Сторінка
16

Підприемства та комерційний банк: Основи взаемодії

Переваги використання АКБ "УКРСОЦБАНК" клієнтами у якості розрахункового Банку безперечні:

ü здійснення АКБ "УКРСОЦБАНК" розрахунків у російських рублях, комісії за проведення яких є пільговими і вигідно відрізняються від комісій банків - конкурентів. Результатом введення таких тарифів стало значне збільшення (на 72%) кількості рахунків клієнтів у російських рублях;

ü операційний день для прийому платіжних доручень поточним днем: до 18.0О у російських рублях; до 18.00 у доларах США. Зрозуміло, коли мова йде про платежі, виконання яких “поточним днем" є пріоритетним, співробітники розрахункового центру готові зробити все від них залежне;

ü серед інших переваг хотілося б відзначити диференційований підхід у стягненні комісій при здійсненні платежів в іноземні й валюті — у залежності від суми платежу і його валюти. На нашу думку, такий засіб стягнення комісії максимально враховує потреби клієнтів: що стосується платежів малими сумами - розмір такої комісії мінімальний, щодо платежів великими - сумами — можливість фіксацiї максимальної комісії.

8. Розвиток філіальної мережі

Намагаючись максимально наблизити банківський сервіс до клієнтів у всіх промислово — розвинутих регіонах країни, АКБ "УКРСОЦБАНК" постійно вдосконалює та розвиває власну мережу структурних підрозділів. На сьогодні філіальна мережа Банку — це 4О8 філій та відділень у різних регіонах країни.

Розгалужена мережа філій, продумана координація та контроль за її діяльністю, дають можливість максимально використовувати кредитні ресурси, підвищувати ефективність використання загальних активів банку, зменшити час проходження платежів, що є особливо важливим для клієнтів, які мають представництва в інших регіонах.

3а звітний період в організаційній структурі банку відбулися певні зміни. У Центральному апараті банку створена Управління філіальної мережі.

Це дало можливість забезпечити комунікаційний зв'язок між філіями та Центральним апаратом АКБ “УКРСОЦБАНК", своєчасно і в необхідному обсязі отримувати інформацію для оперативного прийняття управлінських рішень, для побудови оптимальної моделі філіальної мережі, з точки зору забезпечення прибутковості усіх філій.

Для більш раціонального розміщення структурних підрозділів банку, наближення банківських послуг до клієнта та підвищення керованості мережею у 2ООО році АКБ “УКРСОЦБАНК” зробив перші кроки з оптимізації філіальної мережі у напрямку розширення мережі безбалансових відділень з максимальним переліком послуг, що надаються. Серед установ АКБ "УКРСОЦБАНК” необхідно відмітити Донецьку, Запорізьку обласні філії, Кримську республіканську філію, які мають найбільш розгалужену систему філій та відділень.

У 2000 році остаточна сформувались параметри, контури та основні характеристики філіальної мережі. Головна увага, сили та засоби були спрямовані на вдосконалення якості роботи і максимальне використання універсальних можливостей банку в регіонах.

Кожна філія, кожне відділення повинні стати повноцінними представниками банку у будь-якому куточку країни, пропонуючи десяткам тисяч людей новітні технології та повний перелік послуг столичного рівня — це наша головна мета.

Перспективним планом розвитку АКБ ”УКРСОЦБАНК" на 2001 рік передбачена також відкриття нових філій та відділень Банку.

Переважна частина вкладень УСБ спрямовується на підтримку вітчизняного товаровиробника. При цьому, понад 70% кредитів направляється в ринковий сектор економіки. Банк надає кредити підприємницьким структурам як у національній так і в іноземній валютах – головним чином на розвиток виробництва споживчих товарів. Інвестиційна діяльність банку зосереджена на реалізації найбільш перспективних проектів будівництва народногосподарського призначення, реконструкції та технічне переозброєння підприємств та оновлення технологій виробництва, будівництва об’єктів житла та соціальної сфери.

9. Кадрова політика

Втілення у життя найскладніших програм функціонування та подальшого розвитку АКБ “УКРСОЦБАНК” відбувається завдяки постійно зростаючому кваліфікаційному та інтелектуальному рівню персоналу.

Розвиток та використання кадрового потенціалу стає основним фактором конкурентоспроможності Банку сьогодні та на перспективу.

На перше місце виходять такі якості персоналу, як відповідальність, компетентність та вміння оперативно вирішувати будь - які питання повсякденної діяльності. У банку відпрацьовується ефективний механізм добору кадрів, ретельного вивчення ділових та особистих якостей кандидатів.

3а минулий рік значно оновився кадровий склад Центрального апарату та філій, поліпшився його якісний та професійний рівень.

35,8% працівників банку мають вік до 35 років, 82,9% мають вищу освіту. Двадцять один співробітник Банку має учений ступень кандидата наук.

Активізується робота з оптимізації чисельності персоналу та приведення її у відповідності до вимог щодо продуктивності та ефективності праці. Станом на О1.О1.2ОО1р. персонал АКБ "УКРСОЦБАНК" налічував (з урахуванням філій) 8126 чол., з них у Центральному апараті — 574 чол.

Одним із пріоритетних напрямків діяльності є формування постійна діючої системи підвищення кваліфікацій персоналу на базі власного навчального центру.

Основна увага приділяється підготовці керівників підрозділів, персональних менеджерів по роботі з корпоративною клієнтурою, фахівців з продажу продуктів та послуг банку, маркетингу, банківських технологій. 3 метою розвитку платних послуг буде продовжена централізоване навчання фахівців в області валютного контролю, документарних операцій, фінансування зовнішньоекономічної діяльності, довірчого управління, брокерських та агентських послуг.

При цьому кадрова політика банку залишається незмінна — дорожити своїми співробітниками, створювати умови для розвитку та ефективної реалізації їх професійних здібностей.

3.2. Застава, як засіб забезпечення виконання зобов’язань.

Під формою забезпечення повернення кредиту розуміють конкретне джерело погашення наявного боргу, юридичне оформлення права кредитора на його використання, організацію контролю банку за достатністю та придатністю цього джерела. Форми забезпечення повернення кредиту гарантують кредитору збереження та мобільність його позикового фонду.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 


Інші реферати на тему «Фінанси»: