Сторінка
2

Валютно-фінансовий механізм зовнішньої діяльності

1. ОГЛЯД ЛІТЕРАТУРИ ЗА ТЕМОЮ КУРСОВОГО ПРОЕКТУ.

1.1. Огляд монографічної літератури.

Становлення і розвиток-в Україні ринкової інфраструктури суттєво змінює економічне, інформаційне і - правове середовище функціонування підприємств, валютно-фінансових операцій ЗЕД та характеризує фінансову діяльність підприємств, організацій та управління, які займаються фінансовою діяльністю.

Підручник "Фінанси Підприємств" розкриває сутність фінансів підприємств, зміст і організацію їх фінансової діяльності; формування і розподіл прибутку, оподаткування підприємств, організацію грошових розрахунків і кредитування, організацію оборотних коштів і фінансове забезпечення. Зокрема ця проблема розкрита Павловською О.В. у розділі "Оцінка фінансового стану підприємства".[с. 282]

Фінансове забезпечення відтворення основних засобів висвітлюються у монографіях Буряка Л.Д. [253] "Фінанси підприємств".

Питання підприємництва сьогодні дуже актуальні, так як підприємець може існувати тільки \ ринковій економіці. Сьогодні він займає центральне місце у бізнесі і повинен передбачити, які товари і послуги потрібні покупцям. Ці питання розкриваються в монографіях Покропивного С.Ф. "Підприємництво, стратегія, організація, ефективність".

Сутність капітальних вкладень розкриває в своїх монографіях Буряк Л.Д. [с. 27-28]

На підприємстві часто виникає потреба в аналізі господарсько-фінансової діяльності, що розглядає Андрасов А.М. у монографії "Финансовая отчетность банка: практическое руководство по организации бухгалтерского учета й составлению отчетности"; в журналі "Фінанси України" автором Поліщук Н.В. "Методи аналізу діяльності підприємств", [с. 40]

Болючим питанням, одним із важливих, є податки. Питання оподаткування висвітлюється в монографії "Податки і податковий контроль в Україні" автором Загводським В.П. [с. 39-31]

Автор Стоян В.І. розглядає проблему зниження податків у статті "Удосконалення податкової системи" [с. 42]

Максимізація прибутку є головною метою фінансового менеджменту на підприємстві. Ціна та обсяг реалізації - один з найважливіших параметрів, що визначають прибутковість підприємства, тому їх оптимізація є першочерговим завданням фінансового менеджменту. Досить цікавим, на думку авторів, є функція попиту в даному разі - це залежність обсягу реалізації продукції, або попиту, від ціни одиниці продукції. Для заміру попиту здійснюється його оцінка прирізних цінах (експериментальним шляхом на основі контрольного продукту або накопичень, в ході якої застосовується реакція споживачів на зміни цін). Монограма "Максимізація прибутку підприємств" надрукована в журналі "Фінанси підприємств" автори Растяпін А.В., Бубенко С.П.

У навчально-методичному посібнику Київського національного економічного університету "Облік та аналіз ЗЕД" розглядаються сутність ЗЕД, теоритичні та практичні основи й аналіз зовнішньоекономічних операцій, що пов‘язані з діяльності українських суб‘єктів господарювання у сфері відносин з іноземними контрагентами. Першим етапом вивчення у підручнику є облік валютно-фінансових операцій у ЗЕД, іноземна валюта та інші активи, виражені в іноземні валюті - особливості обліку на рахунках бухгалтерського обліку. Облік операцій придбання та продажу іноземної валюти. Організація та відображення в обліку міжнародних розрахунків, згідно з умовами контракту. Банківський переказ, документарний акредитив та інкасо - це гарантійні операції.

Курсові різниці та їх відображення обліку звітності. Страхування фінансових ризиків, факторинг та багато іншого .

У підручнику бухгалтерський облік в зарубіжних країнах автори Бутинець Ф.Ф., Горецька Л.Л. розглянули роль та вплив законодавчого регулювання обліку в різних країнах, наукові інтереси проблем теорії бухгалтерського обліку. Та аналізу зарубіжних країн відповідно до національних вимог та міжнародних стандартів обліку.

У навчальному посібнику "Національний банк і грошово-кредитна політика" значну увагу приділено визначенню статусу Національного банку, цілям грошово-кредитної політики та інструментам її реалізації, взаємодії НБУ з банківською системою (через механізм рефінансування комерційних банків і через регулювання та нагляд за їх діяльністю) валютному регулю­ванню, обслуговуючим функціям Національного банку (організації міжбанківських розрахунків, виконанню функції фінансового агента уряду)

Особлива увага приділена впливу монетарного регулювання на макроекономіку держави, передавальному механізму грошово-кредитної політики.

Навчальний посібник написаний відповідно до програми курсу "Національний банк і грошово-кредитна політика", що викла­дається у вищих економічних закладах освіти за фінансово-банківськими спеціальностями

При підготовці навчального посібника були використані законодавчі акти та нормативні документи Національного банку України станом на 1 березня 2002 р.

1.2. Огляд періодичної літератури.

В праці "Обґрунтування умов фінансування інноваційних рішень" виникає необхідність у чіткому визначенні існуючих можливостей мобілізації достатнього обсягу капіталу за допомогою обґрунтування максимально-допустимої його вартості, а також у забезпеченні формування оптимальної його структури. Показник, модифікована внутрішня норма прибутковості (МІКК), що являє собою ставку прибутку, за якої дисконтована вартість інвестиційних витрат за проектом дорівнює кінцеві вартості надходжень від реалізації - автор Кравченко С.І. "Журнал фінанси".[с. 124-130]

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 


Інші реферати на тему «Міжнародні відносини»: