Сторінка
6

Республіки Молдова

У відповідь на закриття шкіл, Кишинів заблокував залізничне сполучення через придністровську територію. Після чого, придністровська влада заблокувала рух потягів в україно-молдовському напрямку через свою територію, і відключила в Молдові електрику. Відповідним кроком Молдови було блокування імпорту й експорту товарів з Придністров'я. У зв'язку з цим напруженість у відносинах з Молдовою тільки зросла, і тепер виникла загроза продовження, але вже в збройному протистоянні - патрулювання кордону по обидва боки значно посилено .

Отже, заколотний регіон лівого берега Дністра знову став зоною напруги, тому що якраз на цій території перетинаються військово-політичні інтереси багатьох держав, а тому і конфлікт давно перейшов з "берегового" протистояння в геополітичне. На території Придністров'я проживає 300 тис. етнічних українців і близько ста тисяч росіян, що складає близько 2/3 населення ПМР - а цього цілком достатньо, щоб Росія й Україна ставилися до цієї території, як до зони своїх інтересів. Проте, сьогодні у переговорах по придністровській проблемі активно беруть участь обидві ворогуючі сторони і чотири посередники - США, ОБСЄ, Росія й Україна. США постійно ведуть переговори з Росією про вивід російських миротворців із ПМР. Це пояснюється тим, що основним пріоритетом у планах Штатів є витиснення Росії як центру євроазіатського впливу. З цієї причини американська сторона не тільки веде переговори з РФ про вивід миротворців із зони придністровського конфлікту, але і створює свою "монополію впливу", розробляючи теорію керованих конфліктів на практиці.

Висновки:

Республіка Молдова – молода держава. Важко сьогодні сказати, наскільки є перспективною вона у економічному контексті, оскільки проаналізувавши ситуацію, що склалася навколо даної країни, можемо прийти до невтішних висновків.

Внутрішня соціальна розробленість, застарілі технології виробництва, відсутність політичної ваги у Європі та світі, невеликі показники розвитку торгівлі – усі ці фактори згубно впливають не лише на загальний стан країни, а і створюють психологічний прес на населення.

За рахунок того, що країна невелика, її можливо достатньо швидко реабілітувати при залучення закордонних інвестицій. Але для того, щоб зацікавити інвесторів, перед усім необхідно вирішити низку політичних та соціальних питань. В першу чергу визначити зовнішньополітичні орієнтири. Після перемоги комуністів на парламентських та президентських виборах, пріоритети у країни змінилися. Якщо раніше національна ідея перемежовувалася з тісним та плідним співробітництвом із Румунією, то зараз Молдова шукає підтримки на сході. Україна та Росія сьогодні намагаються виконувати роль „старших сестер” по відношенню до Республіки Молдови, тому у найближчому майбутньому Молдова буде сильно залежати від цих двох держав.

Список використаних джерел:

1. Народы России. Энциклопедия . Москва, БРЭ , 1994 г.

2. Дороговицький А.Л. «Молдова сегодня», М. 2003

3. Брук С.И. Население мира. Этнодемографический справочник. Изд. “Наука” , Москва , 2000 г.

4. Юрківський В.М. «Країни світу», К. 2003

5. allmoldova.com

6. moldova.ru

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6 


Інші реферати на тему «Краєзнавство, етнографія, етнологія»: