Сторінка
4

Казначейська система виконання бюджету України

Образно кажучи, впровадження системи Державного каз­начейства дозволяє супроводжувати державні кошти лише в одному руслі — мережею Національного банку. Щодо розпо­рядників коштів, то казначейський принцип оплати рахунків майже не дозволяє порушувати фінансово-бюджету дисцип­ліну щодо використання коштів. Система електронних плате­жів (СЕП) Національного банку поряд із входженням Дер­жавного казначейства у мережу «клієнт банку — банк» дозво­ляє провадити платежі у лічені хвилини замість двох або більше днів.

2.Структура державного казначейства,

його роль у виконанні бюджету

Організаційну структуру Державного казначейства України сформовано, виходячи із завдань, поставлених щодо виконання Дер­жавного бюджету України.

Держказначейство має у своєму підпорядкуванні територіальні органи - управління Державного казначейства в Автономній Респуб­ліці Крим, областях, містах Києві та Севастополі та відділення, агент­ства, представництва, філії, пункти уповноважених у районах, містах і районах у містах. Доцільність створення територіальних органів у ра­йонах, містах і районах у містах визначається Колегією Держказначейства.

Організаційна структура Державного казначейства України (ДКУ) відтворює структуру адміністративно-територіального устрою України. ДКУ складається з центрального, 27 казначейських управ­лінь обласного значення та 684 територіальних відділень. Відповідно до свого адміністративно-територіального розміщення установи ДКУ поділені на три рівні: центральний, обласний та районний: [5, с. 47]

• Центральний рівень представляє Державне казначейство України, яке знаходиться у столиці України - Києві;

• 27 управлінь Державного казначейства (ОУДК) розташовані таким чином:

1 адміністративне управління - в Автономній Республіці Крим;

24 адміністративні управління функціонують в областях;

2 адміністративні управління - у містах Києві та Севастополі.

684 районних відділення Державного казначейства (РВДК) - у

найбільш важливих місцевих адміністративних центрах.

У деяких випадках районні відділення Державного казначейства (РВДК) або одночасно обслуговують бюджетні установи, що розта­шовані як у сільській місцевості, так і у районному центрі, або зовсім не запроваджуються як окремі органи, оскільки деякі адміністративні райони великих міст об'єднують свої функції, зливаючись у єдине мі­ське ВДК великого міста.

Державне казначейство України та його територіальні органи є юридичними особами, мають самостійні баланси, рахунки в устано­вах банків, печатку із зображенням Державного герба України і своїм найменуванням.

Державне казначейство України очолює Голова, якого призна­чає на посаду та звільняє з посади Президент України за поданням Прем'єр-міністра України. Голова Держказначейства має заступників, яких призначає на посаду та звільняє з посади Президент України за поданням Прем'єр-міністра України.

Голова Держказначейства здійснює загальне, керівництво Держ-казначейством, несе персональну відповідальність за стан справ у сфері діяльності Держказначейства, визначає повноваження та розпо­діляє обов'язки між своїми заступниками.

Голова Держказначейства затверджує структуру Держказначей­ства та управлінь Державного казначейства в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, призначає на посади та звільняє з посад керівників територіальних органів Держказначейства.

Штатні розписи відділень, агентств, представництв, філій, пунктів уповноважених у районах, містах і районах у містах затверджують керівники відповідних територіальних управлінь за погодженням з керівництвом Держказначейства.

Для погодженого вирішення завдань, що належать до компетен­ції Держказначейства, обговорення найважливіших питань його дія­льності утворюється колегія у кількості 11 чоловік у складі Голови Держказначейства (голова колегії), його заступників за посадою та інших керівних працівників Держказначейства. Склад колегії затвер­джується Головою Держказначейства. Рішення колегії втілюються в життя постановами.

Нині існує 24 адміністративних обласних управління. Середня чисельність персоналу у кожному ОУДК становить 54 одиниці. Кож­не ОУДК очолює начальник, який несе відповідальність за роботу всіх районних відділів Державного казначейства у рамках адміністра­тивного регіону та в межах покладених на нього функцій. Обласні управління Державного казначейства (ОУДК) здійснюють:

1. Впровадження законодавчої та нормативної бази з виконання бю­джету.

2. Касове виконання Державного бюджету, зокрема:

• бухгалтерський облік та звітність з проведених ними операцій;

• отримання, реєстрацію, доведення бюджетним установам асигну­вань та інформації, пов'язаної з управлінням бюджетом, виписок про асигнування;

• управління бюджетними надходженнями на Єдиний казначей­ський рахунок у НБУ, переказ коштів та проведення видатків;

• облік та звітування органам виконавчої та законодавчої влади про виконання функцій, що входять до обов'язків ОУДК;

• збирання, перевірку та введення даних до інформаційної системи, а також консолідацію звітів про виконання бюджету;

• контроль за фінансовим виконанням державних програм, держа­вних цільових фондів.

3. Виконання завдань Держказначейства.

4. Керівництво, контроль та оцінку роботи підвідомчих районних каз­начейських відділень РВДК.

5. Управління казначейською інформаційною системою всіх казна­чейських органів в області.

6. Підготовку та виконання планів щодо контрольно-ревізійних пере­вірок підвідомчих РВДК.

7. Кадрову роботу, навчання персоналу.

Обласне управління Державного казначейства складається з:

• відділу обліку лімітів видатків та контролю за виконанням кошто­рисів бюджетних установ;

• відділу обліку лімітів видатків та контролю за виконанням кошто­рисів силових структур та установ Міністерства оборони;

• відділу проведення платежів з фонду подолання наслідків Чорно­бильської катастрофи та соціального захисту населення;

• відділу розмежування та оперативного обліку державних доходів;

• відділу бухгалтерського обліку і звітності;

• операційного відділу;

• відділу комп'ютеризації;

• відділу організації роботи та контролю підвідомчих органів;

• відділу кадрів;

• адміністративно-господарського відділу.

684 районних відділення ДКУ розташовані по всій країні. Сере­дня чисельність персоналу районних ВДК становить 12 одиниць. Усі начальники казначейських відділень звітують безпосередньо началь­никові обласного управління Державного казначейства. Кожне ра­йонне відділення несе відповідальність за здійснення касових опера­цій з виконання Державного бюджету у своєму районі.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9 


Інші реферати на тему «Фінанси»: