Сторінка
4

Організація медичного забезпечення механізованого (танкового) полку в обороні

В опорному пункту роти санітарний інструктор організує медичний пост роти /МПР/. МПР представляє собою сховище (перекрита ділянка траншеї, землянка, бліндаж тощо), в якому тимчасово можуть затримуватися поранені. МПР обладнується по можливості поблизу командно-спостережного пункту командира роти. Тут створюються запаси засобів для надання першої медичної допомоги, підстильного матеріалу та води.

До початку бойових дій свої і приданні начальником медичної служби дивізії сили і засоби медичної служби займають у відповідності з прийнятим рішенням відведенні їм місця в бойовому порядку полку. МПП першого ешелону розгортається за другим ешелоном бойового порядку полку на відстані 10-12 км від переднього краю оборони з урахуванням захисних та маскуючих властивостей місцевості. Тут також зосереджується санітарний транспорт дивізії, виділений для евакуації поранених і хворих в омедб. МПП другого ешелону дивізії, як правило, знаходиться в готовності до розгортання за бойовим порядком свого полку з урахуванням можливих напрямків контратак.

Для вирішення раптово завдань, що виникли, участі в ліквідації наслідків застосування противником зброї масового ураження, підсилення контратакуючих підрозділів в полку у відповідності з рішенням начальника медичної служби полку створюється резерв сил і засобів медичної служи. В його склад, як правило входять сили і засоби збору і евакуації поранених, медичне майно. Резерв знаходиться при МПП і використовується по вказівкам начальника медичної служби полку.

Одночасно з заходами по організації медичного забезпечення оборонного бою здійснюється, безпосередня підготовка сил і засобів медичної служби.

Вона заключається у звільненні медичних підрозділів від поранених і хворих, доукомплектуванні їх особовим складом і забезпеченні медичним майном і технікою, проведенні занять з медичним складом по спеціальній підготовці і бойовому злагодженні підрозділів медичної служби, а при наявності часу і тактико-спеціальних навчань стосовно до характеру майбутнього бою.

В цей період медичні підрозділи займають відведенні їм місця в обороні, обладнують їх в інженерному відношенні і до встановленого часу готовності військ розгортаються для їх забезпечення. На медичних пунктах створюються запаси води, продовольства, а в холодний час і пального.

До початку наступу противника на МПП і МПБ надається відповідно перша лікарська в повному обсязі і долікарська допомога, оскільки санітарні втрати в цей період невиликі, а умови роботи медичних пунктів сприятливі. В цей же період в полк прибувають сили і засоби підсилення старшого медичного начальника. Їм ставлять конкретні завдання і розприділяють по підрозділам чи залишають в резерві начальника медичної служби полку. Зміст санітарно-гігієнічних і протиепідемічних заходів визначається санітарно-епідемічною обстановкою в полку і району його дій, кліматичними, географічними умовами і часом року.

В період підготовки до оборони, як правило проводяться санітарна обробка особового складу, профілактичні щеплення, посилюється санітарний нагляд за харчуванням, водозабезпеченням, розміщенням військ і станом оборонних споруд.

Перелік лікувально-профілактичних заходів визначається обстановкою і перш за все тривалістю підготовчого періоду. Якщо дозволяє обстановка, проводиться медичний огляд особового складу. В першу чергу оглядають осіб, які зазнали дії іонізуючого опромінення, виявляють хворих, і тим що потребують проводять амбулаторне лікування. Хворих, які потребують стаціонарного лікування, направляють в ОМедБ.

В цей період також здійснюється підготовка до проведення заходів медичної служби щодо захисту особового складу від зброї масового ураження. Перш за все виділяють медичний склад і санітарний транспорт для участі в лікувально-евакуаційних заходах при ліквідації осередків масового ураження, створюють резерв медичного майна для надання першої медичної допомоги ураженим в осередках масових санітарних втрат. Особовий склад забезпечується індивідуальними засобами профілактики і надання першої медичної допомоги при ураженнях. З ним проводять практичні заняття щодо правилам користування цими засобами та наданню само-і взаємодопомоги на полі бою при сучасній травмі.

Медичне забезпечення підрозділів, які обороняють передову позицію (яка створюється на відстані 6-8 км від переднього краю оборони полку) проводять силами та засобами медичної служби цих підрозділів; його організують начальники медичної служби полків, в складі яких вони знаходяться. Медичні пости рот вказаних підрозділів розташовуються в пристосованих сховищах в глибині своїх опорних пунктів. Для забезпечення своєчасного надання медичної допомоги, збору і вивозу поранених в ці підрозділи можуть направлятися сили і засоби з підрозділів збору та евакуації поранених МПП.

3.Організація медичного забезпечення полку в ході оборони, при відході, бою в оточенні і виході з оточення.

В ході оборонного бою першочергового значення набуває організація швидкого виносу і вивозу поранених з поля бою, надання їм першої медичної допомоги та евакуація на етапи медичної евакуації.

Санітарні інструктори рот і стрільці-санітари взводів отримують інформацію від командирів рот і взводів про появу поранених в підрозділах, використовуючи оборонні споруди, ротні і взводні укриття, захисні властивості місцевості, скритно наближаються до них, надають першу медичну допомогу, укривають від повторних уражень. Особливо старанно обстежують можливі місця знаходження поранених: завали, зруйновані оборонні споруди і т.д. При необхідності до цієї роботи залучається особовий склад підрозділів.

Санітари-носії, санітари і особовий склад, що виділений командирами, виносять поранених з місць укриття до постів санітарного транспорту, а інколи і на МПБ. Якщо обстановка не дозволяє виносити поранених безпосередньо до ПСТ, то їх доставляють на медичний пост роти. Тут вони перебувають тимчасово, до появи можливості здійснити їх виніс до місць стоянки санітарного транспорту чи на МПБ. З ПСТ поранених евакуюють на МПБ, де їм надається долікарська допомога. Після отримання допомоги їх евакуюють на МПП транспортом останнього. На МПП в залежності від обстановки пораненим і хворим надають першу лікарську допомогу в повному або скороченому обсязі, а деколи і долікарську (фельдшерську) допомогу. Транспортом дивізії їх евакуюють в омедб.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6 


Інші реферати на тему «Військова справа, ДПЮ»: