Сторінка
1

Графічні матеріали

До графічних матеріалів, які використовують у проектуванні рекультивації порушених земель, належать:

Þ план поверхні з позначенням межі кар'єрів І відвальних полів із вказівкою меж земельного відводу і виділенням земель за видами використання (сільськогосподарські чи лісові угіддя), а також меж: порушених земель (водойм питної і технічної води, промислові майданчики, різні склади, насосні станції, відвали, землі, що підлягають рекультивації тощо). Масштаб 1:2000, за значних розмірів полів - 1:5000 і 1:10000.

Þ геолого-літологічні розрізи з контурами підрахунку запасів і положенням гірничих робіт на початок проектування рекультивації. Число розрізів визначається складністю будови виробленого простору і геологічних ситуацій, але не повинно бути меншим трьох поперечних та одного поздовжнього (масштаб горизонтальний - 1:2000, 1:5000, вертикальний - 1:100, 1:200).

Þ великомасштабна карта даного району з нанесенням гідрографічної мережі, населених пунктів, сільськогосподарських та інших угідь тощо (масштаб 1:25000, 1:50000);

Þ ситуаційний план (поздовжній і поперечний) конічних і гребенеподібних відвалів та прилеглих до них територій в радіусі 500 м (на основі масштабу 1 '500).

Графічні матеріали, які використовуються на підприємствах, де ведеться розробка корисних копалин, така ж, як і на підприємствах (об'єктах), які завершили розробку родовищ.

Крім того, до цих матеріалів додатково подається план землекористування І проект землевпорядкування територій в межах земельного відводу, які на початок проектування ще не порушені та використовуються у сільському (лісовому) господарстві, але підлягають порушенню.

Зміст проекту рекультивації земель

Проект рекультивації порушених земель включає пояснювальну записку, робочі креслення, кошторисну документацію, рекомендовані специфікації та рекомендовані відомості.

Склад проекту:

• І том - Технічний етап рекультивації

• II том - Біологічний етап рекультивації

• III том - Ґрунтово-геологічні обстеження

За відсутності необхідних матеріалів для проектування рекультивації даних проводяться відповідні топографо-геодезичні та інженерно-геологічні роботи, результати яких узагальнюються в IV томі проекту - Інженерні вишукування.

Усі інші матеріали підготовки (акти обстеження, польові журнали та ін.) подаються у вигляді додатків до відповідних томів проекту.

Пояснювальна записка І тому проекту повинна містити такі розділи:

1. Загальні відомості

1.1. Підстава для складання проекту, вихідні матеріали.

1.2. Характеристика району рекультивованих робіт.

1.3. Природні умови.

1.4. Геологічна, гідрогеологічна та гідрологічна характеристика порушених земель.

1.5. Ґрунтово-геоботанічна характеристика.

1.6. Форми і параметри порушень на початок проектування рекультивації.

1.7. Прогноз порушення земельних угідь І водного режиму до кінця розробки родовища.

2. Основні положення проекту

2.1. Короткий виклад основних проектних рішень.

2.2. Техніко-економічні показники гірничотехнічного етапу рекультивації.

2.3. Оцінка економічної ефективності рекультивації.

3. Вертикальне планування і генеральний план рекультивованих земель

Рекомендована література

1. Чабан И.П. Подготовка рекультивированных земель под яблоню //Садоводство. - 1983. - № 1. -С. 11-12.

2. Чабан И.П. Опыт создания и рационального использования высокопродуктивных садовых агроценозов на рекультивированных землях // Эколого-биологичесие и социально-экономические основы сельскохозяйственной рекультивации в степной черноземной зоне УССР.-Днепропетровск: ДСХИ, 1984.- Т. 49. - С. 1322-1143.

3. Чугаева Н.А. Оценка пригодности пород хвостохранилищ для биологической рекультивации на Подмосковном горно-химическом зваводе.-Тр. НИИ горно-хим. сырья. - 1981.-№ 53. -С. 85-90.

4. 203. Шилова И.И. Влияние загрязнения на формирование растительности в условиях техногенных песков нефтедобывающих районов Среднего Приобъя // Растения и пром. среда. - 1972.- Вып. 5.- С. 44-52.

5. 204. Шубин В.И., Еркин И.П. Опыт рекультивации отвалов на карьерах Камыш-Бурунского железорудного комбината // Горный журнал. - 1969.-С. 22-23.

6. 205. Эскин B.C. Рекультивация земель, нарушенных открытыми разработками.-М.: Недра, 1975.



Інші реферати на тему «Географія фізична, геологія, геодезія»: