Сторінка
5

Організація медичного забезпечення механізованого (танкового) полку в обороні

У випадку вклинення противника в оборону наших військ приймаються невідкладні заходи для забезпечення вивозу /виносу/ всіх поранених з поля бою. Для цього використовується не тільки сили і засоби медичної служби, підрозділів, що відходять і придані начальником медичної служби полку і дивізії, а також особовий склад, транспорт і бойові машини цих підрозділів. В період відходу особливу увагу приділяють охороні і обороні медичних пунктів, поранених і хворих, що вивозяться з поля бою.

Лікувально-евакуаційні заходи при ліквідації наслідків застосування противником зброї масового ураження проводяться особовим складом підрозділів, які зазнали дії, а також рятувальним загоном. В склад загону, як правило включають медичний склад підрозділів збору і евакуації МПП і омедб з необхідним медичним майном і санітарним транспортом. В осередках масових уражень перша медична допомога надається в порядку само-і взаємодопомоги, а найбільш важкопораненим-санітарними інструкторами, санітарами і стрільцями-санітарами. З осередків поранені і ураженні вивозяться на МПП або безпосередньо в омедб.

Медичний склад при діях в зонах радіоактивного зараження в суху погоду в пішому порядку на відкритих машинах надіває респіратори, захисні плащі, панчохи і рукавиці, в зонах хімічного і бактеріального зараження - протигази, захисні плащі, панчохи і рукавиці. В сиру погоду при діях в зонах радіоактивного зараження застосовуються тільки засоби захисту шкіри.

В обороні не завжди можна наблизити МПП, омедб до осередку масового ураження внаслідок загрози захоплення противником цих районів. Вони, як правило будуть розвертатись на значній відстані, в стороні від можливого головного удару противника. В зв¢язку з цим поранені і ураженні підлягають практично одномоментній евакуації із осередків ураження.

МПП роботу по наданню медичної допомоги в цих умовах організовує в залежності від конкретної обстановки. Обсяг медичної допомоги як правило, скорочується до невідкладних заходів першої лікарської допомоги і навіть долікарської (фельдшерської). Медичне сортування нерідко буде проводитись на автомобілях, в ході її виділяють поранених, які не можуть бути евакуйовані на наступний етап медичної евакуації без надання медичної допомоги на МПП. Решту пораненим, безпосередньо на транспорті, що їх доставив проводять невідкладні медичні маніпуляції (введення антидотів, серцевих і дихальних стимуляторів, знеболюючих засобів, виправлення пов¢язок, шин і т.д.) які забезпечують їх подальше транспортування.

У випадку відходу військ, що обороняються і переміщенні медичних пунктів безперервність в наданні медичної допомоги досягається, як правило, переключенням потоку поранених на інші етапи медичної евакуації (маневр потоком евакуюючих). В тому числі, при переміщенні МПБ розпорядженням начальника медичної служби полку поранених із ротних опорних пунктів евакуюють безпосередньо на медичний пункт свого або сусіднього полку. На період переміщення МПП по вказівці начальника медичної служби дивізії евакуація поранених і хворих з підрозділів полку здійснюється на медичні пункти сусідніх полків, або ж на полки другого ешелону, спеціальних частин або безпосередньо в ОМедБ. Для звільнення медичних пунктів від поранених і хворих виділяється додатковий санітарний і загальновійськовий транспорт.

Переміщення медичних пунктів в новий район здійснюється тільки з дозволу відповідного командира. В надзвичайних обставинах, при безпосередній загрозі виходу противника в район розгорнутого медичного пункту або при сильній вогневій дії противника у відсутності можливості доповісти командиру про обстановку. Переміщення медичних пунктів може бути здійснено розпорядженням начальника медичної служби полку або начальника медичного пункту. При цьому приймаються міри як до найшвидшої доповіді командиру і старшому медичному начальнику про переміщення МПП.

При проведенні контратаки - підрозділи підсилюються засобами збору і евакуації поранених, санітарні інструктори рот, МПБ висуваються за своїми підрозділами, медичну допомогу пораненим надають на коротких зупинках, розшук і збір їх організовують з урахуванням конкретної обстановки.

В ході оборонного бою начальник медичної служби полку активно збирає дані про тактичну, медичну обстановку. Особливу увагу звертає на організацію лікувально-евакуаційних заходів в підрозділах, які здійснюють відхід під дією противника, в контратакуючих підрозділах, при ліквідації наслідків застосування противником зброї масового поранення.

Організація медичного забезпечення підрозділів, що діють в смузі забезпечення в якості передового загону. А також на передовій позиції, здійснюється з урахуванням ряду особливостей їх дії. Ці підрозділи ведуть бойові дії, як правило, на широкому фронті, на значній відстані від головних сил і при відкритих флангах.

Ведення бойових дій при цьому супроводжується з відходом підрозділів в тил. Тому першочергове значення набуває швидкий розшук поранених на полі бою, надання їм першої медичної допомоги і вивіз /виніс/ на медичні пункти. Для проведення цих заходів медична служба підрозділів, що обороняють смугу забезпечення /передову позицію/, підсилюється силами і засобами старшого начальника медичної служби. В окремо діючому батальйоні (роті) створюються умови для надання першої лікарської (долікарської) допомоги. До початку бою медичні підрозділи із засобами підсилення розміщуються за бойовими порядками забезпечуємих підрозділів і при їх відході переміщаються в тил на раніше підготовлені і оснащені майданчики. Евакуація поранених і хворих з підрозділів, що обороняються в смузі забезпечення (на передовій позиції), проводиться на медичний пункт одного з полків першого ешелону дивізії або безпосередньо в омедб.

4.Оформлення плану першого забезпечення

механізованого полку в обороні.

Одним із важливих етапів роботи начальника медичної служби полку при підготовці медичної служби до майбутнього бою є оформлення плану медичного забезпечення. План медичного забезпечення полку - це сформульоване і узгоджене рішення начальника медичної служби полку, оформлене на робочій карті чи схемі, підписане виконавцем і затверджене командиром полку.

Він являється основним документом планування діяльності медичної служби частини; по можливості він повинен відображати усі найбільш важливі питання організації медичного забезпечення військ в бою, що передбачається.

План складається з двох частин :

- графічної;

- текстової (пояснювальна записка, легенда, таблиці).

В плані повинні бути відображені такі основні розділи :

1.Завдання медичної служби полку.

2.Можливі санітарні втрати по видам зброї та їх розподіл по періодам бою.

3.Організація лікувально-евакуаційних заходів, зокрема, потреба та забезпеченість силами та засобами медичної служби; об¢сяг медичної допомоги; рубежі (місця) і строки розгортання медичних пунктів, сил та засобів медичної служби; резерв сил і засобів медичної служби; його склад, місце зосередження і порядок використання, маневр силами і засобами медичної служби в ході бою.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6 


Інші реферати на тему «Військова справа, ДПЮ»: