Сторінка
3

Вищі державні контрольні органи у розвинених зарубіжних країнах

Таким чином, у Росії державний контроль не задоволь­няв вимог незалежності і гласності. Разом з тим він був зовсім ізольований від Думи. Оскільки законом не передба­чалися ні форми, ні склад звіту державного контролю, то від відомств залежав обсяг контрольних прав Думи. Поперед­ній державний контроль, запроваджений у Росії, не був у віданні Думи, оскільки дані цього контролю не відображу­вали у звітності.

За умов радянської дійсності в колишньому СРСР діяла система державного контролю у формі Міністерства дер­жавного контролю СРСР, а потім Комітету народного конт­ролю СРСР, які незалежно від конституційного статусу фактично були підпорядковані ЦК КПРС. Свої функції конт­роль виконував, виходячи із тенденційних політичних наста­нов командно-адміністративної системи управління народним господарством. Розглянуті форми державних контрольних органів розвивалися разом з управлінськими структурами держави.

Нині в Україні за досвідом демократичних країн світу парламентський фінансово-економічний контроль знайшов конституційне ствердження у формі Рахункової палати Вер­ховної Ради України (стаття 98 Конституції України). За­коном України "Про Рахункову палату Верховної Ради Украї­ни" визначені правові основи її діяльності, статус, функції, повноваження та порядок здійснення їх.

Отже, вищий орган фінансово-економічного контролю — Рахункова палата Верховної Ради України — створений на демократичних конституційних засадах з урахуванням сві­тового досвіду.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Бухгалтерський облік, податки»: