Сторінка
3

Проблеми фінансового забезпечення вищої освіти

Стипендії студентам виплачуються в межах доведених лі­мітів стипендіального фонду. В межах доведених лімітів нав­чальні заклади вирішують питання призначення стипендій, забезпечуючи їх виплату насамперед студентам з числа дітей-сиріт, дітей, що залишилися без опіки батьків, та з малозабез­печених сімей.

За іншими статтями кошторису вищих навчальних закладів 11) — IV рівнів акредитації видатки планують так само, як і по інших бюджетних установах.

Основними виробничими показниками вищих навчальних закладів освіти І та ІІ рівнів акредитації є число студентів і груп різних форм навчання. Ці показники розраховують як серед­ньорічні.

Найбільшими є видатки па заробітну плату, що включають заробітну плату педагогічного, навчально-допоміжного, адмі­ністративно-господарського та іншого персоналу. Основою для планування фонду заробітної плати викладачів с кількість груп навчального закладу, кількість оплачуваних годин па одну гру­пу та середня вартість педагогічної навчальної години.

Кількість груп визначають виходячи з кількості учнів і нор­ми наповнення груп, яка для денної форми навчання становить 20—30, а заочних відділень — 15—20 чоловік. Кількість оплачуваних навчальних годин на одну групу розраховують за нав­чальним планом. Вартість однієї години обчислюється виходя­чи з норми викладацької роботи 720 годин на рік і ставки за­робітної плати. Остання залежить від освіти та кваліфікації, її розмір визначають за тарифікаційним списком.

Крім того, до фонду заробітної плати включають доплату за перевірку письмових робіт, керівництво предметними комісія­ми, завідування лабораторіями та кабінетами. Інші види видат­ків плануються так само, як і в навчальних закладах III—IV рів­нів акредитації'.

Професійно-технічний навчальний заклад — це заклад осві­ти, що забезпечує реалізацію прав громадян на професійно-тех­нічну освіту, оволодіння робітничими професіями, спеціальнос­тями, кваліфікацією відповідно до їхніх інтересів, здібностей, стану здоров'я.

Фінансування професійно-технічних навчальних закладів у межах обсягів державного замовлення здійснюється за раху­нок коштів державного бюджету. Так, за рахунок коштів дер­жавного бюджету у 2001 році у 960 професійно-технічних нав­чальних закладах навчаються 445,8 тис. учнів.

Професійно-технічні навчальні заклади недержавної фор­ми власності утримуються за рахунок коштів відповідних за­мовників.

Чисельність навчальних груп у професійно-технічних нав­чальних закладах для теоретичного навчання становить 25—30 учнів, для виробничого навчання — 12—15 учнів.

Кількість годин викладацької роботи на групу приймається виходячи із встановлених навчальним планом годин обов'язко­вих занять. У професійно-технічних закладах, де навчання здій­снюється за декількома спеціальностями, розрахунок кількості годин занять складається окремо за кожною спеціальністю. Фонд заробітної плати визначається виходячи із середнього числа педагогічних годин на групу, середньорічної кількості груп і розміру оплати за педагогічну навчальну годину.

У кошторисі доходів та видатків передбачаються витрати на харчування, обмундирування учнів, а також на виплату стипен­дій. Витрати на харчування розраховуються за кількістю учнів, які отримують його, денною нормою витрат на харчування та кількістю днів харчування на рік. Втрати на обмундирування визначають за встановленими нормами на одного учня.

За іншими статтями кошторису видатки розраховують так само, як і по інших бюджетних установах.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Фінанси»: