Сторінка
4

Загальні принципи політико-економічної стратегії України в сучасному геофінансовому просторі

Введення цієї системи заходів дасть змогу організувати утримання капіталу у виробничій сфері, запобігти відтоку капіталу з реального сектора економіки в спекулятивний і за кордон. Це, у свою чергу, допоможе налагодити цілеспрямоване керування пропозицією грошових ресурсів, спрямує їх насамперед на інвестиційні цілі.

Політика регулювання фінансових ринків має передбачати заходи для зниження прибутковості спекулятивних операцій, що пов’язані з виробничими інвестиціями. Передусім необхідно усунути підвищену принадність операцій у сфері обертання, зокрема, надання послуг Національного банку по збереженню вільних засобів комерційних банків на його депозитних рахунках, механізми опосередкування бюджетних витрат кредитами комерційних банків, установлення надвисоких ставок прибутковості державних зобов’язань. Останні мають бути знижені до рівня, що не перевищує середню норму прибутку у виробничій сфері з вжиттям необхідних заходів.

Таким чином, політико-економічна стратегія держави має базуватися на геоекономічних реаліях для забезпечення на практиці цілісності національної грошово-фінансової системи, комплексному здійсненні інституційно-структурних, промислово-інвестиційних, монетарно-кредитних, бюджетно-податкових, соціально-демографічних, зовнішньоекономічних заходів впливу на сучасну національну економіку з метою створення стимулів для господарчих суб’єктів, розвитку конкурентоспроможної продукції, впровадженні нових технологій на світовому ринку.

Джерела

1. Актуальные вопросы глобализации. Материалы Круглого стола // Международная экономика и международные отношения. – 1999. – № 4-5.

2. Жан К., Савона П. Геоэкономика: господство экономического пространства. // Москва. – 1997.

3. Jacques ADDA. La mondialisation de l’йconomie. 2 volumes. V.1. Gйnиse. (124 p.) V.2. Problиmes. (124 p.) Paris: «La Dйcouverte». 1996;

4. Olivier DOLFUS. La mondialisation. Paris, Presses de Sciences-Po, 1997, 167 p.;

5. Ignacio RAMONET. Gйopolitique du Chaos. Paris, «Galilйe», 1997, 163 p.;

6. Henri PROVISOR. Le rфle des mйcanismes aveugles dans lґhistoire qui se fait. Paris, IREP. 1998, 1995 pp.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4 


Інші реферати на тему «Фінанси»: