Сторінка
2

Теоретичні аспекти завдань фінансового обліку у сучасній обліковій системі

забезпечення бази для ціноутворення;

вибір найбільш ефективних шляхів розвитку підприємства.

Вивчення еволюції обліково-економічної думки, приводить до висновку, що тенденція розвитку систем методів управління в умовах ринку вимагає адекватної системи інформаційного забезпечення. Розвинуті країни безперечно мають більший досвід роботи в умовах ринкової економіки, ніж України, Незважаючи на виділення ряду підсистем, в Україні до цього часу існуюча єдина система бухгалтерського обліку не зазнала корінних змін і продовжує функціонувати на старій методологічній основі. Найсуттєвішим недоліком цієї системи вважається те, що в ній відображаються витрати на виробництво і калькулювання собівартості продукції в деталізованому варіанті - за центрами витрат, центрами прибутку, за багатьма статтями калькуляції в розрізі окремих видів продукції. Такі данні непотрібні зовнішнім користувачам, але без них не може обійтись менеджмент організації, а тому є логіка в тому, щоб фінансовий облік позбавити зайвої роботи і забезпечити інформацію для зовнішніх користувачів, а управлінський - орієнтувати на детальний облік ресурсів підприємства, економне їх витрачання, виконання даних для прийняття рішень.

Фінансовий і управлінський облік продовжують бути взаємопов'язаними частинами єдиного бухгалтерського обліку. Взаємозв'язок двох видів обліку полягає в наступному:

- інформація використовується для прийняття рішень, хоча і різної

спрямованості;

- ведення первинної документації не лише для складання фінансової

звітності, а й для потреб управлінського обліку;

- загальноприйняті принципи фінансового обліку застосовуються і в

управлінському;

- єдині об'єкти обліку;

- використовуються загальні методи (документація, інвентаризація,

оцінка, калькуляція, групування об'єктів обліку, звітність).

Таким чином, фінансовий так управлінський облік надають інформацію для управління, тільки користувачам різних рівнів, відповідно, і завдання фінансового обліку, в певній мірі тотожні завданням управлінського обліку.

Основним завданням фінансового обліку України має бути досягнення максимальної інформованості. Повільна трансформація суспільства стримує

економічні перетворення та систему обліку.

Одним з шляхів адаптації існуючої системи обліку до міжнародної має стати визначення меж фінансового обліку з тим, щоб відокремити фінансовий облік від управлінського та окреслити ті проблеми, які чекають вирішення в майбутньому.

Визначення межі та завдань фінансового обліку сприятиме проектуванню облікових систем і підсистем в умовах автоматизації облікових процесів.

Література:

1. Закон України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07 99 р. № 996-ХІV.

2. Ластовецький В. О. Виробничо-комерційний облік і внутрішньогосподарська (управлінська) звітність за центрами витрат і відповідальності. - Чернівці: Місто, 2003.-156с.

3. Нападовська Л. Проблеми становлення та розвитку управлінського обліку в Україні // Бухгалтерський облік і аудит. - 2001. - № 9. - С. 33-38.

4. Пушкар М. С. Тенденції та закономірності розвитку бухгалтерського обліку в Україні (теоретико-методологічні аспекти): Монографія. - Тернопіль: Економічна думка, 1999. - 422 с.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Фінанси»: