Сторінка
5

Бісерні прикраси Карпат і Прикарпаття

Закінчивши, розв’язуємо вузлик, розділяємо нитки, на кожну з них набираємо по 15 намистинок, після цього всі нитки знову з’єднуємо в одну, до обох кінців прикріплюємо застібку. Сплетений таким чином легкий і акуратний комірець подарує вам втіху.

3) Виготовлення комірця з висульками на восьми нитках.

Технікою силяння можна створити і нарядний комірець з висульками. От, наприклад, як плететься такий комірець на восьми нитках довжиною 110 см (рис. 3). Як і в попередніх випадках, їх зв’язують у вузлик і прикріплюють до цвяха.

На четверту нитку набираємо 1 намистинку крізь неї протягуємо п’яту нитку. На четверту нитку набираємо 3 намистинки і крізь третю протягуємо шосту нитку. На п’яту набираємо 3 намистинки і крізь останню протягуємо третю нитку. На четверту нитку знову набираємо 3 намистинки і крізь третю протягуємо сьому нитку. На п’яту набираємо ще 3 намистинки і крізь третю пропускаємо другу нитку. На четверту набираємо знову 3 намистинки і крізь третю пропускаємо восьму нитку. На п’яту також набираємо 3 намистинки і крізь останню пропускаємо першу нитку.

На третю нитку набираємо 3 намистинки, а на шосту 2 і протягуємо шосту нитку крізь третю намистинку третьої нитки.

На другу нитку набираємо 3 намистинки, на шосту – 2 і протягуємо шосту нитку крізь третю намистинку другом нитки. На сьому нитку набираємо 3 намистинки, на третю 2 і протягуємо третю нитку крізь останню намистинку сьомої нитки. На першу нитку набираємо 3 намистинки, на шосту – 2 і протягуємо шосту нитку крізь третю намистинку третьої нитки. На третю нитку набираємо 3 намистинки, на восьму – 2 і протягуємо восьму нитку крізь третю намистинку третьої нитки. На п’яту нитку набираємо 3 намистинки, на шосту – 2 і протягуємо шосту нитку крізь третю намистинку п’ятої нитки.

На першу нитку набираємо 3 намистинки, на сьому – 2 і протягуємо сьому нитку крізь останню намистинку першої нитки. На другу нитку набираємо 3 намистинки, на восьму – 2 і протягуємо восьму нитку крізь третю намистинку другої нитки.

На четверту нитку набираємо 18-20 намистинок, на третю – 3 і протягуємо нитку з висулькою крізь третю намистинку третьої нитки. Так послідовно набираємо силянку до потрібної довжини. Закінчивши, відв’язуємо від цвяха основу, роз’єднуємо нитки, на кожну набираємо по 15 намистинок, після чого знову складаємо їх в одну і прикріплюємо застібку.

Висульки можуть бути найрізноманітніших форм, кілька принципів оформлення їх подано на рис. 4.

Література:

1. Є. А. Антонович, Р.В. Захарчук-Чугай, М.Є.Станкевич. Декоративно прикладне мистецтво. Львів, в-во “Світ” – 1992 р. ст. 62-62, ст. 170, 209.

2. А.Ф. Бухан. Народні художні промисли України. Київ, “Наукова думка” 1979 р. ст. 19, ст. 66-67. Т.П.Кащук.

3. В. Щербаківський. Українське мистецтво. Київ, “Либідь”, 1995 р. ст. 115, 137.

4. “Жіноча Доля”, 1934 р.

5. Доберман Д. Искусство гуцулов. 1980 р. – 190 с.

6. Гургула І. Народне мистецтво західної України. 1966 р. – 78 с.

7. Гуцульщина. Історико-етнографічне дослідження. 1988 р, 472 с.

8. Э.Н. Литвинець. Низание и ручное вышивание. 1996 р. ст. 12-13.

9. Кульчилька О. Народний одяг західних областей України.

10. Міжнародний туризм 1, 1998 р. ст. 42 – 44.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5 


Інші реферати на тему «Народознавство»: