Сторінка
2

Зведення і групування статистичних матеріалів. Статистичні таблиці

• між; результатами (показниками) банківської діяльності та зовнішнім середовищем — розвитком виробництва, торгівлі, експорту тощо.

Можна навести багато прикладів, коли порушення пропорцій призводить до негативних наслідків, деформації процесів. Водночас викриття деформацій, наприклад, у розподілах за регіональними дирекціями банку між ефектом і ресурсами, які формують цей ефект, є базою для розробки управлінських рішень, спрямованих на підвищення ефективності банківської діяльності. Прикладом може бути виявлення резервів підвищення ефективності на основі аналізу пропорційності розподілу між регіональними підрозділами банку обсягів прибутку та витрат або розподіл обсягів валютних надходження експорту продукції у відповідних регіонах.

Одним з напрямків стратегії маркетингу є забезпечення оптимальних пропорцій між; попитом і пропозицією на ринку банківських послуг. Інформаційним забезпеченням розв'язання цієї проблеми є кількісна та якісна оцінки узгодженості пропорцій попиту і пропозиції в розподілі за сегментами ринку (регіональних, галузевих, за формами власності та ін.). Узгодженість пропорцій повинна бути динамічною.

Характеристику узгодженості розподілів розглянемо на прикладі розподілів за регіонами кредитних вкладень як результативної ознаки і обсягу реалізації товарів як факторної ознаки. Обсяг кредитних вкладень сукупності регіонів загалом позначимо Q, обсяг реалізації — W. Частка кредитних вкладень і-го регіону в загальному обсязі становитиме

а частка реалізації товарів —

Співвідношення часток кредитних вкладень та обсягу реалізації товарів за регіонами називається коефіцієнтом локалізації (Клок) і обчислюється за формулою

Коефіцієнт локалізації показує відношення часток результативної ознаки до частки факторної. Якщо Клок < 1, то це означає, що на розглядуваний регіон припадає менше кредитних вкладень порівняно з пропорційною часткою факторної ознаки (обсягу реалізації), і навпаки.

Для зведеної характеристики пропорційності обох розподілів можна використати криву концентрації Лоренца і відповідно коефіцієнт концентрації.

1. Порядок побудови кривої Лоренца:

• обчислюють частки ознак результативної dq та факторної dw;

• за кожною групою обчислюють Клок;

• визначають ранги регіонів за значенням Клок;

• будують таблицю, в якій регіони розподіляють відповідно дозначень рангів Клок;

• обчислюють ряди кумулятивних значень d! та d'w і на основіцих значень будують криву Лоренца.

Якщо крива Лоренца збігається з лінією рівномірного розподілу, то частки результативної та факторної ознак збігаються. Чим більше крива Лоренца відхиляється від лінії рівномірного розподілу, то більше відхиляються один від одного розподіли.

2. Порядок обчислення коефіцієнта концентрації Кконц.

Мірою концентрації може бути відношення площі P до площі∆OAB. Таке відношення називається коефіцієнтом концентрації(Кконц) і визначається за формулою

Якщо Кконц =0, то розподіли збігаються. Що більше значення Кконц, то істотніше різняться між собою розподіли.

Коефіцієнт концентрації можна обчислити за формулою

Статистичні таблиці

Статистична таблиця — це форма відображення статистичних даних про суспільні явища та процеси за допомогою цифр, розташованих у певному порядку.

Правильно складена статистична таблиця дає можливість охопити подану в ній інформацію як єдину систему показників.

Основою побудови статистичної таблиці є групувальні ознаки.

Список використаноїлітератури

1. Банківська статистика: Опорний конспект лекцій / А. В. Головач, В. Б. Захожай, Н. А. Головач. — К.: МАУП, 1999.

2. Бланк И. А. Инвестиционный менеджмент. — К. 1995.

3. Бланк И. А. Основы финансового менеджмента: В 2 т. — К.: НИКА-Центр, 1999.

4. Грабовецький Б. Є. Методичні вказівки до вивчення курсу "Загальна теорія статистики". — Вінниця, 1999.

5. Захожай В. В., Шепітко Г. Ф. Статистика ринку товарів та послуг. — К.: Вид-во УФІМВ, 1998.

6. Збірник задач зі статистики / За ред. А. В. Головача, А. М. Єриної, О. В. Козирева, С. С. Герасименка. — К.: Вища шк., 1994.

7. Єріна А. М. Статистичне моделювання та прогнозування: Навч. посіб. — К.: Вид-во КНЕУ, 2001.

8. Ерина А. М., Пальян 3. О. Теория статистики: Практикум. — К.: Т-во "Знання", 2001.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Фінанси»: