти, Лісовичок нас завів в грибне царство.

— Хто з вас уже збирав гриби в лісі?

— Може, ви скажете, які є гриби?

Як ви знаєте, гриби є їстівні й отруйні. Але слід пам'ятати, що коли ми в лісі зустрічаємо отруйного гри­ба, то не слід його зривати чи збивати ногою, тому що для людей він отруйний, а для лісових звірів він, як ліки від хвороби.

III. Розвиток художньо-трудових дій.

1. Розгляд малюнків з різними видами грибів.

— З яких елементів складається гриб? (Шляпка і ніжка)

2. Пояснення вчителем виконання роботи.

Сьогодні на уроці ми з вами будемо виконувати компо­зицію «Серед урочища грибного».

Певна річ, отруйні гриби ми їсти не будемо. Але малю­вати і ліпити гриби дуже цікаво. Спочатку будемо ліпити. Придивимось, як вони виглядають. Одні з них стрункі, мають досить тендітні ніжки та розлогі, наче парасольки чи тарілочки, капелюшки. У деяких — на ніжках наче оборочки. Інші — як, наприклад, білий гриб — вигляда­ють міцними. Ніжки в них товсті, шапочки круті, схожі на половинку кулі. У третіх — капелюшки мають дещо хвилясті риси. І, певна річ, у всіх капелюшки різного кольору. Тому ліпитимемо з кольорового пластиліну.

Отже, почнемо. Для кожного гриба, який ви схочете зліпити, приготуйте два шматочки пластиліну певного кольору. Щоб відділити шматок пластиліну, корис­туємось стеком. Перед роботою завжди зігрівайте шмато­чок пластиліну у долонях та розминайте його. Тоді він бу­де дійсно м'який та податливий.

Ніжки скочуйте спочатку у вигляді стовпчиків (думай­те, які вони можуть бути за товщиною). Далі працюйте пальцями, аби уточнити їхню форму: подивіться, де ніжка вужча, а де ширша; де вона має бути заокруглена. Для капелюха скатайте кулю (Якого розміру? Порівняйте із ніжкою). Тепер стеком відріжте частину кулі. Поду­майте, яку частину треба відрізати для плоского капелю­ха, а яку — для такої крутої форми, яку має білий гриб. А тепер треба міцно з'єднати обидві частини гриба. Для цього знизу в капелюсі зробіть пальцем або стеком виїмку. Вставте туди ніжку і добре примажте обидві час­тини одну до одної.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Образотворче мистецтво»: