Сторінка
1

Екологічний стан міста Старокостянтинова , його району та проблеми що склались

План:

1. Екологічний стан міста Старокостянтинова , його району та проблеми що склались. 3

2. Література 17

Місто Старокостятинів,(Хмельницької області) площа якого 3,5 тис. гектарів, розташоване в поймах річок Случ, Ікопоть, Шахівка. Старокостянтинів та його район розташований на північний захід області, в межах помірного клімату, своїми природно кліматичними умовами, географічними факторами, рівнем природокористування і охорони природного середовища район можна віднести до реакраційної зони.

Площа району становить 125,1 тис.га.

Територія міста Старокостянтинова знаходиться на пн. – 49 градусів 46 хв. пн.ш. ; пд. - 49 градусів 43 хв.пн.ш; сх. – 27 градусів 20 хв. сх. д.; зх .- 27 градусів 12 хв. сх. д., а крайня точка території Старокостянтинівського району на зх. є с. Пихтії – 27градусів сх. д. 00 хв. і 49 градусів 54 хв. пн.ш.; на сх. – с.Махаринці – 27 градусів 40 хв. сх. д. і 49 градусів 50 хв. пн.ш.; на пн. – с.Андріївка – 49градусів 56 хв. пн.ш. і 27 градусів 08 хв. сх.д.; на пд. – с Самчинці – 48 градусів 35 хв. пн.ш. і 27градусів 25 хв.сх.д.

Лісистість району становить 0,5%. Природні води включають: річки, ставки, болота та підземні води. Ґрунти в основному чорноземи, 40% площ має крутизну схилів більше 5 градусів, 48,9% орних земель щорічно піддаються водній ерозії, що має негативний вплив на відновлення родючості земель і викликає забруднення поверхні водою.

Рослинний покрив в основному складається із с/г культур. Річкові долини покриті трав’янистою рослинністю в основному: вівсяниця, тонконіг, жовтець і т.д. В лісах переважно посаджено ясен, дуб, берези та хвойні посадження.

З природних копалин місцевого значення: торф, щебінь, шерства, глина, пісок.

Загальна екологічна проблема міста та району.

Падіння виробництва, що продовжується і надалі , протягом останніх років , безпосередньо позначається на стані природного середовища міста і сіл району , його основних ресурсів - води , землі, повітря.

З однієї сторони, зменшення об’ємів використання природних ресурсів – зокрема викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, використання питної води, склад неочищених стоків, зменшили вплив на природне середовище. Покращився стан поверхневих водойм в місті та районі , крім р.Случ ,повітряного басейну.

Що ж стосується земельних ресурсів, то неспроможність господарств підтримувати на належному рівні родючість ґрунтів, впроваджувати засоби захисту від водної ерозії, веде до поступової їх деградації, а в таких господарствах як КСП І-го Травня с.Капустин, КСП «Кубинське»,с/с «Немиринецьке», с/с «Перемога»,с.Сковородки, КСП «Урожай» с.Черна, КСП ім. Володимира Великого вона вже наступила.

Врожайність всіх с/г культур в даних господарствах найнижча в районі. Відповідно до цього в даних господарствах удобрено площі під посів с/г культур мінеральними добривами від 14% до 33%, а органічних добрив 1% - 9% , від загального. Гірше того на І га посівних площ тут внесено мінеральних добрив 0,4 -14 кг, органічних добрив відповідно від 0,3 – 0,6 тонн по Йосипівці та Немиренцях , Староострополя , та 1,4 тонни по інших.

І це враховуючи той фактор, що в цілому по району за останні 5 років внесення мінеральних добрив скоротилось вдвічі, а органічних добрив на половину.

Негативні наслідки економічної кризи негативно позначаються на виконанні природоохоронних заходів запланованих регіональній програмі на 2005 р., особливості в промисловості, будівництві, і особливо очисних споруд, транспорті

Значна частина заходів, якщо не всі ,пов’язані із за відсутності коштів у підприємств на їх фінансування залишаються не виконаними.

На стан природного середовища міста та району своєю виробничою діяльністю впливають:

1. Промислові підприємства – 18;

2. Будівельні організації – 16;

3. Транспортні організації – 9;

4. Підприємства зв’язку – 3;

5. Житлово – комунальні – 10;

6. Підприємства постачання – 15;

7. Заготівельні організації – 2;

8. Підприємства громадського харчування – 11;

9. Підприємства торгівлі – 40;

10. Підприємства побутового обслуговування – 6

11. Військові частини – 8;

12. С/г підприємства та селянські спілки – 36;

13. Фермерські господарства – 43;

14. Організації та установи – 85.

Як і раніше відмічається спад виробництва як по промислових так і по с/г підприємствах.

Проте, в окремих районах міста ситуація не з кращих. На екологічній карті району та міста визначено 2 основних райони екологічного напруження. Це південно – східна частина міста , де розміщуються цукровий завод, військовий аеродром. Друга частина між АТ « Дружба народів» - с.Самчики, куди входять і очисні споруди міста, поля фільтрації цукрового заводу.

Саме в цих районах сконцентровано найбільші підприємства, які в даний час працюють і своєю діяльністю негативно впливають на навколишнє середовище.

По об’ємах викидів в атмосферне повітря шкідливих речовин являється цукровий завод 250,6 т. , військовий аеродром, асфальтний завод, забруднюється природне середовище підприємствами міста , об’єм викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря за рік зменшено на 558 т. і становлять 1511.

По водних об’єктах .

Оскільки в 2004 році п.н. вагонів закрито, то зменшився скид неочищених стоків в р. Случ в кількості 10 тис.м3. Залишився завод ЗБШ, який скидає свої стоки в р. Случ, які кваліфікуються як нормативно чисті без очистки в кількості до 30 тис. м3 в рік.

Міськводоканалом у поверхневі водойми р. Случ скинуто недостатньо очищених стоків в кількості 1531 тис. м3, або 67% до скинутих в поточному році. Всі недостатньо очищені стоки становлять перевищення по азоту амонійному – на 14% до норми. В зв’язку з цим постійно у р. Случ спостерігається висока мінералізація.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5 


Інші реферати на тему «Екологія»: