Сторінка
4

Роль учнівського самоврядування у соціалізації молоді

Учнівське самоврядування діє згідно зі Статутом. Вищим органом учнівського самоврядування в школі є шкільна конференція. Звітно-виборчі кампанії проходять щорічно. Очолює роботу учнівського самоврядування голова учкому. Комісії учкому спрямовують свою роботу на підвищення якості навчання, реалізацію вимог режиму роботи школи, організацію дозвілля школярів, на розвиток ініціативи і творчої самодіяльності. Члени комісій є відповідальними за певну ланку роботи.

Учнівський комітет школи планує свою роботу на рік за такими розділами:

· організаційна робота;

· науково-освітня робота;

· організація дозвілля;

· суспільно-корисна праця;

· спортивно-туристична робота;

· організація роботи прес-центру.

Учнівський комітет працює згідно річного плану роботи школи. На основі шкільного плану складається план роботи учнівського комітету на кожний семестр. Головою учнівського комітету розробляється система загальношкільних заходів, планування засідань учнівського комітету та окремих комісій. У плані вказані орієнтовні дати заходів та відповідальні за організацію та проведення члени учнівського комітету. Важливе місце у плані роботи учнівського комітету є графік рейд-перевірок санітарного стану кабінетів. Результати рейд-перевірок оголошуються на загальношкільних лінійках та висвітлюються у куточку учнівського комітету школи.

Загальні засідання учкому відбуваються кожного місяця. На засіданнях розглядаються питання, спрямовані на розвиток учнівської ініціативи, дисципліни, творчості та на проведення змістовного дозвілля учнів. Засідання проводяться в різноманітних формах: "круглий стіл", "мозковий штурм", тренінгові заняття. Традиційними стали зустрічі шкільного активу з адміністрацією школи, які направлені на тісну співпрацю педагогів та дітей. Важливим завданням, над яким працює учнівський та педагогічний колективи в плані розвитку дитячого самоврядування на сьогодні є формування високого рівня організаційної культури учнів-лідерів (відповідальність, організованість, цілеспрямованість, дисциплінованість, потреби у творчості та виявленні ініціативи). Для лідерів школи проводиться навчання, за роботою голів комісій закріплені педагоги-консультанти.

Учнівський комітет школи, згідно Статуту, прийнятого в 1992 році, включає такі комісії:

· навчальна;

· героїко-патріотична;

· спортивно-оздоровча;

· комісія дисципліни і порядку;

· культмасова;

· трудова;

· волонтерська

· інформаційний центр.

З ініціативи учнівського комітету проводяться цікаві заходи, акції, конкурси та вечори. Зокрема, щорічно в перший тиждень вересня проводиться тиждень фізкультури та спорту, під час якого працює спортивно-оздоровча комісія, проводяться спортивні змагання, Олімпійські уроки, зустрічі з відомими спортсменами.

При учнівському комітеті створені такі організації:

- правничий клуб "Феміда", заснований на базі 9-11 класів та координується вчителем правознавства та етики Поповіченко Валентиною Іванівною. Основною функцією клубу є організація просвітницької правової діяльністі. Формами діяльності є дискусії на морально-етичні та громадянсько-патріотичні теми, диспути, публікації в шкільній газеті "Наша перша", виступи лекторської групи);

- клуб "Молодіжна п’ятниця" постійно проводить розважальні програми та дискотеки для учнів 8-11 класів, зокрема до Дня святого Валентина, Нового року, Дня Учителя, українські вечорниці, "Осінній бал" тощо.

Діяльність комісій учнівського комітету

Навчальна комісія (відповідальна. Зайцева Вікторія, учитель-куратор Цапенко Анна Іванівна) здійснює роботу, спрямовану на вироблення в учнів свідомого ставлення до навчання, для надання допомоги невстигаючим учням, бере участь у проведенні предметних тижнів, олімпіад, шкільних конкурсів: "Учень року", "Клас року".

Завдання комісії

• здійснює роботу, спрямовану на вироблення в учнів свідомого ставлення до навчання;

• організовує консультаційну допомогу з предметів;

• бере участь у проведенні предметних тижнів, місячників, олімпіад, конкурсів;

• контролює виконання домашніх завдань, ведення щоденників;

• веде боротьбу з пропусками уроків.

Структура комісії:

- Мала ініціативна група "Ерудит";

- Мала ініціативна група "Знання";

- Старостат предметних гуртків.

Основним завданням групи "Ерудит" є забезпечення простору для ініціативи, творчості, самодіяльності учнів у навчально-пізнавальній діяльності. Члени групи організовують конкурси ерудитів, проводять інтелектуальні ігри з метою виявлення обдарованих дітей та закріплення програмного матеріалу з різних предметів (наприклад, математичний конкурс "Бригантина").

Мала ініціативна група "Знання" організує роботу груп консультантів і предметів для тих, хто має низький рівень навчальних досягнень.

Збирає й систематизує інформацію про стан успішності в кожному класі, здійснює рейди контролю за відвідуванням, підготовкою до уроків (наявністю зошитів, щоденників, виконанням домашніх завдань). Результати перевірок висвітлюються у колонці "Голос чергового" шкільної газети.

Старостат предметних гуртків організовує роботу предметних гуртків та допомагає у проведенні предметних тижнів.

Героїко-патріотична комісія (голова комісії Рак Владислав, вчитель-наставник Колюка В’ячеслав Михайлович) спрямовує свою роботу на виховання справжніх патріотів нашої країни, займається пошуковою роботою, поповнює матеріали шкільного музею, готує виступи на шкільних лінійках. Рак Владислав є переможцем конкурсу "По алеї правових знань", призером конкурсу " Історії вулиць рідного міста".

Структура комісії:

- Клуб "Пошук";

- Музей "Історія школи";

- Волонтерський загін "Турбота";

- Лекторська група.

Героїко-патріотична комісія здійснює пошукову роботу, заходи військово-патріотичного спрямування, оформляючи результати пошукової роботи в альбомах, на стендах. Члени комісії організують участь в експедиції за напрямами руху "Моя земля — земля моїх батьків", етнографічно-пошукову роботу (вивчення долі своєї родини в долі Батьківщини, подвижницької діяльності своїх дідів та прадідів), вивчають природу рідного краю; досліджують маловідомі героїчні та трагічні сторінки історії свого краю, поглиблюючи цим знання учнів.

Спортивно-оздоровча комісія (голова комісії Галіба Яна, учитель-наставник Александров Олександр Миколайович) залучає учнів до занять спортом, кожного дня діти виконують ранкову зарядку, беруть участь у різноманітних змаганнях. Команда туристів школи є переможцем міських змагань з пішохідного туризму, волейболу, стрільби.

Структура комісії:

- "Санпост" (контролює санітарний стан у школі, класах, дотримання гігієнічного режиму в їдальні, особисту гігієну учнів; здійснює санітарно-освітню роботу серед учнів (випускає сан-бюлетені, проводить бесіди, дискусії, анкетування, тематичні вечори).

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: