Сторінка
2

Складові бюджетного менеджменту. Завдання вивчення дисципліни

Завдання вивчення дисципліни

Навчальна дисципліна «Бюджетний менеджмент» є центральною профілюючою у підготовці магістрів державного управління за програмою «Управління державними фінансами». Магістр державного управління — це спеціаліст вищої кваліфікації, який має приймати рішення з важливих питань фінансової політики. Кваліфікаційні вимоги до нього дуже високі. Забезпечити реалізацію цих вимог і відповідний рівень фахових знань можливо лише на основі поглибленого вивчення бюджетного менеджменту.

Завдання вивчення дисципліни обумовлені її місцем у навчальному процесі і значенням у формуванні фахівця. Вони полягають в оволодінні всіма складовими бюджетного менеджменту. Передусім магістр державного управління повинен досконало знати побудову бюджету і бюджетної системи, склад та структуру доходів і видатків бюджету, їх розмежування між окремими ланками бюджетної системи. Велике значення має вивчення системи взаємовідносин між бюджетами, конкретних їхніх форм. Магістр повинен уміти здійснювати різного роду розрахунки між бюджетами з відповідним їх обґрунтуванням.

Основне завдання дисципліни — оволодіння навичками і методами управління бюджетним процесом. Магістр повинен уміти збирати, систематизувати й аналізувати інформацію, яка необхідна для складання проекту бюджету та характеризує стан його виконання. Для цього він мусить вільно орієнтуватись у системі обліку виконання бюджету і в бюджетній звітності, ґрунтовно знати процедуру складання проекту бюджету та взаємовідносини між різними органами влади й управління в цьому процесі. Головне ж — магістр повинен вільно володіти методами бюджетного планування, вміти здійснювати багатоваріантні розрахунки як з окремих статей, так і з бюджету в цілому. Причому будь-яку зазначену роботу він повинен уміти виконувати на комп'ютері із застосуванням методів економіко-математичного моделювання бюджету та бюджетного процесу.

Важливим завданням є вивчення способів балансування бюджету. Необхідно знати допустимі межі бюджетного дефіциту, його причини та наслідки, джерела покриття. Головне при цьому — набути знань і вмінь з питань управління бюджетним дефіцитом і державним боргом.

Магістр державного управління — це державний службовець, який має значні повноваження і несе велику відповідальність. У сфері державних фінансів він повинен забезпечувати збереження та ефективне використання централізованих грошових коштів. У зв'язку з цим він мусить володіти всіма формами, видами і методами фінансового контролю, його завдання — не тільки і не стільки знайти порушення фінансового законодавства, скільки забезпечити раціональну фінансову діяльність держави і суб'єктів господарювання на основі чинного законодавства.

Отже, завдання вивчення дисципліни «Бюджетний менеджмент» досить складні і важливі. Тут, по суті, немає основних і другорядних питань. Усі розділи, всі теми, всі питання є необхідними. Тільки комплексне їх вивчення дає можливість сформувати необхідний рівень знань.

Список використаної літератури:

1. Арутюнов В. X., КірикД. ТІ., Мішин В. М. Логіка. 144 с. Береза А. М. та ін. Електронна комерція. 326 с.

2. Береза А. М. Основи створення інформаційних систем. Вид. 2-ге, перероб. і дон. 214с.

3. Білик М.Д. Організація і методика аудиту сільськогосподарських підприємств. 628 с.

4. Бойко Н. А. Економічна і соціальна географія. Рос. мовою. 239 с.

5. Болюх М. А., Горбаток М. І. Збірник задач з курсу «Економічний аналіз». 232 с. Бондар М.І. Аудит в АПК. 188 с.

6. Боярська 3. І. Міжнародне комерційне право. 143 с.

7. Брусіловський Б. Я. Інформатика інвестування. 497 с.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Фінанси»: