Сторінка
2

Соціальні основи маркетингу

Діловий маркетинг – це частина більш широкого поняття маркетингу взаємовідносин. Хороші спеціалісти по маркетингу створюють міцні зв´язки, гарантуючи розумні ціни обіцяючи завжди поставляти високоякісні товари та хороше обслуговування. Маркетинг взаємовідносин завжди доречний коли мають справу з клієнтами спроможними найбільш сильно вплинути на долю фірми. Значення маркетингу взаємовідносин без сумніву буде зростати в майбутньому. Більшість компаній приходять до висновку що вони будуть отримувати більше доходів від ресурсів вкладених в сделку з постійними клієнтами ніж із тих грошей що використані на пошук нових. Для клієнтів якій придбають дорогоцінні, складні товари, такі як приміщення і обладнання для проведення конференцій та великих нарад, зроблена ними покупка є тільки початком встановлення взаємовигідних відносин.

2. Концепції маркетингу

Існує 5 таких концепцій маркетингу –виробнича, товарна, концепція збуту, маркетингова та соціальна.

Виробнича концепція – це одна з найдавніших концепцій, якою користуються продавці. Вона твердить, що споживачі надають перевагу продукції, яка доступна їм в наявності на ринку і по ціні. Відповідно маркетинг має фокусуватися на якості продукції та на вмілому формуванні мережі збуту. Недолік виробничої теорії є в тому, що можна до такої степені сфокусуватися на виробництві продукції, що можна забути про клієнта. Всім нам доводиться обідати в ресторанах, які як правило заповнені в час пік. В інший час вони заповнені лише на третину і то всіх відвідувачів стараються посадити в одну секцію, що створює для них зайву незручність та викликає їх незадоволеність. Це робиться для того, щоб офіціанти не ходили далеко з підносами розносячи їжу, а обслуговуючому персоналу було легше прибирати зі столів. Власники не думають про те, що так вони зменшують кількість своїх клієнтів, адже найголовніше – це їхні потреби.

Товарна концепція – це теорія, як і виробнича, орієнтована всередину, тобто сфокусована на виробнику. Вона стверджує, що споживачі надають перевагу знайомим товарам і формам, в яких вони існують, і тому маркетинг заключається в роботі, яка направлена на удосконалення якості цих товарів. Але ця теорія випускає з виду те, що споживач в своєму бажанні до задоволення власних потреб може звернутися до удосконалених іншими товарах, якщо вони задовольняють ці потреби краще.

Концепція збуту – стверджує, що споживачі не будуть купувати товар компанії в достатній для її існування кількості, якщо вона не прийме значних зусиль у стимулюванні торгівлі. Мета концепції збуту складається з того, щоб забезпечити усіма відомими способами, не турбуючись про те, чи буде споживач задоволений після купівлі і чи будуть доходи від продажу. Власники ресторанів часто звертаються до агресивної реклами, коли відчувають спад в збуті і не хотять проаналізувати причини цього спаду. Вони не намагаються покращити свій товар, щоб він більше відповідав змінам на ринку. Вони працюють нав´язуючи свій товар споживачам через рекламу, але в кінці кінців вони будуть вимушені піти з бізнесу, оскільки їх товар не задовольняє потреб ринку. Концепція збуту ніде так не поширена як в індустрії гостинності, головним чином через хронічне перевиробництво у виді надлишку вільних місць. Фактично кожен її сектор колись страждав чи зараз страждає від перевиробництва.

Маркетингова концепція – це найбільш сучасна теорія ведення бізнесу. Ця концепція стверджує що досягнення підприємством своєї мети залежить від того на скільки точно воно визначило потреби та бажання цільового ринку і на скільки успішно задовольняє його потреби в порівнянні з конкурентами. Маркетингову концепцію дуже часто путають з концепцією збуту. Збутова концепція показує процес функціонування підприємства в середині, а маркетингова – розвернуто.

Початковий пункт

Фокус

Засоби

Цілі

Виробництво

Існуючі товари

Продаж і просування

Доходи через збільшення збуту

Концепція збуту

Ринок

Потреби стратегії

Інтегрований маркетинг

Доходи через задоволення покупця

Маркетингова концепція

Мал. 2. Різниця між збутовою та маркетинговою кенцепціями

Суть маркетингової концепції можна сформувати так – компанія координує всі дії, які будуть сприяти задоволенню потреб покупця і діставати для себе прибуток, створюючи і піддержуючи у покупців стан задоволеності.

Соціальна концепція – це найновіше досягнення філософії бізнесу. Вона стверджує, що підприємство має визначати потреби, бажання та інтереси свого цільового ринку і задовольняти їх більш ефективно ніж конкуренти, так щоб підтримувати чи підвищувати рівень благополуччя споживачів і суспільства в цілому. Прихильники соціальної концепції маркетингу хотіли б, щоб організації, які стоять на охороні інтересів суспільства, підштовхували корпорації до рішень, які сприяли б благополуччю суспільства в перспективі, наприклад, суспільний тиск можна відчути в питаннях маркетингу цигарок та алкоголю. Ресторани та їх асоціації в деяких містах організовують курси для офіціантів, на яких їх вчать бути відповідальними за те коли вони носять клієнтам спиртне. Менеджери та офіціанти мають знати як завадити клієнтам напитися і як спілкуватися з тими, хто все-таки напився.

Індустрії гостинності рекомендується вводити в життя багато міроприємств екологічного характеру. З них видалення з баків для відходів предметів з пластику, скла, металу, зведення до мінімуму використання хімікатів, продовження життя машин а також постільної білизни, використовуючи її в якості ганчірок. Дуже часто пропонують використовувати обладнання, що дозволяє економити енергію, воду, проведенням профілактичних оглядів техніки, озеленення території.

3. Розвиток маркетингу в майбутньому.

Маркетинг – це одна з найбільш динамічно розвиваючихся сфер людської діяльності. Кожне нове десятиліття заставляє менеджерів по маркетингу переоцінювати свої методики і ставити перед собою нові цілі. З усіх задач які стоять перед сучасною індустрією гостинності дві треба особливо підкреслити. Це посилення конкуренції у всесвітньому масштабі та потреба в посиленні соціальної відповідальності.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Маркетинг, товарознавство»: