Сторінка
4

Інтерактивні методи навчання на уроках математики

Таким чином, використання інтерактивних технологій на уроках математики дає можливість збагачувати світоглядну і моральну основу суджень як окремої особливості, так і громадської думки учнівського колективу. За допомогою подібних інтерактивних вправ можна глибше осмислювати актуальні явища громадського, культурного, міжнародного життя, навчитися поважати власну думку, зрозуміти, що не завжди те, що висловлює більшість, є істиною.

Відкриті уроки

Наведу приклад уроку "Подорож з математики".

Мета уроку: формувати поняття рівняння, кореня рівняння (розв’язку), вироблення навичок розв’язування рівнянь за правилами знаходження невідомих компонентів додавання і віднімання; Розвивати вміння слухати, працювати самостійно та в парах, розширити знання учнів про власну державу; Виховувати уважність, інтерес до предмету.

Тип уроку: урок формування вмінь і навичок.

Обладнання: зображення семи чудессвіту та України, підручники, індивідуальні картки, картки із завданнями, набрані відповіді.

Хід уроку:

I. Організація класу.

II. Оголошення теми та мети. Мотивація.

Сьогодні на уроці ми з вами продовжуємо вивчення теми "Рівняння" та вдосконалюючи обчислювальні навички, здійснимо невеличку подорож по теренах нашої Батьківщини. Я впевнена, ви не раз чули про сім чудес світу. До речі назвіть відомі вам Сім чудес світу. (Александрійський маяк, Колос Родоський, Мавзолей в Галікарнасі, Піраміда Хеопса, Сади Семираміди в Вавілоні, Статуя Зевса в Олімпії, Храм Артеміди). На звання семи чудес України претендувало 100 пам'яток історії та культури з усіх регіонів нашої держави. Сьогодні на уроці спробуємо відкрити для себе ці сім чудес України. Ми будемо подорожувати по нашій Батьківщині, але подорож ця буде незвичайна - математична. Тож озброюйтесь знаннями, кмітливістю, зосередженістю, твердістю і вирушаймо в дорогу.

III. Перевірка домашнього завдання.

Перевіряють консультанти та доповідають. (Збираю зошити та оцінюю)

У в столиці України Києві розташовано два із семи чудес України - це Києво-Печерська лавра та Софія Київська.

(Продемонструвати зображення пам'яток історії.)

IV. Вивчення нового матеріалу.

Мандруємо далі Дніпром до наступного міста - володаря одного з семи чудес України. Але перш ніж відгадати де ми зупинимося, ви повинні будете дати мені відповіді на питання:

Що називають коренем рівнянням? Що означає розв’язати рівняння? (X)

Що потрібно зробити, щоб знайти невідомий доданок? (О)

Що потрібно зробити, щоб знайти невідоме зменшуване, від’ємник? (Т)

Що потрібно зробити, щоб знайти невідомий множник? (И)

Що потрібно зробити, щоб знайти невідоме ділене, дільник? (Н)

Якщо ви дасте мені вірні відповіді на всі питання - я відкрию вам назву міста - зупинки.

Отже, наступна наша зупинка - це місто Хотин, що знаходиться в 15 км від Кам'янця-Подільського. У цьому місті розташований Державний історико-архітектурний заповідник "Хотинська фортеця", що є наступним дивом України.

Продемонструвати зображення пам'яток історії.

V. Розв'язування вправ.

Розв'язуючи номери ви дізнаєтеся назву міста, у якому розміщено ще одне з чудес України. Працюємо таким чином:

Iряд - виконує 1, 2, 3 приклади;

IIряд - 4, 5, 6 приклади;

IIIряд - 7, 8, 1 приклади.

55+x=87;

x+147=305;

856-x=412;

x-4523=2354;

x·13=104;

21x=315;

238: x=14;

x: 8=192;

x: 34=2

32 - З;

158 - А;

444 - П;

6877 - О;

8 - Р;

67 - І;

382 - Ж;

1536 - Ж;

68 - Я;

Саме у місті Запоріжжі знаходиться ще одне із семи чудес України - це Національний заповідник Острів Хортиця". (Демонструється зображення).

Дніпром, а потім Чорним морем ми з вами вирушаємо на пошуки наступного дива на Південний берег Криму у таврійські степи - у місто Севастополь.

Таким чином, я відкрию вам п'яте диво України - Херсонес Таврійський.

З відкриттям попередньої історичної пам'ятки України ми завершуємо подорож водними шляхами і продовжуємо подорожувати суходолом. Вирушаймо в путь на захід України.

Оскільки назва міста, до якого ми з вами прямуємо, подвійна, то і завдання, яке я вам пропоную складається з двох кроків.

№. (1, 3,5)

(134+x) - 583=426;

134+x=426+583;

134+x=1009

x=1009-134;

x=875.

(134+875) - 583=426.

3) (x-506) +215=429;

x-506=429-215;

x-506=214;

x=214+506;

x=720;

(720-506) +215=426.

5) (942-a) - 126=254;

942-a=254+126;

942-a=380;

a=942-380;

a=562;

(942-562) - 126=254.

Шосте диво України - це Національний історико-архітектурний заповідник "Кам'янець", що знаходиться у місті Кам'янець-Подільський.

А тепер прямуємо додому, і шлях наш пролягає ще через одне диво України. Але ви дізнаєтесь його назву, якщо дасте правильні відповіді на питання: Розв’яжіть усно такі рівняння:

А+ 5 = 5; М5-А=5; У

А - 5 = 0; А5+А = А; Н

А+1 = 1: Ь

Розмістіть дані числа та прочитайте назву нашої останньої зупинки. Так, це Умань. А сьомим дивом України є Національний дендрологічний парк " Софіївка". (демонструється зображення)

VI. Підсумок уроку.

Ось і завершилася наша подорож. Ми з вами пригадали, як розв’язуються рівняння, розв'язали приклади. Водночас ми згадали історичні пам'ятки нашого народу, які мають величезну цінність не лише для нашої держави, я й для світу в цілому.

Тож, чи сподобалася вам подорож?

Мені теж було приємно з вами працювати.

VII. Домашнє завдання.

Позакласна робота з математики

Найважливішою метою проведення позакласної роботи є розвиток інтересу до математики.

Останніми роками в математиці виникли нові напрямки, які мають не тільки практичне значення, а й великий пізнавальний інтерес.

Існують і різноманітні форми позакласної роботи з математики: гуртки, факультативи, турніри, естафети, конкурси, олімпіади, екскурсії, позакласне читання науково-популярної літератури, виготовлення математичних моделей тощо.

Інтелектуальні ігри

Гра - унікальний феномен людської культури. З ранніх початків цивілізації вона стала контрольним мірилом вияву найважніших рис

Основною метою інтелектуальних ігор є розвиток творчих та розумових здібностей, логічного мислення, підвищення рівня ерудиції, виховання почуття колективізму та відповідальності. Відомо багато різноманітних інтелектуальних ігор: математичний бій, математичний хокей (футбол), математичний ярмарок. Великою популярністю користуються ігри - аналоги телевізійних передач: брейн-ринг, поле чудес, щасливий випадок тощо. Зрозуміло, що жорсткі правила проведення ігор відсутні. Кожний учитель коригує правила і підбирає запитання для гри залежно від власного досвіду, рівня підготовленості учнів, наявності часу.

Приклад проведення математичної гри:

"Брейн-ринг" (для 8-9 класів)

Передмова: підготовку до вечора ведуть три команди, які придумують собі назви, готують емблеми і привітання. Я як вчитель з математики готую запитання для гри (не менше 20). Варіанти запитань роблять в трьох примірниках, які в день змагання будуть передані ведучому. Журі отримує цей перелік запитань з відповідями до них

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: