Сторінка
6

Поезія рідного краю: творчість В.Рябого та Я.Руданця

Для своєї роботи – дослідження я просто інтуїтивно обрала двох поетів, творчість яких видалася для мене досить цікавою і зовсім різною. Спочатку я вирішила зібрати про них всю можливу літературу, а потім сама познайомилася з поетами, для того, щоб зрозуміти їхній характер та сутність. Хоча й Василь Рябий подарував мені книгу та порадив куди потрібно звернутися, щоб більше знайти про нього інформації, я розмовляла з ним лише по телефону. Хоча він відмовився зустрітися зі мною, що для мене було незрозумілим і неприємним, мені вистачило однієї телефонної розмови, щоб скласти своє враження про поета і описати його в своїй роботі.

Василь Михайлович Рябий досить багатосторонній поет, адже пише він і рубої, і сонети, і хоку, і танки і шуслі, і паліндроми, і верлібри, і білі вірші. Хоча його вірші, на перший погляд здаються незрозумілими та н мають жодного смислу, я вбачаю у них щось нове, цікаве. Щоб зрозуміти вірш, його потрібно декілька разів перечитати, але зробивши і зрозумівши його, людина отримує море задоволення.

З Ярославом Григоровичем Руданцем я зустрічалася два рази і декілька разів спілкувалися з ним по телефону. Він одразу погодився зустрітися зі мною і допомогти чим тільки зможе. З першого погляду, це – проста людина, але поспілкувавшись з ним деякий час, розумієш, що Ярослав Руданець – добра, чуйна й освічена людина. Його вірші можна розуміти по-різному, але не зрозуміти їх просто не можливо. Автор хотів звернути мою увагу на його останню книгу “Раїна”, адже за неї він був удостоєний премії Марка Черемшини.

Ця збірка видалася мені найбільш цікавою і найближчою автору, адже, прочитавши її, можна судити про теперішній стан поета.

Закінчуючи свою роботу я б хотіла ще раз наголосити на тому, що: “Наша споконвічна земля Галицька багата й невичерпна на оригінальні таланти, джерела художнього слова, витоки животворної духовної сили. Над нею завжди витає вільний український дух, невиснажливу силу якого успадковує, передає з роду в рід національна література, незнищена скарбниця різножанрових творів красного письменства”.

[ , с. 3]

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Близнюк В. Поєднані краплини. // “Вільний голос”. – 1996 р. – листопад.

2. Васильчук М. Коломийський азбуковник. Друкарство, журналістика, література. // Бібліографічний словник. – Коломия. // “Вільний голос” 2000 р. – 200 с.

3. Васильчук М. Письменство на Коломийщині. / Друга половина 16 століття – 1939 р. Коломия. Народний дім. – 1993 р. – 180 с.

4. Грушевський В. Пишу і прислухаюся до себе. Боюся знеособитися в слові. // “Прикарпатська правда” –

5. Руданець Я. Вітер і вічність. Коломия. Світ. – 1992 р. – 64 с.

6. Руданець Я. “Раїна” // Любовна лірика. Коломия. Вік. – 2003 р. – 230 с.

7. Руданець Я. Хвилина дощу. Коломия. Світ. 1993 р. – 47 с.

8. Рябий В. “Дверу луни” // Поезії, графічні композиції. Коломия, Плин. – 2002 р. – 64 с.

9. Рябий В. Мелодія шукає босую ріку. // Світ молоді – 1999 р. – 16 липня.

10. Рябий В. Варта трав. // Поезія. Вісім збірок. Буковинський журнал – Карпатський край. Чернівці – Ужгород. - 2004 р. – 238 с.

11. Хільчук Я. Лауреат літературно премії // Літературна Україна. – 2001 р. 29 листопада.

12. Яворове листя. Твори письменників Івано-Франківщини. Ясінський Я. Перелітні зіниці луни.// Огляд творчого доробку Василя Рябого. // Плин. Коломия. – 2004 р. – 36 с.

13. Сайт www.ko.if.ua.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6 


Інші реферати на тему «Література українська»: