Сторінка
16

Методика організації самостійної роботи майбутніх інженерів-педагогів при викладанні дисципліни "Деталі машин"

Аналіз даної таблиці показав, що в групі Е1 після проведення експерименту зменшилась кількість студентів, які навчаються на «задовільно» на 6 чоловік, кількість студентів, які навчаються на «відмінно» та «добре» теж збільшилась на на чотири та два чоловіки відповідно. Наочні результати наведено на діаграмі (рис. 3.2).

Рис. 3.2. Діаграма порівняння початкового та підсумкового рівня знань студентів групи Е1.

У контрольній групі збільшилась кількість студентів які навчаються на «задовільно» на 2 чоловіка, і за підсумками тестового контролю «незадовільно» отримало трое студетів, тобто абсолютна успішність за підсумками контрольного тестування теж зменшилась на 19.23%, кількість студентів, які навчаються на «відмінно» та «добре», теж зменшилось, внаслідок чого рівень якісної успішності зменшився на 19.23%. Наочні результати наведені на діаграмі (рис. 3.3).

Впровадження методики організації самостійно роботи сткдентів з використанням електронного навчального посібника при викладанні дисципліни «Деталі машин» впливає на рівень знань, умінь та навички студентів.

Для того, щоб оцінити вплив розробленої методики організації самостійної роботи на успішність студентів застосовуємо коефіцієнт асоціації Д. Юла і коефіцієнт К. Пірсона.

Рис. 3.3. Діаграма порівняння початкового та підсумкового рівня знань студентів групи К1.

Зв'язок міх ознаками підтвердиться, якщо: або .

Коефіцієнт асоціації (А) обчислюється за формулою

, (1)

де – кількість студентів, які написали тестові завдання на «5» та «4» при організації самостійної роботи студентів з використанням електронного навчального посібника; – кількість студентів, які написали тестові завдання на «5» та «4» при традиційній організація самостійної роботи; – кількість студентів, які написали тестові завдання на «3» та «2» при організації самостійної роботи студентів з використанням електронного навчального посібника; – кількість студентів, які написали тестові завдання на «3» та «2» при традиційній організація самостійної роботи.

Отже

.

Коефіцієнт контингенції (К) обчислюється за формулою

, (2)

інженер педагог студент викладання

Тоді

Оскільки та то вплив розробленої методики на отримані результати студентам підтверджуються.

Впровадження методики організації самостійної роботи при викладанні дисципліни «Деталі машин» при використанні електронного навчального посібника збільшило не тільки рівень знень, умінь та навичок, а й підвищило активність студентів на лекційних, практичних заняттях.

Так у групі Е1 16 студентів активно працювали на заняттях, а у групі К1 тільки 5 активно працювали при вивченні тем дисципліни.

Вплив розробленої методики при організації самостійної роботи з активністю студентів на занятті доведемо застосовуючи коефіцієнт асоціації Д. Юла і коефіцієнт К. Пірсона. Зв’язок міх ознаками підтвердиться, якщо: або .

Коефіцієнт асоціації (А) обчислюється за формулою (1), де – кількість студентів, які активно працювали на заняттях при вивченні тем дисципіни після проходження методики організації самостійної роботи з використання електроного навчального посібника; – кількість студентів, які активно працювали на заняттях при вивченні тем дисципіни після проходження традиційної організація самостійної роботи; – кількість студентів, які пасивно працювали на заняттях при вивченні тем дисципіни після проходження методики організації самостійної роботи з використання електроного навчального посібника; – кількість студентів, які пасивно працювали на заняттях при вивченні тем дисципіни після проходження традиційної організація самостійної роботи.

Отже,

.

Коефіцієнт контингенції (К) обчислюється за формулою (2)

Тоді

.

Оскільки та то зв'язок між методикою організації самостійної роботи студентів з використанням електронного навчального посібника при вивченні дисципліни «Деталі машин» та активністю студентів на заняттях підтверджується.

Також був розроблений підсумковий зріз розподілу студентів за рівнями самостійності.

Адаптована до вищої школи методика І.М. Трубовіної дозволила виділити три рівняя самостійності студентів: низький, середній, високий.

Для низького рівня самостійності є характерним: прагнення самостійно оволодіти новим матеріалом або зовсім відсутнє, або є ситуативним, яке вимагає постійного стимулювання з боку викладача; ініціатива у роботі відсутня або наявні лише окремі випадки її вияву; знання сформовані на репродуктивному рівні вміння навчальної та прийомами розумоваї діяльності – на низькому рівні.

Для середнього рівня самостійності є характерним: прагнення самостійного оволодіння новими знаннями, новими способами дій, які вимагають епізодичного стимулювання з боку викладача; часті прояви ініціативи у навчанні. Знання сформовані на репродуктивному та частково-пошуковому рівнях; уміння навчальної роботи та знання прийомів розумової діяльності – на середньому рівні.

Високий рівень самостійності характеризується творчим ставленням до навчання, прагненням оволодіти новим матеріалом без сторонньої допомоги (це прагнення не вимагає стимулювання з боку викладача), вияв ініціативи у роботі є систематичним, навчальна робота та прийоми розумової діяльності сформовані на середньому рівні та на високому рівнях.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18  19 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: