Сторінка
4

Формування франкомовної лексичної компетенції на письмі у учнів 4-го класу

Приклад тематичного кросворду:

Кожна команда отримує кросворд, де слова, які треба відгадати, зашифровані загадками (всі слова відносяться до певної теми, в даному випадку до теми «Зима»). Команда, яка найшвидше і правильно відгадає всі слова виграє.

Існують також кросворди, в яких діти мають знайти певні слова. Ці слова можуть подаватися загадками, або списком. Приклад:

Кожна команда, або кожен учень окремо мають знайти всі слова у сітці. Та команда, або той учень, хто знайде всі слова правильно і швидко виграє.

Чайнворд (від англ. chain - ланцюжок, word - слово) - різновид кросворда, в якому слова розміщені одне за одним. Кінець попереднього слова є початком наступного. Слова, які потрібно вставити, можуть бути зашифровані малюнками, ребусами, ключовими словами.

Ребус (англ. Rebus - лат. Res - річ) - гра-загадка, в якій слово, що шукається, або фраза зображені комбінацією букв, фігур, знаків. Існують такі правила читання ребуса:

буква в поєднанні із зображенням предмета складає слово;

кома ліворуч від малюнка вказує, що від слова, яке означає назву малюнка, потрібно відкинути стільки букв, скільки є ком;

букви ліворуч від малюнка є початком відповіді, праворуч — його закінченням;

розміщення букв чи слів над рискою і під нею говорить про те, що у слові є один із складів на, над, під.

буква, написана в іншій букві або цифрі, означає прийменник "в";

закреслена буква, що стоїть над малюнком, не читається, а буква, що стоїть поруч з нею, читається.

Приклад ребусу:

Pomme.jpgdeux.jpgterre.jpg

(pomme de terre)

poids.jpgson.jpg

(poisson)

mai.jpgz.jpgapostropheon.jpg

(maison)

champ.jpgson.jpg

(chanson)

Арифмогриф (англ. Word Arithetic — від гр. arythos - число, rhythos -загадка). Мета гри — відгадування слів чи тексту, де букви зашифровані цифрами. Одна цифра замінює одну букву в алфавіті (див. додаток 2). Наприклад:

9

12

 

6

1

9

20

 

4

21

 

2

18

15

21

9

12

12

1

18

4

                                         

(il fait du brouillard)

19

16

5

3

20

1

20

5

21

18

                   

(spectateur)

Буквені ігри займають особливе місце у навчанні іноземної мови. Вони розширюють ерудицію, вчать працювати зі словником, надають можливість потренувати пам'ять, проникнути в тонкощі мови, сприяють більш точному формулюванню висловлювань, але при цьому вони не втрачають своєї розважальності. В ці ігри грають з метою змагання, групами, індивідуально, у письмовій або усній формі, із застосуванням наочності (частіше образотворчої - графічної, друкованої, символічної) або без неї. При вирішенні буквених загадок, ігор діти е тільки отримують задоволення від участі в грі, а й отримують нові знання або вміння.

Інші ігри для формування лексичної компетенції на письмі

Існують також інші ігри для формування лексичної компетенції на письмі, які не підлягають класифікації.

Ланцюжок із слів

Мета: Повторення орфографії слів, алфавіту.

Учні стають біля своїх парт. Перший учень лівого ряду говорить яке-небудь слово і називає літери цього слова по порядку. Учень, який стоїть за ним, говорить слово на ту літеру, якою закінчується попереднє слово, і також називає літери цього слова і т. д. Учень, який не може сказати слово чи неправильно його називає, сідає за парту, тобто вибуває з гри. Гра ведеться доти, доки не залишиться стояти лише один учень. Він і є переможцем.

Хто складе більше слів?

Мета: Повторення вивчених слів, практика в їх написанні.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: