Сторінка
2

Банки та контрольні функції їх у державі

Наука про грошові системи інтегрується з науковими знаннями про кредитні системи, цінні папери і фондові біржі, міжнародні валютні та кредитно-розрахункові відносини, банківські системи. Така інтеграція дає змогу створити чіт­ку систему знань про розвиток банківської діяльності в умо­вах ринкової економіки. Спираючись на глибокі знання об'єк­тивних зв'язків дійсності, наука виявляє об'єктивні еконо­мічні закони розвитку банківської системи та її функції у суспільстві. Завдяки тому, що банківська система обслуго­вує всі сфери життя держави, наука у цій галузі має стати знаряддям передбачення наслідків емісії грошей, випуску в обіг цінних паперів, впровадження нових умов кредитування суб'єктів господарювання та розробки рекомендацій щодо запобігання інфляційним процесам, необумовленому зрос­танню цін на товарному ринку, зниженню життєвого рівня людей та іншим кризовим явищам в економіці.

Відмінною рисою науки з банківської справи є її актив­ний пошуковий характер. Вона постійно розвивається відпо­відно до вимог управління виробничими відносинами і про­дуктивними силами. Якщо наука не виявляє раціональних шляхів вирішення практичних питань банківської справи, то вона не може відповідати на потреби, якими зумовлений її розвиток. Ось чому наука про банківську діяльність є не тільки системою наукових знань, які пояснюють цю діяль­ність, а й одночасно засобом, методом її подальшого удоско­налення. Наука про банківську діяльність — це динамічна сукупність теорії і методу. Вона виробила свою мову (систе­му понять і термінологію), має свою анатомію, тобто струк­туру галузей економічної науки.

Напрями розвитку банківської діяльності в сучасних умо­вах визначаються проблемами розвитку економіки, основ­ними серед яких є проблеми вартості грошей, інфляційні процеси, розбалансування розрахункових відносин всередині Держави та з іноземними контрагентами. Найважливішими засобами вирішення цих проблем виступають прискорювачі науково-технічного прогресу у виробництві найбільш доско­налої конкурентоспроможної продукції за якістю, кількістю і вартістю; зростання продуктивності праці, підвищення тех­нології виробництва всіх галузей до рівня світових стандартів. У вирішенні цих проблем чільне місце посідає контролі)

діяльності банківської системи.

Крім загальнодержавних економічних проблем, вирішення

яких неможливе без добре налагодженої банківської системи та її контролю, функціонування банків залежить також від наукового вирішення питань банківської індустрії. Зокрема, потрібні науково обгрунтовані методики створення телеко-мунікацій, інформаційно-пошукових систем міжнародного рівня, типового програмного забезпечення, спеціалізованих комп'ютерних систем контролю, автоматизованих робочих місць працівників банку на базі ПЕОМ та новітніх інфор­маційних технологій.

Отже, банківський контроль е важливою ланкою у системі економічного контролю і спрямований на регулювання еконо­мічних відносин через грошовий обіг та кредитно-розрахун­кові відносини

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Бухгалтерський облік, податки»: